V ktorom týždni je vidieť plod na sone?

ingrida1127
18. jún 2021

Ahojte 9.6.som bola u lekára ten mi urobil sono videl iba gestacny vak a vraj týždne zodpovedajú tomu čo vidí(5tt),na ďalšiu kontrolu mám ísť 7.7.
Poslednu ms som mala 29.4.
Dnes mi sesternica povedala ze jej videl plod už v 4 tt nejako sa mi tomu nechce veriť,

lorin29
18. jún 2021

@ingrida1127 Mne bolo vidno malilinky plod zhruba v 6-7tyzdni..ono záleží od ovulácie 🙂🙂🙂

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@lorin29 ovuláciu som si nasledovala

lorin29
18. jún 2021

@ingrida1127 7.7 už by mal byť ale 100%vidno plod 😊 tak budem držať palce aby tam bol 🙏

kkovacovak
18. jún 2021

@ingrida1127 to záleží od ovulácie a nedá sa to takto zovšeobecniť. Mne bolo vidieť až 8tt lebo mám posunutú ovuláciu. Teraz je ten výpočet len orientačný. Keď bude plod väčší tak ti tie týždne upravia podľa správnosti

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@lorin29 ďakujem pekne verim ze to bude v poriadku

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@kkovacovak môže byť posunuta ovulácia aj pri 28 dc?

simonkazga
18. jún 2021

Sesternica chcela byt zaujimava. Tvoje vysledky uplne zodpovedaju 5tt. Gratulujem, uzivaj si tehu a nenechaj sa vytocit.

petamich
18. jún 2021

podstatne je, ze vidi gestacny vak a je tam kde ma 🙂 bola som na prvej kontrole na konci 5tt a tiez bol prazdny vacok :D a na dalsej o dva tyzdne uz bolo aj srdiecko, podla mna v tejto chvili to na tom sone bolo presne ako malo 🤞🏻🤞🏻

za mna sa mi nechce verit, ze v 4tt bolo vidno cokolvek 🤷‍♀️ kedze len pri beznom 28 dnovom cykle, vtedy poriadne ani MS nemeska a vacsina z nas netusi ale okej....

janynyna
18. jún 2021

Ja som bola na so o v 5tt a bol tam len gestá ny vak. V 7tt už bylo aj srdiečko.

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@simonkazga ďakujem pekne 😊

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@janynyna ďakujem 🙂

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@petamich ďakujem pekne 😊.
V decembri som mala mmt ,tak som šťastná že je všetko tam kde má byť a verím že bude všetko v poriadku.

ecko80
18. jún 2021

@ingrida1127 Ahoj, ja som bola v oboch tehotenstvach u dr uz v 4+3 a oba razy uz bolo vidiet gestacny vak, dokonca pri druhom naznacil, ze sa tam uz nieco crta, ale ze nechce predbiehat. Mala som aj mam 25 dnovy cyklus a ovulaciu cca 6. den cyklu.

lelinka611
18. jún 2021

Ahoj tak isto ako ostatne dievčatá, som za , že to máš úplne v poriadku. U mňa , v 5tt gestačny vak a v 7t 2d už krásne plod. ☺️

kkovacovak
18. jún 2021

@ingrida1127 tak výrazne ako mám ja asi nie ale jeden týždeň nič neznamená 🙂 drobné odchýlky sú úplne v norme. Nabudúce už toho uvidíš viac. Držím place

mmbudiakova
18. jún 2021

Veľmi záleží aj od kvality ultrazvuku. Mne bolo vydno v 6tt + 1 deň gestačný vak, embryo akcia srdiečka. Ale je to veľmi individuálne. Plod uvidíš najskôr od 9tt vtedy sa embryo mení na plod. Od 3tt do 8tt môže byť vidno embryo, najskôr však od 5tt - 6tt na USG. @ingrida1127 držím ti palce .

ingrida1127
autor
18. jún 2021

@lelinka611 ďakujem 😊

luluska1234
18. jún 2021

@ingrida1127 ahoj, mne doktor videl plod aj ❤️ keď som bola podľa MS 7tt+2 podľa dĺžky plodu to vypočítal na 6tt+3. V 5tt+2 som mala gestacny vak o týždeň na to žĺtkovy vak a potom v tom 7+2 plod🙂) takže nič sa neboj pomalicky tam bábätko bude rásť len mu treba dat čas. Aj pre mňa bol dlhý každý deň ale postupne to prejde keď sa bude všetko dobre vyvíjať, hlavne dávaj pozor na seba ☺️

mikasz
18. jún 2021

Prve sono som.mala 6tt+4 a uz bolo vidno embryo aj s akciou srdiecka, drzim palce ✊

marianna_peskova
19. jún 2021

Prečo sa na sono chodíte tak skoro: v piatom-šiestom týždni? Zo zdravotných dôvodov? Lebo mňa v oboch prípadoch prijala gynekologička na vyšetrenie až v ôsmom týždni.

ingrida1127
autor
19. jún 2021

@marianna_peskova pretože som mala v decembri mimo maternicové

queen_el
19. jún 2021

Plod najskor v cca 6tt je vidno, dovtedy gestacny vak, tvoje udaje su OK. A tam okolo 6tt aj par dni urobi vela, u mna 5+6 bol vidno gestacny a 6+3 plod aj so srdieckom

@marianna_peskova no ja som skoncila tak skoro na pohotovosti napriklad, inak by som nevedela. Niektore sa ponahlaju k dr aj ked netreba. Ale zas 6tt + nieco (teda v 7. tyzdni) ak bol cyklus pravidelny uz je vacsinou plod vidno.

luluska1234
19. jún 2021

@marianna_peskova kvôli rizikovej práci, potrebovala som vedeť ci je to v maternici aby som sa hneď dala na pn 🙂 teraz čakám na knižku potom ma prelozia inde

niikoletka
19. jún 2021

@ingrida1127 ale ved ja tam vidím žĺtkovy vak to je úplne normálne sono na ten týždeň sesternica ani sama možno nevie neznepokojuj sa 🙂

ingrida1127
autor
19. jún 2021

@niikoletka ďakujem pekne
Ja som myslela že je to gestacny 😀
V tom strese ani poriadne neviem čo mi už povedal lebo som sa veľmi obávala aby som nemala znovu mimo maternicové

niikoletka
19. jún 2021

@ingrida1127 nie nie to je žĺtkovy vacok, gestacny je ta čierna bublinka kde sa nachádza 🙂

niikoletka
19. jún 2021

@ingrida1127 a dole ta mala biela bodecka je mini embryjko ☺️

ingrida1127
autor
19. jún 2021

@niikoletka ďakujem veľmi si ma potesila

janula08
22. jún 2021

@ingrida1127 ahoj toto bolo moje Sono pred týždňom ešte bez akcie...to bol 5tt...a verím ze všetko bude v poriadku a bude ❤️ tam dole sa mi zdá ako keby bolo embryjko tak verím ze nám všetko dobre dopadne. Prajem veľa šťastia

janula08
22. jún 2021

@niikoletka môžeš sa ta prosím opýtať vidím ze sa vyznáš 🙏🏼😍ci sa aj tebe nezdá ze tam je dole embryjko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre