Odbery krvi počas tehotenstva

12. júl 2021

Ahojte, chcem sa opýtať...
Koľkokrát vám brali krv keď ste boli tehotné?
Prvý odber je na vývojové chyby, na zistenie skupiny krvi, na štítnu žľazu atď...
Druhý je presnejší na vývojové chyby...
Budú mi krv brat ešte viackrát?
Nedobre to znasam... 😭

barus26
12. júl 2021

veľa veľa veľa krát 🤣

domka1205
12. júl 2021

každú chvíľu 😀 a kedže som prenášala 11 dní,tak ešte o to viac

autor
12. júl 2021

Každú poradňu mi budu brat krv?

martinaju
13. júl 2021

Nie nebudu nemaj stres. Mne brali krv dva krát ale mne na vyvoje chyby nebrali dva krat lebo som si platila trisomy takže nebol dôvod na tripple testy. Ale ja zas chodim na hematologiu takže mne beru krv každý mesiac ale gynekológ mi zatiaľ bral krv 2krát. V nemocnici neviem koľkokrát sa berie.

iva289
13. júl 2021

Mne osobne na každej poradni... 😃... Ale to záleží od veku matky, aké máš výsledky z krvi, a krvnej skupiny... Mňa sledujú na protilátky a už som po 30,tak vždy aspoň 1 skumavku zoberú

zuvelyn
13. júl 2021

5-6 urcite, mozno aj viac. Sleduje sa aj matka nie len dieta, cize klasika krvny obraz urcite zo 3 krat minimlane bol robeny spolu aj s dalsimi vysetreniami ci 4 skumavky krvi na jeden odber minimalne (na prvom ich 8! ratala som to :D ), len cukrovkovy test 3x odber v jeden den etc. Co ma dopichali v porodnici ani neratam :D

lorin29
13. júl 2021

Ja som v 29tt a brali mi 2 x +test na tehu cukrovku🙂

ruzasipova
13. júl 2021

Tak to dufaj, ze ta nezavru do nemocnice. Tam si zo mna spravili ihelnicek.

kiki68
13. júl 2021

Zial ano, ale zvyknes si trosku. Ja to tiez neznasam . V tehu sa berie na zaciatku do 12tt, potom okolo 18-22tt, glukozovy test, v 32tt a potom uz je to vec nahody. Zalezi ako to prebehne, ci budes ok, ci nemusis do nemocky.

martinaju
13. júl 2021

Ano ano este glukozovy test na ten som aj zabudla 🙈 asi tym ze ja som nebola na tom teste z gynekológa 🙈

kkovacovak
13. júl 2021

Teraz som 21tt a zatiaľ mi brali iba 1x na začiatku. Čakajú ťa asi horšie veci ako odber krvi takže sa tak radšej nastav.

julie19
13. júl 2021

vieš čo, ja mám z ihiel paniku a teda brali mi krv toľkokrát že už som ten strach asi aj prekonala :D ... zozačiatku vždy nervy strach, a potom už som išla ako robot..:D krv mi brali veľa krát aj v neskoršom štádiu lebo som mala problém so železom... a potom v nemocke som si poležala pár dní tak tam infuzky.. no a samozrejme pri pôrode samotnom som dostala toľko injekcií ... aj do zadku uvoľnovačku :D :D to dáš, všetky maminy to dali, pre to krpaté urobíš čokoľvek ;)

autor
13. júl 2021

@julie19 no naposledy keď mi brali krv tak som odpadla...😃 Tá sestrička proste nevie brat krv... pichne a vyberie ihlu tak, že to strašne bolí a potom mám týždeň-dva na ruke veľkú modrinu... 😃
No tak to si toho asi ešte užijem no... keď si tým budem musieť prejsť ešte toľkokrát 😏

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
14. júl 2021

Neboj, to dáš ;) možno ak máš možnosť si vybaviť že ti budú brat krv inde? 🤔 to má len tak napadlo.. ja som mala akože naozaj blok na injekcie a odbery a tak do 20-ky som bola dohodnutá s mojou detskou lekárkou a sestričkou že som chodila na odber k nim keď bolo treba... a doktor ktorý tu krv potreboval mi len vypísal papier na biochémiu a ja som si to tam potom sama zaniesla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre