Väčšie bruško pri druhom tehotenstve

bieladama
28. okt 2013

Milé mamičky a tehulky .... mám otazku.... kedže som bola uz raz tehotná ale skončilo to potratom...je možné to že teraz ked som tehotna druhý krat.....ze mám uz v 9 tt brusko???

janzde
28. okt 2013

ahoj, ja som tiež o prvé mimi prišla a pri druhom tehu bolo na mne tiež skôr vidno bruško 😉

awalancha3
28. okt 2013

...no záleží na tom, čo považuješ za "bruško"; ale áno, bruško sa vie už jemne vyklenuť aj v 9, 10 ci 11 tt. Ale je to asi subjektívne, ty si už bruško vidiš, lebo sa poznáš, ale okolie este dlho nič nemusí zbadať... A gratulujem. 🙂

margarita
28. okt 2013

@bieladama
ano, je to prirodzene, ja som kazde dalsie tehu mala vacsie brusko a bolo ho skor vidno, aj som medzi nimi zopar krat potratila, a je to tak. moj gynekolog mi to vysvetloval tym, ze aj ked tehu trva len zopar tyzdnov, maternica sa uz pripravuje a roztahuje, a ten sval skratka ma uz v dalsom tehu inu "startovaciu poziciu". pisem ako hotentot, ale snad som sa vyjadrila aspon trochu zrozumitelne 🙂

bieladama
autor
28. okt 2013

ja som bola utla, chuda 🙂 a teraz mam vypuklinuuu .....jče to vidno aj vo volnom tricku 🙂 akoze velmi sa tesim 🙂 ved ako kazda ocakavajuca maminka 🙂

bieladama
autor
28. okt 2013

@awalancha3 to ani neni brusko :D :D ale maly lavorcek :D :D

jul11
28. okt 2013

@bieladama ahoj,ja som v prvych mesiacoch kazdy mesiac pribrala 3kg a to som nejedla a skoro vsetko islo aj von.ku koncu som zjedla vsetko,co sa dalo a skoro som nepriberala. Je to velmi individualne.niekomu vykukne brusko skor,niekomu neskor,zalezi od postavy,genetiky,... A je to jedno 🙂

andreasiskova3
29. okt 2013

mne sa tiež zdá, že mám dosť veľké brucho , tiež by som mala byť v 9 tt. skoro také som mala predtým v 4-5 mesiaci 😀 , neviem, kde sa to berie, veď tam je len malá fazulka

patkaaa
30. okt 2013

Áno, je to normálne, pretože hoci je bábätko ešte veľmi maličké, tak maternica už v tomto období zdvojnásobila svoju veľkosť, preto už môže bruško vykúkať. 🙂

michala33
5. nov 2013

ahoj aj ja som druhz krad tehu a pri prvom som o brusku do stvrteho mesiaca ani nechzrovala a teray som 12 tzyden a brusko uy mam celkom vyditelne 😉

nykara28
2. dec 2013

...ja som v 10tt ...je to moje druhé tehu a bruško mám ako v 5 mes. takže asi budem ako slon, keďže som aj prvý krát pribrala takmer 30 kg a teraz už mam 5 kg navyše...ešte šťastie že som z toho prvého tehotenstva zhodila všetko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre