Horúca sprcha v 2. trimestri

3. máj 2024

Ahojte som 25+6tt a keď som sa išla osprchovať tak išla zo sprchy horúca voda a to hneď na mňa myslíte že to vadí ? Nemôže to nič zlé spôsobiť ?

ailiba
3. máj 2024

Nevadi, vobec sa tym netrap.

biglovemom
3. máj 2024

A co by to malo sposobit?Zijes ? Zijes…

sarita510
3. máj 2024

ja som sa v horucej kupavala furt ,necitaj blbosti

sejbipi
3. máj 2024

Nič sa nedeje. Ale že vôbec nič. Obe tehotenstvá som sa sprchovala a kúpala v horúcej a syn je zdravý, nevyvolalo to ani predčasný pôrod, teraz druhé tehu tiež všetko v poriadku zatiaľ- 29tt

really8
3. máj 2024

Musi byt strasne tazke sa 9 mesiacov bat aj vody.

sarita510
3. máj 2024

@really8 ved ked tu na strasia dristami ,minule ze spala na chrbte ze sa to nesmie ,reku na com chces spat na hlave? 🙂

ailiba
3. máj 2024

@sarita510 na chrbe by sa nemalo spat, lebo babo (vacsinou) tlaci na dutu zilu a tehotnej moze prist z toho zle. Ale ziadna tragedia sa nekona, staci sa otocit na bok... Niekedy hormony urobia vela a tehotne sa boja vsetkeho.

really8
3. máj 2024

@ailiba ale pointa je ze spanie na chrbte nikoho neohrozuje. Len sa robi z toho strasiak jak keby islo o zivot. A potom tu pridu zeny ktore sa extremne pozoruju a su vyplasene z kazdeho prdu. Ja neverim ze jedna dospela racionalne zmyslajuca zena moze mysliet taketo otazky vazne

pato88
3. máj 2024

Ja som sa pytala na kupanie doktora, pretoze pri prvom som nevedela, ze by sa nemalo kupat, az teraz som sa to docitala v skupine. Upozornil ma, ze kupat sa mozem, ale nie v horucej vode. Nevysvetloval preco, ale niekto iny mi povedal, ze kedysi to zeny dokonca robili na privolanie potratu. Ak ti nic nie je, neboj sa, ja si tiez niekedy doprajem teplejsiu sprchu, ale dobuducna si daj radsej pozor.

nyphadora
3. máj 2024

Nevadi 😂, kupala som sa cele tehotenstvo a dobre. V horucej vode by si musela byt viac ako pol hodinu a aj to sa nič nemusi stať. Po 38tt som bola kazdy večer a až po tyždni sa spustil porod 🙈.

ailiba
3. máj 2024

@really8 je to tak, no tehotenske hormony robia svoje🤷‍♀️.

anavixy
3. máj 2024

Jedine (naozaj jedine) co to moze sposobit je, ze sa ti roztiahnu cievy, tym sa znizi krvny tlak, tebe moze z toho zostat nevolno a a plod je menej dokrveny. Kedze v tejto horucej vode nezostavas niekolko hodin vkuse, je to ok.

sarita510
4. máj 2024

@ailiba kazdy drist ma nejake odovodnenie ,ja som o tom nepocula a dva krat som bola tehotna to iste miliony zien v krajinach bez internetu a tv a vsetko v poriadku ,a dalsia vec ,hned by dr na to upozornovala ze v ziadnom pripade nespite na chrbte a robia to ? No nie

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
4. máj 2024

@sarita510 lepsie bolo, ked nebol internet... V tychto veciach urcite.
Nas na predporodnom kurze upozornili, ze ked spime na chrbte, moze nam to byt neprijemne.... Ked mi pride tazko, nech viem preco. Ale skodlive to nie je.

ailiba
4. máj 2024

@monsterablue horuce termalne kupele urcite nie... Ale sprcha?... To nie

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
really8
4. máj 2024

@monsterablue halooooooo ale ona pise ze na seba pustila horucu vodu, nie ze sa sprchovala nejaku dobu. Z 5 sekundoveho prudu horucej vody nezacne rodit.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
4. máj 2024

@monsterablue ona sa nekupala v horucej vode...

luciferka93
5. máj 2024

🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Treba používať sedliacky rozum.... To ze na teba vystrekla horúca voda nemôže uškodiť naozaj nikomu. A predpokladám ze si pod ňou nestala ako stĺp, ale ak bola horúca automaticky si sa uhla... Pekný večer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre