Zázvor v prvom trimestri

babyttcirl
11. júl 2020

Dievcata,

Dnes som si dala smoothie 2dl z fruitissima. Nevsimla som si mimo ine ze tam dali AJ cerstvy zazvor.
Neviem kolko ho tam dali, ale bola to posledna surovina, tak predpokladam ze par gramov nasekaneho.

Viem ze zo zazvorom v tehu opatrne, ale toto som si nevsimla. Mate niekto extremne zle skusenosti pri jednorazovej davke cerstveho zazvoru??
Dakujem.

cervenaruza123
11. júl 2020

@babyttcirl Neublizi ti to, nemalo by teda. Bezne sa pouzivaju veci so zazvorom aj na tehotenske nevolnosti, akurat velke mnozstva mozu niekedy skodit, aj to nemusia.

mogaa
11. júl 2020

@babyttcirl bežne sa odporúča pri tehotenských nevolnostiach zázvorová limonáda, takže kľud.....uškodiť môže vo veľkom množstve a pravidelných dávkach napr.denne niekoľko silných zázvorových čajov z čerstvého zázvoru....ale tiež 1čaj zo zázvoru ti nespôsobí potrat - je tam riziko pri yvsokých dávkach zázvoru a ak sa to užíva dlhodobo na dennej báze....

babyttcirl
autor
11. júl 2020

@cervenaruza123 no tiez dufam ze z jedneho smoothie s 3-4g zazvoru neohrozim plod.. to by ma velmi mrzelo..ake tak snad to bude oki

babyttcirl
autor
11. júl 2020

@mogaa ok, tak to som rada. Nevsimla som si to. Inak som do dnes vobec nemala ziadny zazvor. Teraz som si dala ale AJ mi bol tazko toho celeho smoothie.. uz si na buduce nedam! 🙂

alikal
11. júl 2020

urcite neublizi, keby si videla kolko liekov som musela pojest v tehu, aj atb aj cojaviemco, bala som sa jak hrom a dcerka je uplne zdrava, a zazvorove cukriky a limonady sa ozaj odporucaju na nevolnosti aj v lekarni 😉

mogaa
11. júl 2020

@babyttcirl tam to naozaj môže uškodiť ak je to vo veľmi veľkom množstve a na dennej báze, jednorazovo to nie je žiadny problém.....

babyttcirl
autor
11. júl 2020

@alikal ha to uplne chapem. Vsak beriem AJ ja milion hormonov a liekov a suplementov..je to des! Uz si na to dam bacha nabuduce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre