Som v 6. týždni a vidno len gestačný vak

karin04
16. mar 2023

Ahojte podľa MS som 5+5 no vidno bolo len gastračný vak :( máte niekto skúsenosť že sa ešte objavil plod? Objednala ma kontrolu na budúcu stredu

alex49
16. mar 2023

@karin04 srdiečko ešte nemusí biť, niekedy to trvá dlhšie, mohla si mat aj posunúť ovuláciu.

t1nusa
16. mar 2023

@karin04 v takom skorom štádiu je to normálne, preto sa odporúča ísť k lekárovi okolo 8tt kedy už je vidno aj drobca ☺️

lienka.7
16. mar 2023

@karin04 išla si tam asi skoro. U mňa v 7tt tiez bol len vak, o 2tt uz bolo aj ❤.
Drzim palce✊🍀

karin04
autor
16. mar 2023

@lienka.7 musela som ísť tak skoro lebo beriem aj aspirin protect a 2022som mala spontánni potrat tak odporúčali hneď nasadit progestanelle no znepokojilo ma že gastračný vak bolo pekne vidieť no bol bez plodu :(

katuskamala1
16. mar 2023

Presne 5+5 som bola na sone ja s prvym a doktor si pamatam,ze mi vravel,ze ideme kuknut na srdiecko,ale nestrachujte sa ked este nebude jasne,este je priskoro.

karin04
autor
16. mar 2023

@katuskamala1 lenže mne povedala že vidí zatial len prázny gastračný vak že o týzden uvidíme či sa objavý plod :(

matullienka
16. mar 2023

@karin04 áno mala so. Tak pri malej keď som prišla o 3 dni so špinenim na kontrolu už bolo počuť srdiečko a všetko v poriadku

karin04
autor
16. mar 2023

@matullienka jej ďakujem krásne za skúsenosť dúfam že aj u mňa to tak bude a v stredu už bude plod

motylik273
16. mar 2023

@karin04 ahoj a nemala si ani zltkovy vak?

karin04
autor
16. mar 2023

@motylik273 to mi nevravela a ja som sa v tom strese zabudla spýtať :(

paloma10
16. mar 2023

@karin04 Aj moja kolegyna to tak mala. Neviem presne na den, ale tiez tak 5.-6. tyzden sla k dr. a bolo vidiet len prazdny gestacny vak. Kazali jej prist o tyzden a uz pekne bilo srdiecko. Dnes ma mala uz 3 roky. Pamatam si to, lebo sme cakali naraz 🙂

motylik273
16. mar 2023

@karin04 a nemas to napisane v sprave lekarskej? Kolko si mala mm gestacny? Je to skoro ja som bola v 5tt a bol tiez len gestacny buduci tyzden mam dalsi ultrazvuk..

karin04
autor
16. mar 2023

@motylik273 nie bola tam dneska zastupujúca dr a povedala len ze vidí zatial len prázdny gastračný vak vlastne videla dva no vravela že ten vedčší je pekný a ten menši že sa vstrebe podľa nej lebo že je menší a nepravidelný tvar mal

cookie29
16. mar 2023

A co na to doktorka ked si sa jej opytala? Zvycajne lekari nechcu moc skor ako v 8tt prave preto, ze je prilis zavcasu a v tomto obdobi niekedy z vecera na rano dojde ku zmene. Takze podla mna nic zleho to neznamena.

motylik273
16. mar 2023

@karin04 hlavne nezreba stresovat aj ja to prezivam o to viac ze nemam priznaky … ale verim ze je vsetko ok uzivaj si tehu skus relax odreaguj sa drzme si palce ✊

jaga18
16. mar 2023

Ahoj, áno, presne takto som to mala aj ja v 6tt len prázdny vak. O týždeň už aj srdiečko bilo. Zatiaľ by som nestresovala, o týždeň sa uvidí. Držím palce a prajem všetko dobré

kimina21
16. mar 2023

@karin04 ja som bola v 6+2 u doktorky a tiez videla len prazdny gestacny a potom som bola az v 12tt a uz bolo babatko,ktore zodpovedalo aj velkostou tomu tyzdnu.drzim palce🍀

bora0123
16. mar 2023

@karin04 ja som to tiez prvykrat tak mala a tiez to bol poriadny stres, ale babatko sa ukazalo a vsetko bolo v poriadku 😊

bocka33
17. mar 2023

@karin04 ja som to mala presne takto isto ako ty,o tyzden bol uz plod a o dalsi tyzden uz srdiecko. Takze nestresuj,je to normalne. Teraz zacinam uz 15ty tyzden 🤩

viki2122001
17. mar 2023

@karin04 ahoj, ja som bola tiež 5t 5d u doktorky, pretože som špinila, dala mi progesteron a teraz som doma z práce do ďalšej kontroly ktorá bude v 8tt, mne bolo už vidno žĺtkový vak, dúfam že budúcu kontrolu už bude byť srdiečko, je to moje prvé tehotenstvo 🥰 mám na ultrazvuku, že GS 0.79cm to je v poriadku??

karin04
autor
17. mar 2023

Jej ďakujem číta sa to skvele až mi slza vybehla ďakujem za vaše povzbudivé slová dodalo mi to silu a nádej ❤️ dúfam že v stredu bude vidieť aspon plod na akciu srdiečka si počkám no prosiiiim nech nie je prázdny vak ❤️

mima1608
17. mar 2023

Ja som bola prvýkrát v tiež v 6tt a nič nebolo vidno. V 8tt už bilo aj srdiečko. Držím palce ☺️

karin04
autor
17. mar 2023

A ešte sa môžem spýtať niake príznaky ste mali ? Lebo sa zatial moc nepociťujem nič občas únavu a takú nevolnosť no neviem ci si to len nenahováram…drobca by sme velmi chceli ❤️

mima1608
17. mar 2023

@karin04 ja som cca do 9tt nemala absolútne žiadne príznaky. Až od toho týždňa mi začali nejaké nevoľnosti (ani nie ranné, ale celodenné) a musela som ísť dokonca na PNku, lebo som nezvláda chodiť do práce (schudla som 7 kíl medzi 9tt a 14tt). V tom 14tt sa to začalo zlepšovať a asi od 16tt tie nevoľnosti prešli celkom.

floki1994
17. mar 2023

@karin04 ono to je velmi individualne, ja som v 6tt mala uz aj srdiecko....ten zltkovy by tam uz mohol byt ale mozno aj je len ti to nespomenula ..talze zatial netreba robit zavery, hodit sa do kludu...robis maximum preto aby to bolo v poriadku a to je zaklad 😊

cecilia29
17. mar 2023

@karin04 6+2 a bol žĺtkovy vak ale bez plodu. O 2 týždne už všetko ok

anjjjelik69
7. jún 2023

Ako to dopadlo??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre