Dĺžka krčka maternice a týždeň tehotenstva

datelinka31
26. apr 2021

Ahojte ženy, čítala som teraz v nejakej štúdii, že najlepšie sa dá predpovedať predčasný pôrod podľa dĺžky krčka v týždňoch medzi 20-24tt. Teda ak je v týchto týždňoch 3,5 a viac, je veľmi nízka pravdepodobnosť predčasného pôrodu.
Zaujimalo by ma, či ste tu aj také, ktoré ste mali veľmi dobre hodnoty krčka a aj napriek tomu ste predčasne porodili, resp. sa nečakane veľmi rýchlo skrátil. Ak by ste mi aj vedeli napísať, že akú ste mali dĺžku a v ktorom týždni ste porodili.. veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem pekne

angel993
26. apr 2021

@datelinka31 áno ja som mala v 20tt 3,7cm podľa sona. V 24tt mi začalo tvrdnut brucho, nechali ma v nemocnici. Každý týždeň vyšetrenie a v 29tt som bola otvorená na 0,5cm. Potom ma už nevysetrovali, ale ležala som v nemocnici až do pôrodu v 37tt.

e1i
26. apr 2021

@datelinka31 neviem kolko som mavala v tehotenstve ale zrazu v 29+0 13 mm a v ten den sa aj mala narodila

datelinka31
autor
26. apr 2021

@e1i wau tak to bola rýchlosť. A to si nemala žiadne signály ani nič? Lebo ja som tiež rodila predčasne, ale mne napr. odišla hlienova zátka a krčok sa mi skracoval postupne

datelinka31
autor
26. apr 2021

@angel993 tak aspoň že si to dotiahla viac-menej do konca, resp. to už sa nepovažuje za predčasný pôrod..

angel993
26. apr 2021

@datelinka31 áno, syn bol donosený, ale môj gynekológ povedal, že ak by ma neboli vyšetrovali v nemocnici tak často, nebol by sa tak rýchlo skrátil, lebo už keď som bola otvorená a nechali ma na pokoji, tak sa to zastavilo trochu. Zas záleží od konkrétnej ženy. Ja som mala prvý pôrod, ale pred tým 2x MA a kyret, tak bol krčok trochu oslabený.

datelinka31
autor
26. apr 2021

@angel993 inak tohto sa desím, tých vyšetrení.. hlavne rukou keď ma vyšetrujú, to mam pocit že už porodím.. aj keď tvrdia, že to nič neovplyvní, no tiež si myslím, že to veľmi nepomáha

angel993
27. apr 2021

@datelinka31 môj gynekológ výnimočne vyšetruje rukou, väčšinou sonom pomera krčok, hlavne tí starší doktori hovoria že to neovplyvňuje krčok, ale ja po vlastnej skúsenosti si myslím opak.

cavalierka
29. mar 2024

@e1i ahoj. Prechádzam niecim ako ty vtedy. Chcem sa spýtať, či sa mala pekne vyvíjala a ci je zdravá? Ja sa tak bojím, že budem skoro rodiť

e1i
29. mar 2024

@cavalierka nad ranom na pohotovostinodhad podla usg 1400g, realne o 8.20 ked sa narodila mala 1370g a 40cm. Je zdrava,uz ma 4,5r ale prvy rok bol najtazsi a prve 3 bolo kopec kontrol u odbornikov hoci len preventivne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre