Je to dievča či chlapec?

11. apr 2024

12tt
Váš názor ? 🙂 dievča si chlapec ?

hederamonstera
11. apr 2024

Chlapec? Vsak lekar ti nic nepovedal?

anjelicek26
11. apr 2024

Jasny chlapec, ale vzhladom na to, ze nas syn bola do 25.tyzdna podla sona baba, tak radsej pockat 😅

kiki68
11. apr 2024

Ja by som pockala este, aspon do 18/20tt

belllinka
11. apr 2024

@hederamonstera a to si podla coho urcila?

liv1
11. apr 2024

Mne svokor gynekolog na sone povedal x rokov dozadu. Keby som nevedel ze je to dievca (boli sme na testoch), tak poviem ze chlapec 😁

januska12323
11. apr 2024

Na 1 a 3 sa nedá povedať a v 2 niečo vidím medzi nohami ale na istotu treba lepší pohľad.

anjelicek26
11. apr 2024

@belllinka podla skull aj vybezku je to chlapec... ale my sme vybezok mali vodorovne a hlavicku ma definitivne nadhernu okruhlu (dievcensku), takze u nas to nesedi...

belllinka
11. apr 2024

@januska12323 V 12-tom týždni sa pohlavie neurčuje podľa pohlavného orgánu. Penis a klitoris vyzerajú v tomto týždni rovnako.

belllinka
11. apr 2024

„Nub theory“ sa zameriava na analýzu chrbtovej kosti a genitálnych tkanív bábätka, ktoré je možné pozorovať už na prvom tehotenskom ultrazvuku medzi 11. a 13. týždňom tehotenstva.
Predpokladom na správne aplikovanie „nub theory“ je snímka z ultrazvuku, na ktorej je dobre pozorovateľná horizontálne uložená chrbtová kosť v celej jej dĺžke. Na jej spodku – teda v mieste, odkiaľ vyrastú nožičky bábätka, by sa mal nachádzať malý vačok, ktorý je kľúčový pre určenie pohlavia v ranom štádiu tehotenstva.
Z vačku pri nožičkách sa neskôr vyvinú pohlavné orgány bábätka. Tie však v 12. týždni ešte nie je možné pozorovať, a preto sa treba zamerať na uloženie vačku. Ak spolu s chrbticou zviera asi 30-stupňový uhol, je pravdepodobné, že sa vám narodí chlapček. Ak je však vačok vydutý smerom von alebo v menej ako 30 stupňoch, môžete skôr očakávať dievčatko.

belllinka
11. apr 2024

@anjelicek26 veď píšu, že táto metóda je presná iba na 30 percent 🙂

autor
11. apr 2024

@hederamonstera ako viete ?

autor
11. apr 2024

@liv1 myslite že sa to môže zmeniť ? No povedala mi dnes že chlapec ale že to nie je na 100;( ja len že mám doma troch chlapcov a som z toho úplne zničená ;(

autor
11. apr 2024

@anjelicek26 ďakujem za názor 🙂

autor
11. apr 2024

@belllinka a z mojich fotiek typujete čo?🙂

bluka2
11. apr 2024

@belllinka Na 30%? vsak tipnut si je potom presnejsie, lebo tam mas 50% :D

anjelicek26
11. apr 2024

Ta metoda je dost jednoznacna a malokedy sa mylia, lekar to urcuje tiez podla toho uhla... ale proste o "presna" ani reci, to je fakt...

bluka2
11. apr 2024

Nemas sancu z toho vediet proste

autor
11. apr 2024

Ďakujem skúsim počkať 🙂

autor
11. apr 2024

Ďakujem počkám idem 9 mája to už budem 16tt bude to jasnejšie 🙂

januska12323
11. apr 2024

@belllinka tak na to som zabudla, podľa mňa sa meraním z boku dá tiež len odhadom.

sofia1979
11. apr 2024

Jasné, ako facka, že chlapec

darinks01
11. apr 2024

@anjelicek26 vav to som nevedela ze podla takehoto niecoho sa to da posudit 😲

bejbs123
13. apr 2024

Toto bude chlapec

zuzanockamt
13. apr 2024

Fuuuuuuha, tu je koľko gynekologičiek.

lucia147852
13. apr 2024

Prepáč, ale musela si rátať s tým, že to môže byt znova chlapec. Obzvlášť keď máš už 3. Sú pary čo dokazu mat len 1 pohlavie. Takze aká znicena? Je to tvoje babo či už to bude chlapec alebo dievča

bejbs123
13. apr 2024

@lucia147852 presne,my sa roky trapime umelym oplodnenim,kopec zien ani nemoze mat deti a citat,ze niekto je obdarenym 4.babom a len preto,ze by to mal byt znovu chlapec je niekto zniceny,ach to je riadne nevdacne,co by niekto dal za to,keby mal take stastie

bejbs123
13. apr 2024

@zuzanockamt preco taky ustipacny komentar? Autorka sa pyta na nazor a ano podla tej fotky ten vybezok je naozaj velmi vysoky,presne taky ako maju chlapci,dievcata ho maju taky vodorovny

maryetta
13. apr 2024

V 12.tyzdni je este nepresne na zaklade vybezku urcit pohlavie. Vysvetloval mi to gyn ze do 12.tr je to viac menej rovnake az potom sa u dievcat “stiahne”.

Mne teraz pri poslednom tehu. Ale uz iny dr v 12.tt ze on si mysli ze chlapec ale…. Ze je skoro povedat.
Nakoniec mame dievcatko 😉
Takze ozaj este je to veľmi skoro urcit len z fotiek.

zuzanockamt
13. apr 2024

@bejbs123 Preto, lebo keď mi raz lekár - vyštudovaný odborník s praxou x rokov vo svojom odbore niečo povie, tak asi sa vyzná a vie, čo hovorí. Ale áno, na tomto fóre stačí byť raz tehotná a už máš atest z gynekológie a lekár sa mýli 🤦 To je logika MK.

bejbs123
13. apr 2024

@zuzanockamt mme pride skor divne,ze ste nenapisali autorke,ze ma pockat alebo ist na babygen test,trisomy alebo podobne testy,kde je vysledok jasny a presny,ale pyta sa neodborniciek len preto, aby jej niekto napisal,ze to bude dievca,aby v sebe zivila nejaku nadej.MK nie je odborne forum,takze je pochopitelne,ze sa tu vyjadruju len zeny na zaklade skusenosti a vyjadruju svoje nazory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre