Problém s pleťou v prvom trimestri

sunshine5
16. okt 2012

Ahojte Babule, neviem si uz rady s pletou. Make-up vsetko zakryje, ale aj tak by som sa chcela poradit. Neviete mi poradit nieco, co by mohlo zabrat.
A upravi sa to po prvom trimestri, alebo sa to moze tiahnut aj cele tehotenstvo. Samozrejme, som stastna, ze som tehu, na nicom inom nezalezi. Len ja som bola zvyknuta stale na krasnu plet, sem tam jedna vyrazka, ale nie taky krupickovy vysyp. Co by ste mi poradili? Ďakujem moc krasne.

ichbinich
16. okt 2012

@sunshine5:
Ja som vyzerala horsie ako v puberte asi do polovice prveho tehu ☹
Ja som nemala vysypanu iba tvar, ale aj dekolt, chrbat a plecia a ruky az skoro po lakte ☹
Kupila som si pletovu vodu od Nivea Stay Clear, lebo ta je bez alkoholu. Tou som si natierela aj ten dekolt a plecia. Mne sa zdalo, ze to trochu zmiernilo. Inak som nosila v lete tricka ku krku a s rukavmi po lakte 🙄
Ja som mala take zapalene cervene vyrazky. Zato teraz mam prilis suchu plet, aj na tele. V nedelu som si robila peeling a dnes mam zase supiny 😲

sunshine5
autor
16. okt 2012

@ichbinich Tak ja mam take cervene zapalene dole pri usiach a tak po bokoch dole... celo taky vysyp, ale nic vazne... dekolt som mala aj ja trochu, ale ten sa uz zmiernil davnejsie, resp.uplne vylepsil... ale ta tvar ma trosku viac hneva...
A skusam uz vselijake masticky, aj kozmeticka mi dala taky aloe vera olejcek na skludnenie... ale neviem, ci to pomaha... jeden tyzden je tak a druhy onak... Tie hormony... :(

ivon444
16. okt 2012

no ja som sa vysypala na celej brade take cervene a svrbiace pupaciky a potieram si to australskym olejcekom uz 3 den a skoro tam nic nemam, ten olejcek odporucam uplne na vsetko je skvely 😉

andy03
17. okt 2012

tak aj ja sa pridavam. mavala som plet cistucku a teraz som samy pupak, dufam ze to prejde casom 😖 😖

marcelatje
17. okt 2012

Mne nepomohlo nič 😖 vyrážky na krku, dekolte, pleciach.........nikdy som také nemala 🙄 a začalo to prechádzať samé od seba až po pôrode 😉

sunshine5
autor
19. okt 2012

@ivon444 A aky je to teda ten olejcek? Znacka? Mozno ak by si nasla link na nete, ako to aj presne vyzera. Ale dakujem za tip 🙂

sunshine5
autor
19. okt 2012

@andy03 No viem, co prezivas. Mne sa zda ze sa mi to nachvilku ukludnilo, ze nerašia nove pupaky... ale mam z toho hlavu v smutku... Nikdy som nnic nemala.. a vzdy, ked som si predstavila, ze raz budem tehotna, tak som chcela byt taka pekna tehoska vies... 🙂 viem, ze mozno je to hlupe... ale tak nepredstavovala som si to tak, ze budem sa furt kukat do zrkadla rano, kde sa nieco nove zjavilo... :(

ivon444
19. okt 2012

v lekarni ked povies australsky olejcek hned vedia, ale je to taka biela sklenena mala flaska so zelenou nalepkou je aj pod nazvom tea tree oil, 100% čisty olej z čajovníku australskeho, ja si ho davam aj do pokozky vlasov pretoze sa mi robili take velke supiny, je na rany, popaleniny super ako dezinfekcia, aj usta sa vyplachuju s nim

andy03
19. okt 2012

@sunshine5 no to sme na tom teda podobne .. a ja som k tomu az chorobne bleda. coz ja som snedy typ a aj v zime som hneda ...a teraz? bleda ako stena..bleeeeeeee.. ale co uz narobime..snazim sa plet cistit kazdy den rano aj vecer a davam si masky.uvidime ci to pomoze..

erzuni
19. okt 2012

@sunshine5 ahoj mne pomohla jedna veľmi dobrá kozmetika a pomohla tiež viacej ženám z rodiny čo boli tehotné alebo mali problémy s pleťou je to trošku drahšia kozmetika ale vydrží aj na pol roka...skús si čeknúť na nete ARTRISTRY sú tam nejaké výrobky od tejto značky a 100% pomáhajú 🙂

sunshine5
autor
19. okt 2012

@erzuni velmi pekne dakujem. A mam silny pocit, ze aj vyskusam. Dakujem ti velmi pekne.

sunshine5
autor
19. okt 2012

@erzuni a da sa to kupit aj na SR? Lebo na nete mi to nevie najst ani v lekarmach..

sunshine5
autor
19. okt 2012

@erzuni uz som nasla. Diky 🙂

erzuni
20. okt 2012

Ak si nenasla na nete tak moja sestrenica s tym robi, mozem ti to od nej objednat ak by si nahodou nenasla kde sa to da na nete objednat...ale objednat sa to tusim da aj na www.amway.sk artristri-príravky na rovnováhu pleti sada tusim stoji okolo 60 €...ale zasa vydrzi dost dlho 🙂

barboritta
10. nov 2012

žienky,úplne najlepší, najlacnejší a najúčinnejší je Sudocrem.stačí ho natrieť na pupák večer pred spaním a ráno opláchnuť vodou.po troch dňoch je suchý a ošupí sa väčšinou už.vyskúšala som toho už veľa a toto je naj.potom ho použijete aj na prdelku bábätka.viem o čom hovorím,čakám tretieho potomka a mám tiež problémy s pleťou 🙂

lianka2
10. nov 2012

@sunshine5 choď ku kožnému. ja som tiež bola, najprv mi dal eryfluid, ten nepomohol, potom nejaký krém so zinkom, stál síce 8 eur, taký maličký, ale zabral už po pár dňoch. a po pôrode som sa znovu celá vyhádzala a znovu som šla na kožné... aj teraz mi treba. neviem, či sa mi búria hormóny či čo ☹

nini1010
11. nov 2012

Aj ja som na tom rovnako a poriadne ma to stve☹ aj vysyp aj zapalene cervene vyrazky,furt cosi a nie a nie sa to vyhojit.Jasne ze hlavne ne h je babo zdrave ale hanbim sa takto vyzerat.vzdy som mala peknu tvar a tera toto☹

sunshine5
autor
23. nov 2012

@nini1010 Rozumiem ti uplne, ja som mohla vyjst aj bez pudru aj bez make upu a vyzerala moja plet dokonalo, nechcem prehanat.
Ale teraz sa ma to drzi ako kliest. No zacala som pouzivat ten australsky olejcek, ze sa odlicim, oplachnem tvar a na vsetky cervene vyrazky si davam tento "smradecek" ... a zda s ami ze sa to trosku ukludnilo, ako make up musim stale pouzit, sem tam sa vynori dalsia... ale nie je to take zapalene sa mi zda ako na pociatku...
Pred par dnami som si kupila aj cistiacia gel od tee trea oil... a sem tam pouzijem detsky puder na vysusenie...
Vravim, nechcem zakriknut, ale mensie zlepsenie citim, tak skus aj ty...
Nie je to prijemna vona, ale ja uz som si zvykla...

sunshine5
autor
13. dec 2012

@nini1010 No ako? Zlepsilo sa ti? Nenasla si nejaky tajny recpet? Ja som uz skusala snad vsetko a nic... tak neviem, ci som sa zmierila,.. ale sem tam ma to este riadne prepadne... :(

nini1010
15. dec 2012

No za tých posledných 6 týždňov som zistila že boj s hormonálnymi vyrážkami je boj s veternými mlynmi. Dajú sa len zmiernit susením, napr. čajovníkový olej dobre vysuší ale červené škvrny miznú dlho. Zmierňovať sa to začalo asi po 10 tt. Teraz som v 12, je to lepšie, ale stále nemám takú pleť ako predtým a snažím sa tým toľko netrápiť, lebo nad hormonmi sa vyhrať nedá tak len zakrývam make-upom 🙂

janika80
15. dec 2012

Ahojte kočky,ja som nikdy v živote problém s pletou nemala ale ked som otehotnela tak som vyzerala horšie ako v najvy ššom štádiu nejakej tťažkej puberty!plecia,tvár,chrbat a dekolt sama hnisavé vyrazky!bola som z toho na nervy a môj muž nechápal!po prvom trimestri sa to upravilo,telo si zvyklo na naval hormónu!

moonica
6. jan 2013

Tak s tymto mam problem aj ja a nielen na tvari ale aj dekolt a chrbat... v aprili sa mma vydavat, to uz ako budem vyzerat... to ani nenajdem saty, ktore by ti to vsetko zakryli... ☹

lucyn77
25. aug 2015

ahojte, su tu staršie prípsevky, som v 17tt a mam problém, vyrážky hnisavé, boľavé všade, hlavne na čele, okolo brady, na dokolte, na stranách tváre, no proste všade. Bola som u kožnej, ktorá mi na to dala pleťové vody, borovú vodu s skludnenie, ale mám pocit, že každým dňom je to horšie. Poraďte niečo účinné. Pleťová voda to trochu vysuší, ale na druhý deň pribudne kopec dalších hnisavých vyrážok. Možno to súvisí aj s nejakým zdravotným problémom....

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyn77
24. apr 2020

@zara1357 ak mám pravdu povedať nič v tehotenstve nepomohlo, hormóny sa zbláznili, postupne sa to zlepšilo, keď som upravila stravu po kojeni, teraz už také hnisavé nemávam len sem tam, základ je urobiť detox tela, ale až po porode, čistom pleť len borovou vodou z lekarne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre