Od ktorého týždňa ste počuli zvuk srdiečka na ultrazvuku?

21. nov 2023

Ahojte,bola som na prvom sone podla MS 7+1, avsak plod bol vacsi cca 7+3 ukazalo na sone a dr mi hned pustila aj zvuk bijuceho srdiecka asi max na 5sekund, ale ani sa ma nepytala, jasne velmi som sa potesila, ze je vsetko OK tentokrat (som po dvoch MA) ...avsak dopocula som sa ze by sa doppler na sone nemal pustat do 9tt... ze to moze poskodit srdiecko tak maleho plodu, takze ma to dost znepokojuje :(
Vam kedy Dr.prvykrat zapla zvuk bijuceho srdiecka?

lamonita
21. nov 2023

Mne to nikdy nezapli ani neponukli🤷‍♀️🤷‍♀️

petronellla87
21. nov 2023

Mne ho nikdy nepustil😁 iba vzdy povedal ze srdiecko bije pravidelne😊

anavixy
21. nov 2023

Za tych par sekund sa hadam nemohlo nic stat… 🍀

rebrambora
21. nov 2023

Srdiecko som 1.x pocula az skoro v 20.tyzdni. stale len povedali, ze vsetko ok.

lenkakoc444
21. nov 2023

Mne pustili v 6t. Keby to bolo skodlive tak ti to dr urcite nepusti

autor
21. nov 2023

@lenkakoc444 a bolo potom dalej vsetko Ok? Teda 6tt je fakt skoro, no musime verit ze snad by to nepustali ak by to skodilo...

lenkakoc444
21. nov 2023

Vsetko ok uz ma rok 🙂 ja som mala rizikove tehu kvoli uz existujucim diagnozam a na kazdej poradni mi robili sono a pustali srdiecko.

autor
21. nov 2023

@lenkakoc444 ale pustali predpokladam len na par sekund..? No ja som tiez rizikova som po dvoch MA a uz som aj krvacala z hematonu a doteraz spinim :( ale babo rastie , uz som bola 3x na sone a to som len 8+2

cookie29
21. nov 2023

Len trikrát? Ja som chodila na sono kvôli krvácaniu a hematómu cca každé 2-3 dni. Asi tak. Nebezpečne je zostať dlho na tom istom mieste. Práve preto sa neodporúča USG pre radosť a pod alebo domáci doppler … profesionáli sondou hýbu a nezostávajú na tom istom mieste

mvagusta
21. nov 2023

5tt a hned pustil. Bolo to nadherne. Isla som ku gyn si dat potvrdit tehu (vedela som ze som v tom) a wualaa hned aj pustil

anavixy
21. nov 2023

Obycajne sono nie je problem, je bezpecne, ale Doppler sa skutocne v prvom trimestri alebo aspon v prvych tyzdnoch neodporuca. To len na margo toho co sa tu pise, treba to rozlisovat. Kazdopadne ako som uz pisala, tych par sekund verim ze nie je problem… ale nie, nemalo by sa to vraj robit.

autor
22. nov 2023

@mvagusta som rada ze nesom jedina kt.to takto skoro pustil, a pustal aj neskor? Ci iba ten jeden raz? A tiez to bolo len na par sekund?

mvagusta
22. nov 2023

Pustil este asi 2-3x pocas tehu

trgypadl
22. nov 2023

Žienky trosku zdraveho rozumu, sonda je prilozena par sekund, aj tlkot srdiečka je par sekúnd. Treba si overit ako dlho by musela byt sonda prilozena, a o kolko stupnov dochadza k prehriatu atd. Ak by si bol lekar vedomý velkeho rizika, tak Vam ho nepusti na tych par sekund

damia22
22. nov 2023

Ja som bola teraz 6+4 a len sledoval ako krásne bije srdiečko a potom vypol sono tak som sa ho spýtala či by bolo možné aj srdiečko počuť a povedal že by to bolo zbytočné lebo vidieť že silno bije a že nechce namáhať takýto malinký plod že to neodporúča a je to aj tak zbytočné

akiknabruh
24. nov 2023

najprv my len ukazali ako srdiečko blikalo , lekarka povedala ze treba si počkat na zvuk
a pri dalšiej kotrole to bolo 14tt uz pustila , aktualne pusta na kazdej ❤️

autor
24. nov 2023

@trgypadl verim ze to tak je, ze Dr.vedela co robi a neohrozi babo

maryetta
25. nov 2023

Neviem ci aj zvuk. Ale kazdopadne srdiecko ukazuje dr pri kazdom utz.

simonaobstova
5. mar 2024

20tt na organscreeningu mi pustili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre