Špinenie v prvom trimestri

stanka85
31. júl 2013

ahojte, som v 4-5 tt, včera som začala špiniť, nie je to dáko veľa, je to taký svetlo hnedý výtok, mám dáke tlaky v brušku, ale nie je to tiež strašné, mám sa začať báť??? zajtra som objednaná ku doktorovy, mám počkať či issť už dnes??

meritka
31. júl 2013

nemusí a môže to niečo znamenať , ja som tiez začala špiniť niekolko dni a od dnes som na PN-ke ,takze zajtra drzim palce nech vsetko je v poriadku

sonula09
31. júl 2013

to spinenie som mala aj ja v prvom trimestri vzdy okolo datumu kedy by mi mal prebiehat menzes, doktor mi povedal ze to je normalne a prejde to , a aj po niekolkych dnoch preslo.Aj bolesti som mala ako keby mi mal zacat menzes, ako pises ty take tlaky v podbrusku. Telo sa prisposobuje tehotenstvu po svojom.

liliemegane
31. júl 2013

Ahojte. Stanka prepac, ze sa ti vsuvam do temy, ale tiez mam otazku ohladne spinenia a nechcem zbytocne zakladat dalsie temy. Ja som dnes zacala 9 tt (8+0) a dnes pri upratovani ma trochu zabolelo v podbrusku, take akokeby natiahnutie. Ked som sla na WC nasla som si slabulinke zaspinenie hnedkastej farby. Bolo toho fakt malinko, ale bojim sa. Termin u dokyni mam buduci tyzden v utorok. Nasadila som si kludovy rezim, ale netusim do kedy ho budem moct mat. Asi este hodinu, pokial sa mi drobec nezobudi. Ale budem sa snazit co najviac posedkavat a aspon si s nim citat knizky pokial sa bude dat. Myslite, ze sa mam niecoho obavat? Mam zvolat pohotovostnu jednotku - cize stiahnut draheho z prace a volat mamine nech sada do auta a pride aspon na par dni ku mne? Alebo nepanikarit?

stanka85
autor
31. júl 2013

len ja som teraz nemala dostať, mala som dostať 12.7 a potom až dákeho 10.8 😕

sonula09
31. júl 2013

@stanka85 ak mas ist zajtra k doktorke, sleduj sa ak by sa to spinenie stupnovalo bolo by silnejsie chod na pohotovost, aspon ta skontroluju sonom a budes kludnejsia . Ak to je ozaj trosku asi by som pockala na zajtra na kontrolu u svojej doktorky.

trish31
31. júl 2013

@stanka85 s kazdym spinenim a krvacanim treba ist k lekarovi

amelie123
31. júl 2013

@stanka85
@liliemegane radšej stokrát zbytočne ako raz a neskoro. špinila som v 10 tt. málo. už to bolo suché keď som to ráno objavila na nohavičkách. premýšľala som len pár sekún či panikáriť, či čo... šla som k lekárke. a dobre som urobila. mala som veľký hematóm a potrat sme našťastie zažehnali. takže ešte raz: radšej stokrát zbytočne ako raz a neskoro!

milota164
31. júl 2013

ja by som isla co najskor, mala som tiez taketo problemy a bola som od 7tt na rizikovom ale nastastie vsetko dobre dopadlo. Brala som od zaciatku lieky

emma1987
19. nov 2014

Ahojte.Tak konecne sa to podarilo ...teda aspom podla styroch rozlicnych tehotenskych testov som tehotna...Velmi sa na babatko tesime ALE ...som priblizne 4-5tt a nakolko zijem v UK tak tu maju doktori tazko nasalame....tu to chodi tak ze tvoj obvodny doktor ta posle k zenskemu ...lenze tento zensky ta prijime az v 12tt ...urobi ti sono a potrebne vysetrenia..lenze ja sa trosku obavam lebo zacala som trosku spinit a pred cca 3 dna po pohlavnom styku som isla na WC a po utreti som mala malilinko sfarbene do cervena ...okrem toho mam take do hneda spinenie .... fakt neviem ci sa mam bat alebo co.Skusite mi trosku poradit?Dakujem

kika2111
19. nov 2014

@emma1987 ahoj emma,ja ti jedine mozem povedat,ze som takto spinila od cca 4/5.tt do asi 10.tt,nastastie bolo vsetko v poriadku,
ono ako sa hovori,bud alebo..
velmi drzim palce,nech to vsetko dobre dopadne..poradim len oddych,nohy hore,ziadny sex aspon do toho 12.tt a snazit sa mysliet pozitivne,ja zijem tiez v zahranici a nic tu na to nedavaju.
Drzim palce!

emma1987
19. nov 2014

Kika2111 dakujem moc za radu ... dufam ze vsetko bude ok... 🙂

emma1987
19. nov 2014

@kika2111 Dakujem moc za radu...ja len dufam, ze vsetko bude ok. 🙂

lenka54321happy
20. nov 2014

lenka54321happy Ahojte baby, dufam ze ste vsetky ok....citam a stale sledujem Vase prispevky....
Dnes som 7t 5dni, pred 2 dnami bolo sono a vsetko ok (klop klop) ale dnes som sa zobudila a prsia ma uz skoro nebolia tak ma chytila panika! PROSIM VAS napiste, zazila ste to niektora?
Keby ma od zaciatku neboleli tak nepanikarim viete, ale kedze boleli predtym a teraz uz prestavaju....
Boze toto je na nervy...chcem byt kludna ale takto....ach ((

rebeca196
20. nov 2014

@lenka54321happy Lenka, ja si myslim ze je to ok. Ked som bola ja tehotna s dcerkou tiez sa to nejak striedalo, raz ma boleli, bolo mi zle potom nic. A vsetko dobre dopadlo. Teraz som v 5t 6dni a rano ma tiez vobec neboleli. Mas pravdu je to na nervy aj ja sa bojim aby bolo vsetko ok, musime sa snazit mysliet pozitivne 🙂

miriam05
23. nov 2014

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, som už zúfala...som v 7t - na konci...no od cca 5 týždňa mám striedavo po malej potrebe pri utretí buď výtok sfarbený do červená, alebo iba žltý výtok... ten by mal byť ok...straší ma ale tá krv vo výtoku čo mám vždy aspoň raz dvakrát za deň pri utretí...nie je tmavá...je svetlá..pred dvoma týždňami som takto večer utekala na pohotovosť, ale doktor sa viac menej len pousmial..pretože chcel vidieť vložku a ja že nemám vložku, ja to mám len pri utretí...nohavičky sa mi nešpinia...vyšetril...vraj všetko OK a predpísal duphaston...no lenže ten výtok mám stále...navyše mi bolo zle na žalúdku cca od 4 týždňa..no tento týždeň začiatkom to prestalo..už som celkom v pohode...tak ja už neviem čo si mám myslieť...mám zas utekať na pohotovosť? zatajiť to tam asi nezatajím, že som tam už bola..asi im to ukáže v počítači..a budú na mňa pozerať ako na blázna, že zneužívam ich služby :( ...ku gynekologičke mám ísť až v stredu...tak ja už neviem..som z toho na prášky..čo ak som potratila....ani o tom neviem :( :( :(

trgypadl
23. nov 2014

@miriam05 ahoj vyckaj do tej stredy...viem,ze to vyznie mozno drsne,ale ak to ma byt bude a ak nie,tak to nic neovplyvni,ani caste navstevy na pohotovosti.potvrdili uz akciu??tam dole je vsetko prekrvene,staci jedna cievka,co praskne a je tam krvavy vytok...

miriam05
23. nov 2014

@trgypadl ďakujem...echo bolo už vtedy na pohotovosti vraj...aspoň to lekár písal do správy..hm..no ale že by praskali cievky každý deň, to asi nebude veľmi pravdepodobné...neviem ako sa ukľudniť..asi mi fakt nezostáva nič iné ako čakať :( ešte raz ďakujem

trgypadl
23. nov 2014

@miriam05 pises,ze je to len po utreti ,takze to asi az take silne nie je.ak by si mala zakrvacanu vlozku,dve,ci tri,tak vtedy by mozno bol dovod na stres.si lenv 7 t,to si chces takto uzivat cele tehu???ver mi,ze pre babo je urcite lepsie,ked budes v pohode.mnoho zien do 12 t spini a krvaca...takze hlavne klud a nohy hore

hradnapani
23. nov 2014

@miriam05 nechcem zlahcovat tvoju situaciu, ale tento scenar zazilo velmi vela zien a maju zdrave babatka 🙂 fakt, nestresuj - toto je velmi caste a je to skor o prekrveni tam dole. Mas duphaston a viac ti v tejto chvili aj tak ani nedaju. Skor sa priprav na to, ze to este nejaky ten tyzden bude takto. Ja som takto spinila aj napriek duphastonu a vsetko bolo ok.

hradnapani
23. nov 2014

@miriam05 a este: moja kamoska v prvom trimestri tak jednorazovo silno krvacala, ze bola stopercentne ista, ze potratila a napokon bolo tiez vsetko v poriadku. Vsetko je mozne. Mysli na to lepsie 😉

piacere
23. nov 2014

počkala by som do stredy, ale určite to svojej lekárke povedz.

Na jednej strane veľa žien v prvom trimestri špiní, na druhej strane to môže znamenať aj niečo "zlé", čomu sa dá pomôcť... a nemusí ísť len o prasknutú cievku a veľakrát duphaston nestačí.... Ja som špinila od 6tt do cca 12tt tiež občas a tiež to bola jasná krv.... a až v 21tt, keď som začala masívne krvácať a zistili, že mám veľmi nízko placentu mi povedali, že už to špinenie v prvom trimestri muselo byť z toho, ako sa placenta vytvárala príliš nízko. Takisto môžeš mať hematóm, ktorý sa vyplavuje a to viem (čo som ležala mesiac v nemocnici a boli tam aj baby v 7-9tt kvôli špineniu), že dostávali lieky na zastavenie krvácania, teda nielen duphaston....
Takže nemusí to znamenať nič, ale môže to byť niečo, čo si vyžaduje hospitalizáciu, takže určite to rieš s gynekologičkou.
Držím palce.

piacere
23. nov 2014

@trgypadl ani ja som nemala vložku, dve, iba špinenie (krvavé) pri utretí... ak by som neletela na pohotovosť, tak potratím, pretože cca 2-3 hodiny od prvého špinenia som začala masívne krvácať.... ak by som nebola v nemocnici a nedostala okamžite do žily lieky na zastavenie krvácania, tak....
Skutočne môže ísť napr. o hematóm, kde sa dá zastavením krvácania predísť vyplaveniu plodu, čo je v tak skorom týždni možné.... takže ja by som to nepodceňovala.

trgypadl
23. nov 2014

@piacere lenze jej ziadny hematom nepotvrdili

sjuzan77
23. nov 2014

@miriam05 rozhodne nesuhlasim s predchadzajucimi prispevkami. Nechcem ta strasit, ale nie je vhodne zlahcovat cervenu krv, i ked je to len po potrebe. Je pravda, ze mnoho zien ma tieto problemy a nastastie je vsetko v poriadku. Ale taktiez je moho zien, ktore takto potratili. Ja mam za sebou uz 3.potrat ( tym ta nechcem strasit, so mnou nieco nie je celkovo v poriadku), co-to som polezala aj v nemocnici a vela zien tam prislo s tymito problemami. Vo vela pripadoch to boli len praskajuce cievky, lekari to liekmi zastavili a bol klud. Avsak keby tie zeny neprisli, bez liekov by sa rozkrvacali a nedopadlo by to dobre. Takze urcite by som necakala do stredy, ale zasla na pohotovost. Nam lekari v nemocnici denne x krat prizvukovali, ze im mame hlasit kazdu cervenu krv. Drzim palce, urcite to dobre dopadne.

piacere
23. nov 2014

súhlasím so @sjuzan77 Mne tiež stále prízvukovali, že to nesmie byť jasná, červená krv.... špinenie - hnedé, tmavé, čierne, to už je stará krv, ktorá sa iba vyplavuje, ale červená - čerstvá nesmie byť.

trgypadl
23. nov 2014

@piacere si dospela zena,a je to na Tebe,ci navstivis pohotovost alebo nie.bud sa riadis tym,co Ti povedal lekar,alebo tym,co Ti tu napisali

piacere
23. nov 2014

@trgypadl 😅 🙂

emma1987
7. dec 2014

Ahojte dievcata....chcem sa podelit s vami o svoj vcerajsi neprijemny zazitok (prosim nestresujte nieje to u kazdej zeny) ...som na zaciatku 10tt a vcera sme mali s partnerom sex...to co nastalo potom neprajem niktorej zazit...po skonceni partner 'vytiahol' a tolko krvi co zo mna islo ...hned ma napadlo to najhorsie ze som potratila...isli sme rovno do nemocnice ktora je cca hodina autom .. prisli sme do nemocnice zabookovali si ma ..po cca 5min.mi zobrali krv,vzorku mocu a nechali ma cakat 3 hodiny v cakarni...je to neskutocne dlhy cas..potom si ma vyzdvihol doktor vyspovedal ma atd.. hned na to mi spravili sono a moje obavy sa chvalabohu nepotvrdili...babatku sa dari rastie a ked mi ukazal jak mu bije srdiecko tak mi az slzicka vybehla 🙂 pricinou krvacania bolo ze vlastne placenta je nizko este a pri styku sa mierne otvorila a to sposobilo krvacanie..kazdopadne ma chut na sex presla a muzsky pohlavny ud nechcem vidiet aspom do porodu 🙂

ivanabalogova
14. dec 2014

Ahojte dievcata ja mam tiez problem taky isty zistila som ze som tehotna a v tom asi tyzden na to som zacala krvacat rychlo som utekala ku gyne povedala ze je to bezne v 1 trimestri....a na sone bolo vidno malinke ale estenam nebije srdiecko lebo som bola v 5tt. Na to potom v stredu silnejsia krv zlakla som sa a hned utekala nagyne kde mi doktorka nasadila Pn klud na lozku duphaston a ascorutin a tlak som mala 150/100 asi som sa zlakla tak som dostala aj magnezium teraz lezim a krvacanie prestalo iba sem tam malinko vytok ....brali mi aj krv ci stupa Hcg alebo ci som potratila a stupa nam rychlo tak dufam ze vsetko bude Ok co si myslite o tom ??? Kontrolu mam az 29.12. Ta neistota je zla....ci je malinke v poriadku poradte mi co si kupit test???

avotalip
16. dec 2014

@ivanabalogova no ten test je podla mna zbytočný.... aj keby potratiš tak ti aj mesiac môže ukazovať že si tehotná.... ináč ja mám tiež termín v auguste🙂 a pred týždnom som krvacala, tiež beriem dufaston a ascorutin a mam mať kludovy režim. lenže mne na sone zistili že som krvacala kôli hematomu, už nešpinim tak dufam že sa vstrebal. ja idem na kontrolu v piatok a tiež som neistá, nervozna, no neostava nam asi nič len čakať. ale ved pokial už nemaš ťažkosti tak sa nestresuj, ja sa tiež snažim. držim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre