Bude už v 16. týždni + 5 dní vidieť pohlavie?

tehotna40
8. nov 2023

Ahojte baby, predtým mi pohlavie povedali neskoro, nemal doktor kvalitné sono, až 24tt. Teraz chodím k lekárke, ktorá má nové vybavenie. V 13tt ešte nevidela, bude už 16+5 vidieť? Je mi jedno čo to bude, len som už hrozne zvedavá 😀

nikol789
8. nov 2023

@tehotna40 mne nebolo, nebola dobre otočená.. Ak chceš vidieť pohlavie a hlavne máš to istejšie z krvi.
Mne povedali v 20tt pohlavie, a v 28 to bolo nakoniec inak... Čiže vidieť môže ale nemusí to byť isté

ivkav5
8. nov 2023

@tehotna40 malo by byť na kvalitnom usg a samozrejme ak bude bábo dobre otočené 🙂
My sme boli na prvotrimestrálnom screeningu v 13tt a pán dr. nám povedal, že na 90% to bude chlapec 🙂 Podľa sklonu kostičky 🙂

tehotna40
autor
8. nov 2023

@nikol789 a kolko sa zato platí? Nieje to len súčasť trisomy?

ivkav5
8. nov 2023

@tehotna40 my sme napr. platili za screening 85€…kombinovaný screening- pozostáva zo sona a z odberov krvi.

zuzuliatko18
8. nov 2023

Nam povedal v 13 TT, na kontrole, ale maly bol dobre otoceny.

domka222
8. nov 2023

Áno, povedala. V 16tt bola ešte chlapec🤣

ivkav5
8. nov 2023

@domka222 faakt? A zmenilo sa to potom na dievčatko? A my sme v 13tt, vraj chlapec ale beriem to ako hotovú vec🤣🤣🤣🤣

domka222
8. nov 2023

@ivkav5 v 20tt už jasné dievča 🙂 ale pri prvom,to bol stále chlapec od začiatku 😀

ivkav5
8. nov 2023

@domka222 odpadnem😅 no tak som zvedavá na 20tt, či sa nám to potvrdí, či vyvráti🙏

lillyd
9. nov 2023

@tehotna40 tak vždy to závisí aj od doktora.. odborník to vidí aj v 13tt aj keď je zle otocene babo.. ja mám malu uloženú v malej panve a na sone sa ešte aj schováva a dr Grochal napriek tomu videl už v 13tt že to bude dievča, v 20tt to potvrdil. Moj dr to nevidel ani v 20tt lebo vraj “je v zlej polohe “ pritom u Grochala bola v horšej polohe a on to videl jednoznačne ledva priložil sono a už povedal že dievča 😁😁

arexka
7. dec 2023

Mne v 16 tt povedal že zrejme chlapec videl medzi nožkami čosi a aj ja ale ze nabuduce to už bude jasnejšie vidieť..tak uvidime 🙂 pri prvej dcerke mi povedala doktorka v 20 tt a v tom isto som zacitila prve pohyby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre