Zdravá strava v 10. týždni tehotenstva

mendynka
27. máj 2020

Ahojte baby, som v 10tt a celý čas mi je zle, nechutí mi nič jesť, jem len na silu, ale nestalo sa mi ešte, že by som mala na niečo chuť, v ústach mám stále takú horkastú chuť a veľa slín. 🙈 Našťastie nezvraciam, len mám taký žalúdok "na vode" a pocit, že som nafúknutá jak tuleň. Chcem sa spýtať, ako ste sa zdravo v tehotenstve stravovali, čo vám najviac chutilo a čo ste varili, lebo s varením mám teraz problém. 🤦 Ďakujem.

s_a
27. máj 2020

neboj sa, ja som v 16tt a stále nemám na nič chuť :D varím s nechuťou, ale varím klasické jedlá, čo aj predtým sme jedli.. vôbec sa nemusíš pozerať na to, či je to zdravé alebo nie.. ja som zo začiatku jedla dosť sladkostí, kedže som si každú chvíľu musela niečo malé dať, aby mi nebolo veľmi zle.. a mala som asi 3 týždne, ked som mala skoro každý deň vifonku :D skús robiť niečo ľahké a rýchle, prípadne si občas niečo objednať z donášky 🙂

mendynka
autor
27. máj 2020

@s_a Ďakujem. 😊 Tak ja každý deň ovocie a zeleninu sa snažím, cozrnné pečivo. Orechy, syry, pizzu a sladkosti ani vidieť. 🤐 A to som predtým zbožňovala. 🙈 Pýtam sa preto, lebo dr. mi vždy na poradni vraví, zeman dávať pozor na to, čo pijem a jem a pozerám v TV. 🙈 Pri malom, pred 7 rokmi mi nebolo absolútne zle ani raz, jedla som všetko a nevadilo mi nič. Pri ňom mi len brucho rástlo, inak ako keby som ani tehotná nebolo, ale toto...🙈🤭

kiki23
27. máj 2020

@s_a
@mendynka baby ja 13 TT a tiež sa premaham aby som niečo do seba dostala. Ale pri tom nezvraciam. Len nemám chuť :( ako ste na Tom vahovo? Ja zatiaľ -2.5kg aj keď sa stále snažím niečo zjesť aj obed zjem všetko a tá váha stále dole. Už mi je z toho smutno.

s_a
27. máj 2020

no mne práveže doktorka hovorila, že si mám dať kľudne hocičo na čo mám chuť, aj keď je to nezdravé :O samozrejme, že "prežiaranie" nezdravými mastnými jedlami nie je dobré, ale tak to ti nehrozí, kedže ti nechutí.. 🙂

s_a
27. máj 2020

@kiki23 ja som nejaké kilo a pol pribrala, ako som písala vyššie, jedla som častejšie niečo menšie hlavne prvé dva mesiace, síce nasilu, ale ked som sa nenajedla, tak mi prišlo zle.. a ostala som aj doma, nechodím stále do práce, tým že mi bolo často zle, som len preležala doma celé dni, takže takmer žiadny pohyb, takže asi aj toto pomohlo k prírastku váhy

mendynka
autor
27. máj 2020

@kiki23 Ahoj, ja som váhovo tiež tak -1,5-2kg dole a stále nepriberám, 8.6. idem na poradňu len 3x, tak uvidím, možno som aj pribrala. 🙈 Ale mne to nevadí, že som zatiaľ nepribrala, má to ešte čas a dúfam, že ani moc nepriberiete, lebo pri malom som bola ako slonica. 🤭

mendynka
autor
27. máj 2020

@s_a Ja sa chystám do práce 15.6. keďže aj malý nastúpi do škôlky. Ak uvidím, ako to budem zvládať, keď nie, pôjdem na PN. Pri malom som robila v pohode do konca 5mesiaca. Pracovala by som aj dlhšie, ale skončila mi zmluva. 🙈

solinkarka
27. máj 2020

Nebojte ešte sa napriberate dosť a budete sa modliť nech už nejde hore 🤣🤣 ja v 12tt tiež ešte nepriberam, tiež má mi je v kuse zle zo všetkého tak si tu váhu užívam 👌

mendynka
autor
27. máj 2020

@solinkarka Keď už je nám zle, aspoň že nepriberáme. 🤭

heln
27. máj 2020

ahoj, keď ti je zle a nič ti nechutí, tak kašli na zdravú stravu, zjedz to čo sa ti dá, lepšie aspoň dačo zjesť ako nič.

trendyy
28. máj 2020

@mendynka ja som v 8tt a tiez zle mi je a nevraciam...vsetko sa mi hnusii smrdi...ja strasne spm zbožnovala piect kvaskovy chlieb...a smrdi mi aj chlieb 🤦‍♀️ snazim sa ovocie zeleninu ,polievky,vodu ,stavy mi vadia cerstve ..no nespoznavam sa ... kavu nepijem vobec smrdi mu a to som bola kavickarka

mendynka
autor
28. máj 2020

@trendyy Tak to sme na tom rovnako. 🙈 Prajem, nech to skoro prejde. 🥰 Inak u mňa ešte vedie vodný melón, v Kauflande majú top sladké a chutné. 🍉 Keď mi je príliš zle, kúpila som si v lekárni Antimetil tabletky zázvorové, to mi pomôže..aj keď čerstvý zázvor je isto lepší, ale nezohnala som, tak keď tak môžte skúsiť. A čistú vodu s citrónom pijem, ale nie stále. 🍋

trendyy
28. máj 2020

@mendynka ja mam zo zazvoru traumu uz z 1.tehu ..tam som 3 mesiace vracala den noc... a skusala som zazvor a nelubim ho doteraz...
Melon milujem aj jedavam ale to cikanie 🙃😁😬 ..nevyhovies...drzme si palce..snad uz bude len lepšie..všetko vydrzime 😂

evinka3007
29. máj 2020

@mendynka jedla som všetko na čo som mala chuť (okrem sushi a tataráku) 😊, ja som na doktora vyhrkla zoznam a zacala sa pytat ci mozem toto a toto, sam mi povedal ze mozem vsetko ale s mierou 😊 takze som sa neobmedzovala vobec, len ten tatarak - na ten som mala strasnu chut 😂

mendynka
autor
29. máj 2020

@evinka3007 Ďakujem, tak ja sushi a tatarák som nikdy nejedla ani mňa to neláka. 🤣🙈

mendynka
autor
29. máj 2020

@trendyy V tých tabletkách sa to dá, nemá to chuť našťastie zázvoru. 🤣

krimhilda
30. máj 2020

@mendynka 😂😂😂😂 takze takto... nevarim, varene je momentalne pre mna smrt, jest zdravo? Jedla som len zdrave veci pred tehotenstvom, vela zeleniny a vyvazenej stravy. Momentalne, vdaka bohu za Seditu a vsetky ich keksiky, tresku a rozky s maslom, varenu kukuricu a krupicovu kasu. A tam by som to mohla ukoncit. Na tomto zijem a neviem co mam ine robit, lebo mi nic ine nechuti. Navyse kazdy den mi nieco chuti a nieco nie. To co som mala rada vcera, dnes uz nemozem ani citit. Napriklad pred tehotenstvom som nemohla zjest banan, proste som sa ich objedla jedno obdobie a nesli mi, momentalne ma banan zachrani kazde rano. Stravovanie v tehotenstve je momentalne pre mna nutnost, stale som hladna, ale pocet veci ktore chcem zjest limitovany. Tymto celym som chcela len povedat, papaj co ti chuti, nic ine nevymyslis, nema asi vyznam sa obmedzovat 🤷🏼‍♀️

mendynka
autor
30. máj 2020

@krimhilda Ďakujem. 😊 Poslednú dobu chodím aj ja do obchodu ráno na tresku exclusive a parížák. 🤦 Sladkosti mi nechutia. A variť musím kvôli malému a mužovi. 🙈 Inak by som pre seba ani nevarila. Dnes sa celkom teším na morčací vývar a chlapi budú mať rezne, snáď to zvládnem. 🙈

majkuliik
30. máj 2020

Ahojte baby som v 8 týždni 😊 a mam podobne problémy ako vy..... Každý deň má boli hlava 😏 jedlo do mňa nejde nemám ani žiadne chute😵😃 len cítim kyslú chuť v ústach, jem vlastne na silu len aby mi nebolo zle ale inak vydržím celý deň nejesť len piť a to tiež iba to čo necítim kyslé.... Niekedy mávam hnačky 😏ale čítala som ze je to normálne. Teraz 1.6 idem k lekárovi tak dúfam že mi povie čo ako, keďže som zabudla heslo na túto stránku píšem to tu až teraz 😂. 😉 preto by som chcela od vás radu čo mám robiť aby som mohla aspoň o trochu viac jest a ci je normálne aby ma každý deň bolela hlava 😒

mendynka
autor
31. máj 2020

@majkuliik Ahoj, mňa tiež niekedy bolí hlava, ale už sa mi to zlepšilo, o týždeň mám za sebou 3 mesiac, tak asi aj preto. Podľa mňa je to normálne, lebo prechádzame veľkými zmenami a tak isto je aj také počasie všelijaké. 🤯 Ja napr. zas kyslé mi chutí, voda s citrónom, mandarínky, po tom mi nebolo až tak zle. Potom si dávam hrozno, rožok so šunkou suchý, rajčiny, melón, polievky, hlavne dobrý vývar. 😊 Každej chutí niečo iné ako som čítala, takže tu sa asi moc radiť nedá. 😏

juliet86
31. máj 2020

mna zachranilo pecivo s lucinou vianocka cetoviny bez nicoho.

olivia_0309
31. máj 2020

@mendynka ahoj, pozri, ak ti nechuti tak proste nechuti...mne tiez nechutilo nic a bolo mi zle aj z cistej vody. Od 5.tt do 8.tt som nezjedla dokopy absolutne nic, len Dru tycinky s vodou, potom ma zachranoval rozok s maslom a jednoducha rychla zeleninova polievka bez cibulovo-cesnakoveho zakladu-z toho mi bolo zle neskutocne. Ja som bola schopna varit az poobede alebo vecer, inak som cele doobedia do 16tt travila zabalena v paplone na balkone a predychavala som. Schudla som 2-3kila ale do 19tt. som nepribrala ani gram. Dr.mi povedala ze je to ok a nemam sa obavat, hematologicka ma bezpecila ze vsetky mineraly a ziviny mam na vybornu aj bez toho a drobec sa ma dobre. Teraz som 33tt. a mam +16kg😁 Po 16.tt mi zacalo chutit, ale jedla som malicke porcie a castejsie a jedla som poctivo na ranajky ovsene kase, oriesky, biely jogurt, vzdy doobeda ovocie, vela vela pijem cele tehu ozaj a inak jem na co mam chut...aj nezdrave, mojmu babu nechuti moja milovana kava, sladkosti a cina, zato som sa sla zblaznit za hranolkami a pecivom co som predtym nejedevala...Teraz v tretom trimestri mi prestava chutit, brusko je velke a drobec mi tlaci na zaludok ale ide mi na chut ovocie, dzusy a polievky stale...cestoviny bez nicoho ako bolo spominane uz. A zakazdym musim mat sodu, alebo trocha fatry lebo cele tehu mam kyselinu katastrofalnu🤷🏻‍♀️ Neboj nechutenstvo prejde a aj kilecka naskocia a babo je vporiadku a isto mu nic nechyba😉 Drzbsa, nech ti to prejde cim skor! Pekne tehulkovanie a uzivaj si aj taketo veci co k tomu patria🤰🏻

mendynka
autor
1. jún 2020

@olivia_0309 Ďakujem krásne. 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre