V ktorom týždni bude u doktora vidieť srdiečko?

20. máj 2022

Ahojte 🌷 na teste mi vyšlo tehotenstvo 1-2. Na teste píše, tehotna 1-2 tyzdne. Kedy mám ísť k dr aby bolo vidno srdiečko? O koľko týždňov? Nechcem sa plašiť a nemám v tom prehľad 🤔

simsalabim
20. máj 2022

Skor ako v 8t by som nesla.

pribinak
20. máj 2022

Určite máš ešte aspoň 5-6 týždňov čas.

Je zbytočne chodiť skoro a potom byt v strese, zr nebilo srdiečko, alebo nebolo všetko vidieť

autor
20. máj 2022

@simsalabim čiže ešte mám 6 týždňov čakať? Fuuu to je dosť
@pribinak Dakujem, nevedela som, že tak neskoro

mariet24
20. máj 2022

Keď bude 2tyzdne meškať menštruácia staci ísť, už by malo byť vidno

sapetka
20. máj 2022

To si tak 5tt. Pockaj 2t a zavolaj. Alebo zavolaj aj c pondelok mozno ti vezmu len krv na potvrdenie a na sono pojdes neskor

anjelicek26
20. máj 2022

6ty tyzden tehotenstva je teraz +2 tyzdne... ale ak chces mat istotu tak az v osmom tyzdni to bude 100% (v siestom byt nemusi) takze o 4 tyzdne termin u lekara... ono to nijako neurychlis tym, ze tam pojdes skor, aj ked to cloveka taha nieco "vidiet"... ale uvidis bublinku bez srdiecka a budes zas v strese...

pribinak
20. máj 2022

Môj doktor berie na 1. sono keď si 7-8 tt., vtedy všetko pekne vidno a z ambulancie vychádza šťastná mamina
Nie ako 100x témy že bola na sono 5-6 tt a nebilo srdiečko a nebolo nič vidieť a prázdny však a byt zbytočne v strese

autor
20. máj 2022

@mariet24 mne mešká 3 dni len
@anjelicek26 Dakujem za vysvetlenie
@pribinak hmm Ok

petamich
20. máj 2022

v prvom rade treba zavolat tvojmu lekarovi - kazdy ma inu prax, spyta sa ta na termin poslednej menstruacie a objedna ta podla toho ako zvykne

moj objednava aj skor, aby skontroloval, ci je vsetko, kde ma byt atd. iny objednava az 7-8 tyzden, iny 10. - zavolaj tomu svojmu a uvidis

tosomja
20. máj 2022

Môj má vždy vzal hneď, ako som zavolala, že mi vyšiel pozitívny test a to som testovala hneď po vynechaní menštruácie. A vždy bolo všetko pekne vidieť. Asi každý ináč z praxe.

jazula
20. máj 2022

Moj ma tiež vzal hneď, ako som volala, že mám pozitívny test. Skontroloval, že je bublinka a objednal ma znovu o týždeň, to už bolo aj srdiečko 🙂. Krv na potvrdenie tehu mi nikdy nebral, vraj keď som si robila tri testy, budeme im veriť 😁.

autor
20. máj 2022

@jazula koľko dni ti meškala Ms a volala si?

deti95060810
20. máj 2022

o dva mesiace...

jazula
20. máj 2022

Ja som si urobila test v deň meškania, bol to štvrtok večer a vedela som, že cez víkend sa bude piť alkohol, tak pre istotu a skoro som odpadla 😁. V piatok som si kúpila a urobila dva ďalšie testy, že či fakt a zavolala doktorovi. Objednal ma hneď na pondelok, to bolo vidieť gestacny vak a potom ma objednal o týždeň a pol a to už bolo srdiečko. Musím sa priznať, že ja som nejako vôbec neriešila kedy sa zvykne/má volať, jednoducho som rovno zavolala doktorovi, že on vie čo a kedy treba…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre