Zvládnem maturitu ako tehotná?

25. feb 2021

Ahojte dievčatá...
Mám takú otázku...zistila som, že som tehotná a o pár mesiacov mam maturity... Vlastne... sa začnú už teraz v apríli-máji... Bola z vás niektorá taktiež tehotná pár mesiacov a na maturitnej skúške?
Strašne sa bojím, že to nezvládnem... čo ak mi v ten deň bude strašne zle? Najhoršia obava je tá, že by mi pri ústnej skúške prišlo zle...
Myslíte si, že to zvládnem? Bolo niektorej z vás počas tehotenstva až tak zle, že ste nedokázala normálne fungovať?
Prosím nepíšte mi, ze som mladá a že nemám "sexovať"... Babo bolo plánované a 18 nemám... Budem rada za každú odpoveď, ďakujem

kitycat
25. feb 2021

Ja asi bude hnidopich, ale ak si dieta planovala tak si mala pocitat s tym, ze ti to moze vyjst na maturitu. Maturita je o 3 mesiace ci ako tak to uz ti mozno nebude zle... Mozno budes uplne beez nevolnosti

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. feb 2021

@kitycat plánovali sme skôr, ale... nevyšlo... Až teraz 😏

autor
25. feb 2021

@evamarek77 o to mi vôbec nejde či si niekto všimne alebo nie... aj keby som už mala brucho veľké nevadilo by mi to ☺️❤️ len mam obavy či budem schopná tie skúšky zvládnuť... či mi nebude vtedy tak zle, že sa ani z postele nepostavím... 😏

babovka2321
25. feb 2021

Neviem, kolko mas teda rokov, ani v akom si aktualne tyzdni (a teda v akom budes pocas maturit), ale ja z mojej skusenosti poviem, ze by som to nedala, mne bolo svinsky zle do 16tt. Ale! Ak by si to nahodou prežívala podobne, existuju take "zazracne" cipky torecan (lekar ti vie predpisat), das si v ten den a budes v pohode 🙂

lizzygrant
25. feb 2021

Však možno sa ani nebude maturovať pri tejto situácii, neboj nič🤣

veronice
25. feb 2021

Mam dve kamosky. Jedna doslova celych 9 mesiacov prevracala, ta druha keby jej nerastlo brucho ani nevie ze je tehotna. Ja som mala do. 15-16tt take zavrate ze som len lezala a pila vidy co sa dalo. Takze hlavne ziadny stres,nikto ti nemoze povedat ci ti bude pocas maturity e. Mozno ano, mozno nie ale je uplne zbytocne riesit to takto vopred. Jednoducho urob vsetko pre to, aby si zmaturovala a hlavne uc sa co najviac kym ti zle nie je. Verim ze to zvladnes 😉💪 drzim palce 🍀🍀🍀

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tifi2324
25. feb 2021

Ja som maturovala v 28tt a úplne v pohode

extempore
25. feb 2021

A preto sa maju veci robiť v správnom poradí... čiže najprv maturita a až potom tehotenstvo 🤣🤣🤣🤣

oli18
25. feb 2021

Ako sa doba meni, moja generacia na strednej planovala, kde na VS a dnesna planuje deti😁

autor
25. feb 2021

@babovka2321 ďakujem veľmi pekne!!! 😘

autor
25. feb 2021

@lizzygrant fuuuha... no neviem, je to všelijaké teraz, no...

autor
25. feb 2021

@extempore áno, beriem, chápem... ale je XY ľudí, ktorí majú deti a ani svadbu nemali a sú spolu už roky 🥰 takže... To je také... nie je nikde napísané, že čo má ísť prvé v poradí atď... Nie je to také, že... budem mať dieťa a... Otec sa nedokáže postarať alebo nebudeme mat kde bývať... mame kde bývať, mame peniaze, proste všetko 🥰❤️ len tie maturity či zvládnem keď mi bude zle... 😏

autor
25. feb 2021

@oli18 😅😅😅 keď niekto nie je plnoletý tak to chápem, že je to také,ze ani škola neskoncena a už dieťa, ale... som dospela a školu končím o pár mesiacov 😅❤️
Pred kopu rokmi to bolo tak isto a ešte aj skôr... Ženy rodili v 18tich a takto to bolo "správne" a lepšie... teraz sa mi zdá, že veľa žien má už aj po 30tke a nie su/nechcu/nemôžu byť tehotné a potom majú zdravotné problémy a aj to tehotenstvo je potom také,ze ťažko sa dá otehotnieť tak preto chcem ako mladá... Keď som zdravá 🥰

evaachesa
25. feb 2021

S tým už teraz veľa nenarobíš. Možno ti nebude zle vôbec, možno áno...môžeš si zobrať ten čipok čo ti radili vyššie.

eriksonka1234
25. feb 2021

Ja som statnicovala v 7 a 8 mesiaci. Všetko úplne v pohode.

autor
25. feb 2021

Ďakujem všetkým za rady! 🥰 Cítim sa po odpovediach a radách lepsie😊

nyphadora
25. feb 2021

Blahozelam k babatku ❤️. Mne bolo neskutocne zle do 12 tyzdna a 5 den 😂😂 cca 2 mesiace. Fungovat normalne sa dalo ako kedy, posledne dva tyzdne som iba lezala a ratala munuty, kedy si mozem dat lyzucku vody 🤷🏼‍♀️. Torecan cipky proti zvracaniu zaberali presne 2 dni🤦🏼‍♀️. Inak existuju lizatka zazvorove alebo cukriky, jeden cas som ficala na tik tak cukrikoch 😂, aj homeopatika 😂, aj taky naramok ale to nemam odskusane. Inak tehotenstvo ta nauci neplanovat, lebo nikdy neviem ako ti bude, urcite vsetko zvladnes,nestresuj koli tomu, maturita je uz samo o sebe stresujuca 👌🏻.

malia18
25. feb 2021

Nie každého prioritou je VŠ, nie každý je na učenie....toto ma fakt dostáva ľuďom proste nikdy nevyhovieš🙏🙏 vôbec sa tým nezaoberaj...je kopu takých ktorí nemajú kde bývať pomaly, jedno dieťa za druhým, žijú o sociálnych dávkach, deti zanedbané....o takých sa treba starať a nie to že si dospelá žena našla dobrého partnera s ktorým vytvorili pre bábo dostačujúce podmienky na rodinu a nejaký životný štandard!! Len potrebuje zmaturovať veď nemá 15....matury ako každý tvrdí sú len formalita že VŠ je ťažšia a koľké to zvládli aj na VŠ s bruchom ...ak by to aj nevyšlo na prvýkrát tak stále sa dá termín posunúť ísť až na opravné a v kľude a v pokoji odmaturovať keď ti bude lepšie....keď bolo plánované tak asi vedia prečo keby si to nemohli dovoliť asi by to nerobili predsa 🙂 aby zostali rodičom na krku prajem všetko dobré keď tak mi napíš súkromnú správu (podobná skúsenosť) 💓💓

autor
25. feb 2021

@nyphadora ďakujem veľmi pekne za odpoveď ❤️ no uvidím... skúsim aj to co si napísala, ďakujem ❤️

11iva11
25. feb 2021

Ja len toľko, že určite nie je ani správne ani lepšie porodiť v osemnástke 😀

autor
25. feb 2021

@malia18 ďakujem ti pekne❤️ na VŠ neplánujem ísť, pretože taka výška, ktorá by ma bavila nie je nikde tu po blízku a snúbenca teraz predsa nenechám tu a odídem niekam ďaleko... 😅 Áno presne... To hovorím tiež, že... ak pár nemá kde bývať, nemá financie tak nech s deťmi počkajú, ale my máme všetko takže to nie je vôbec problém... ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď! ❤️

autor
25. feb 2021

@11iva11 tak určite naše prababky takto rodili niekedy... vtedy bola doba, kedy ženy boli tehotné keď boli mladé... vtedy to bolo tak, pretože každý hovoril, že lepšie takto v mladosti... teraz je taká doba, že keď mladá rodí tak na ňu všetci pozerajú... ja som toho názoru, že je naozaj lepšie porodiť teraz keď je žena mladá (myslím vek 20 a vyššie...) ako keď má už 40 a dieťa nikde...

malia18
25. feb 2021

@11iva11 tvoj názor ale vysvetli prečo? V čom je to zle ak pár má všetko aby poskytli bábu to čo potrebuje? Autorka príspevku nemá 18 sama to povedala 🙂

mattkapd
25. feb 2021

Gratulujem a držím palčeky..Moja mamina mala v 40ke už 3 dospelé deti a dokonca bola už aj babkou.. Dnes je trosku iná doba aj v tom ze sa párom nedarí dlho počať

annamarin
25. feb 2021

Ja by som toto riešila až neskôr. Keď budeš vedieť, že ti fakt môže prísť zle. Ale tak ktovie, či vôbec budú matury. Možno budú online. Aj to Gröhling zvažuje. Ale tak určite ťa tam nasilu držať nebudú, ak by ti prišlo zle. To sa dá podľa mna z ľudského hľadiska pochopiť.

alchemilkazltozelena
25. feb 2021

@malia18 tak ma 19 🤣 to je strasne velky rozdiel oproti 18 🤦‍♀️

vollino5
25. feb 2021

akože možno ma za to teraz ukamenujete niektorý 😅 ale keď bolo to dieťa plánované, tak prečo si nepočkala až keď spravíš maturitu ? :D myslím si, že tých pár mesiacov by da nič nestalo.... ale aj tak držím palce aj s dieťatom aj s maturitou, určite to nejako zvladneš a keby si sa necítila dobre, dá sa to aj preložiť o rok 🙂

maud13
25. feb 2021

ahoj, ja ti len chcem povedať, nerieši tých ,čo ťa odsudzujú. ja som aktuálne v druhom ročníku na VŠ a normálne uvažujem o prerušení štúdia o rok, po bakalárovi, aby som mohla mať detičky už teraz. takže ťa chápem a fakt podporujem v tvojom rozhodnutí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre