Som tehu, ale na sone vidieť len gestačný vak

martuska90
31. mar 2015

Caaute babule...
Dnes som bola u doki s tym ze som mala cca 8 tehu testov pozit. a meska mi M...
Podla kalkulacky som 7tt...ale na sone je len gestacny vak 11,8mm...doki mi len povedala ze podla sona som asi len v 4tt....Objednala ma AZ za 3 tyzdne vraj by uz malo byt srdiecko...
No dovtefy sa asi zblaaaznim od strachu...
Mate s tym niekdo skusenost???
Dakujeeeem za kazdu odpoved ;)

libela
31. mar 2015

áno, stáva sa to..., buď v klude

zuzicek88
31. mar 2015

@martuska90 ahoj ja som na tom podobne,bola som na ultrazvuk v 6+5 a este nebylo srdiecko,ze vsetko je ako ma byt ,aj sliznica krasne hore,ale srdiecko este nemalo akciu,objednala ma o tyzden,takze vo stvrtok idem zasa,som zvedava,ci bude,ale neni mi vsetko jedno

martuska90
autor
31. mar 2015

@zuzicek88 Mne ani neviem ci povedala o sliznici....Vraj tehotna som vsetko je ako ma ALE je tam len gestacny vacok....
Pri 1tehu som presne vedela uhniezdenie a teraz tiez 15.3....Cizee podla toho by to aj sedelo na tie 4t...
Aaaale toto cakanie...
Dajte info ako ste pochodili ;)

jana_eyre
31. mar 2015

neboj sa dopredu.. ja som pri oboch tehotenstvach mala pri prvom ultrazvuku iba gestacne vaky, objednana o 2-3tyzdne.. potom uz bolo vidiet srdiecko a gynekolog mi gratuloval az vtedy.. 😉

obe deti su uz tu, zdrave a vesele.. vela stastia!!!

miadi
31. mar 2015

to je strasne skoro u nas ani prvy utz nerobia skor ako v 10tt ja som bola na prvom v 13tt+4dni a uz tam bolo krasne babatko tvaricka cloviecik vsetko super hlavne sa nestresuj to neni dobre

lavinis
1. apr 2015

@martuska90 ak si v 4tt, je to úplne v porádečku 🙂 mohla si mať ovulku neskôr ako podľa kalkulačky, ktorá sa riadi poslednou MS. Ja som bola u doktora v 5tt+2 a tiež bolo vidno len prázdny vačok 😉 kázal mi prísť o 2 týždne, že už "možno" bude niečo vidieť. Ja som sa nechcela spoliehať na možno, ale na istotu, tak som prišla až o tri 🙂)
tiež som sa bála, to sú prirodzené pocity, pritom doktor bol úplne v kľude už na prvom sone a blahoželal mi k tehotenstvu.

veronikonv
1. apr 2015

Ja som bola v 7 tt a tiez nic nebolo vidno, iba vak, no doma som si zase rychlo urobila test, bol stale pozitivny, tak som sa ukludnila 🙂 teraz uz som v 6. mesiaci a maly poriadne kope 🙂

martina0308
1. apr 2015

@martuska90 to je v pohode, ja ked som zistila, ze som tehu tak podla poslednej mrchy som mala byt 8tt ale podla sona a HCG v krvi som bola 5tt...tiez bolo vidno len gestacny vak...mne potom robil sono kazdy tyzden aby videl ci to rastie a po troch tyzdnoch uz bolo vidno aj akciu srdiecka ;) ale chapem, ze mas strach, tiez mi vtedy nebolo vsetko jedno, hlavne ked mi zacal doktor hovorit, ze ak by som zacala krvacat mam ist do nemocnice...ale treba mysliet pozitivne 🙂

evadek
1. apr 2015

kvoli tomuto stresu pri mojom prvom tehu som si povedala,ze nabuduce pojdem k mudr. az 8 tt ...
Ano..strasili ma od prveho dna....ano dopadlo to zle....ale tie stresy co som prezivala mesiac ...a ako som sa bala chodit na kontroly...pri poslednej kontrole som uz na chodbe plakala..

takze ponaucenie ..netreba sa ponahlat....co ma byt bude...ak to ma byt dobre, ci zle tomu clovek nezabrani..len netreba tam ist skoro...

mamaveronika
1. apr 2015

Mne doktor prvý krát pozeral až v 10 týždni, skor ma ani nechcel vidieť...vraj aby sa nevyrušovalo prostredie bábätka a všetko prebehlo v poriadku...

07022007
1. apr 2015

Je to v poriadku ..... ja som bolo u dr, že mi meškájú a nech mi pichne injekciu a že idem domov..... a on mi spravil sono, na sone nebolo nič vidno dal mi tabletky že mám prísť ak mi mrcha nepríde a že mi pichne..... samozrejme mrcha neprišla , išla som zas a bol tam vačok .... a ked nič nevidel bola som v 4 tt a vačok bolo vidno v 5 tt a srdiečko až 7tt + 3 takže nestresuj je to úplne vpoho :D . PS : kalkulačka počíta podľa menštruácie, ale oplodnenie nastane neskôr.... takže aj ja som podľa kalkulačky v 17tt a popritom som v 15tt

sonika696
1. apr 2015

Ahojte ja som bola v pondelok na sone a doktor mi ukazal na obrazovke takú fazulku 0.44cm...povedal že som v 4tt a o 3 týždne idem na ďalšie vyšetrenie že vtedy už budeme vidieť aktivitu srdiecka

martuska90
autor
1. apr 2015

@jana_eyre
@lavinis
@veronikonv
@07022007
@sonika696
Ja by som sa ani tak nezlakla,bo mi doki povedala,že tehotnosť tam je len je to ešte len gestačný váčok...
Ale potom sestričke ked hovorí na kedy ma má objednať tak jej tak divno povedala,že za 3týždne ALE bez odberov a nevystavovať knižku (čo samozrejme chápem šak je skoroo 😀 😀 😀 )
Ale ten tóóón,ako keby rátala s tým že z toho nič nebude.... 😖 😖

lavinis
1. apr 2015

@martuska90 a možno si len vzťahovačná, tehu hormóny 😀 držím palce moja, ja som to tiež prežívala do ďalšej kontroly.

jana_eyre
1. apr 2015

@martuska90 ani mne nebrali krv potom na tej kontrole, ked uz bolo vidno aj srdiecka - na krv ma objednali az ked bolo tehotenstvo 100%potvrdene.. ono je to asi taky bezny postup - nehladaj za tym nic viac..

viem, ze clovek je vtedy vystraseny, najma prvy krat som bola cela vylepena zo vsetkeho.. druhy krat som vsetko brala tak vyrovnanejsie a cele tehotenstvo som podla mna aj preto prezivala lahsie..

a viem, ze sa to lahko vravi, ale fakt sa netreba stresovat dopredu..

kadan
1. apr 2015

@martuska90
Ahoj ja som bola tehotná 3x
1x zamĺknuté tehotenstvo- mala som poz. testy, rástol iba vak, no vo vnútri nebolo nič, čakala som do 10tt, bola som u 3 doktorov a potvrdili že vak je prázdny
2x som išla doktorovi hneď na 31 deň cyklu s poz. testom, a hneď bolo vidno aktivitu srdiečka- bola to iba taká malinká blikajúca bodečka / tu som brala tbl. tak som si musela pravidelne robiť test/
3x mi tehu test pozitívum ukázal až po 2 mesiacoch meškania / začal mi blbnúť cyklus/
čiže bábo bolo v raste o niečo pozadu / ale inak je všetko ok/, len to nesedelo podľa poslednej m.

martuska90
autor
2. apr 2015

@lavinis Vztahovacna nejsoom 😀 😀
Len uz doki poznam asi 6rokov...prekonali sme spolu 1x potrat,1x uspesne tehu...
Ale tentokrat bola ozaj divnaa...no

lavinis
2. apr 2015

@martuska90 tak . mozno je len opatrna. Drzim palce🙂

zuzicek88
2. apr 2015

@kadan ahoj ja som na tom tak isto,iba pravzdy polod.vak,takze zazrak sa nedeje a tak moc sme sa z manzelom tesili

evadek
2. apr 2015

@zuzicek88 a kolky tyzden si?...

zuzicek88
2. apr 2015

@evadek 7 tyzden aj 4 dni,cize osmom

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evadek
2. apr 2015

@zuzicek88 a kedy ides na dalsiu kontrolu?....drzim palce...🙂

zuzicek88
2. apr 2015

@evadek nekazali mi prist na kontrolu,vraj mam vysadit utrogestan,lebo ten to tam drzi a potom by som mala zacat krvacat,vraj by bolo dobre keby sa vycistim sama,ak nie musim ist na cistenie,takze vlastne to som sa ani nepytala,co ked nezacnem krvacat...iba mi povedali,ze ked mi skonci ms mam prist hned no GYN-fIV na kontrolu a zasa vypisat ziadost na dalsie IVF

evadek
2. apr 2015

@zuzicek88 och:(
podobne ako ja..len ja som mala vysoke HCG...a mala som veeelku dutinku...a az neskor som mala plodik...bolo to cele divne...a potom som napriek liekom zacala spinit...krvacat...na prvej kontrole tam este plod bol...a na druhej uz nie...
A museli ma vycistit....
toto je cele zle...drzim palce aby si to dobre zvladla...

zuzicek88
2. apr 2015

@evadek dakujem ti,si zlata

kaculda2
2. apr 2015

Ahoj ja som dnes prave bola u dr. a tiez mam len gastracni vak a tiez som podla UTZ 4tt podla poslednej MS by som mala byt 6+2tt

zuzicek88
2. apr 2015

@kaculda2 a co ti povedal doktor? ja som bola najskor 6+5 a nic teraz som,teraz som 7+4 a vraj uz s toho nic nebude,ale tu niektore pisu,ze poculi akciu az v 9 tyzdni..

kaculda2
2. apr 2015

@zuzicek88 ze zatial je vsetko ok, a ze mam prist za 2-3tyzdne na kontrolu tak uvidime co bude

zuzicek88
2. apr 2015

@kaculda2 mna zavolali po tyzdni,ale ja som bola na umele,tak to je ine,nuz musim uz len cakat co sa bude diat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre