Nafúknute, veľké brucho už v 6.týždni. Je to normálne?

dadak
5. júl 2011

Baby, ku lekarovi idem az o 2 tyzdne, tak sa chcem vas opytat na vase skusenosti a radu...
som v 6 tyzdni, ale brucho uz mam jak v 5 mesiaci....na ranajky si dam fakt kusok chleba s niecim
a idem puknut...nechapem...cim to moze byt*? sak musim nieco jest kvoli babatku a naozaj sa
neprezieram, praveze jem hrozne malinko, ale citim sa tak nafuknutna a tak neprijemne.
Mali ste to niektora...a okrem toho, som len v 6 tyzdni...tak nechapem..pri prvych tehotenstvach
som take nieco nepoznala...hm poradte mi prosim...

crawler
5. júl 2011

já jsem už v 6tt nedopla oblečení, co jsem měla tak akorát...břicho mi vylezlo hned...nic si z toho nedělej, někdy to tak je - záleží, kde je bublinka uhnízděná...jez normálně, jak jsi byla zvyklá😉

jessika
5. júl 2011

Já jsem na konci 7tt a břicho mám od minulého týdne jako některé holky ke konci těhotenství. Už to neutajím - ani doma ani v práci. Mám teď dovču, ale příští týden budu muset s pravdou ven 😀 Neboj, je to normální, každá holka to má jinak 😉

marooshka
5. júl 2011

@dadak no jestli čekáš třetí mimi tak to je hned bříško 🙂 Já když jem byla potřetí těhotná tak jsem se byla v 11tt registrovat v porodnici a maminky na mě koukaly že jdu asi nějak pozdě, měla už jsem velký břicho. Kalhoty jsem nezapla taky už asi v 5tt a bylo to hned vidět. Ono se to pak srovná, takže neboj 🙂

dadak
autor
5. júl 2011

@marooshka
@jessika
@crawler
dekuji vam holky... 😉 len mna hneva to, ze sa hrozne zle citim...a fakt si dam len trosicku jedla a fucim...nedokazem si predstavit, ako budem fucat o pol roka...😀....

jana_eyre
13. júl 2011

@dadak
ahoj, ja som tiez v 6tt a mam taktiez velke brucho.. vcera som bola u vseobecnej a sa ma opytala, ze ci som uz 4 mesiaci.. :D

gynekolog mi ale nevravel, ze by to bol nejaky problem.. skor mi je blbe, ze to uz na mne vidno a pritom to rodine a znamim zatial nechcem povedat, ze pockam, az mi skonci treti mesiac.. tak si snad iba myslia, ze som pribrala.. 🙂

sussanah
13. júl 2011

@dadak jj u dalsich deti to brisko vyzskakuje rychleji, i kdyz ja i u prvniho mela brisko hnedka. Ono je to hodne i o svalech v brisni oblasti, kdyz tam neni vanocka, tak se to rado rychle povoluje 😉 A taky to nafouknuti je zpusobeno i pomalejsi peristaltikou strev, to utlemu pasu taky neprida. Ja si tohle tehu rikala, ze mi to docela vyslo, ze to bylo v zime, protoze otehotnet v lete, tak to neutajim ani do 8tt 😀
A pozitivni zprava na zaver, ze zacatku jsem tohle tehu rostla rychleji, ale kolem 4m se to otocilo a bricho mam ted na zacatku 8m urco mensi nez minule tehu 😵 (coz znamena, ze nevypadam jako vorvan vyvrzeny z more, ale jen jako maly nakladak 😀 )

gab
13. júl 2011

@dadak ja som to mala tiez, cokolvek som zjedla ma naduvalo a potom sa pridala zapcha 😒 😠 , teraz je to s tym naduvanim trosicku trosicku lepsie, ale zapchu mam stale, mne tiez vybehlo brucho a v 6tt som nezapla moje rifle, a teraz fucim,lebo je teplo a drobec tak narastol, ze mi tlaci na zaludok tak toho tiez vela naraz nezjem, lebo nevladzem

lehotka
13. júl 2011

sranda , mne bolo vidno, ze som tehotna az ku koncu 5 mesiaca, ale zato teraz vyzeram akoby som cakala dvojicky 😀

lubkaj38
14. júl 2011

ja som v 8tt a mam brusko jak niekto v 5 mes. som nafuknuta 🙂 brusko zacalo az teraz poriadne rast ale ja zas som strasne hladna 🙂 niekedy som rajnakovala az o 9hod a teraz vstanem o 6hod a som neskutocne hladna a vecer som uz nikdy nepapala teraz som stale hladna a skvrka mi v bruchu 🙂
asi moj drobcek bude papkac 🙂

betuska22
16. júl 2011

ahojte baby ja som v 6tt a tiež mi je už bruško vidieť, pri adamkovi som ani nevedela v 6 mesiaci, až potom mi začalo rásť bruško teraz fučím jak terénny ježko už teraz,,,,...
a chcem sa spýtať pobolieva vás podbruško? ja ked dlhšie stojím v práci tak to je hrozné.... 😖

koran
18. júl 2011

Ahoj, ja som v 6 tt, som nafúknutá, ale že by to na mne niekto poznal, to nie. Podbruško ma pobolieva ako keby som mala dostať ms, také krče akoby mi zvieralo maternicu. koľkokrát sa na to zobudím aj v noci a zvíjam sa.. ale je to normálne vraj.

tinki
18. júl 2011

@koran skús si nasadiť magne B6. väčšinou zmierni tie krče.

tibiana
18. júl 2011

@koran
@betuska22 ahojte, mam rovnake bolesti ako vy a obcas som z nich zufala, v noci sa zobudim na bolest v podbrusku, cez den to niekedy priserne boli. No mne povedal lek., ze malo by len na zaciatku a neskor nie, chcel ma dat na PNku ale zatial som to odmietla, nakolko mame toho v praci dost. Nastastie som v kancelarii a nie som cele dni nutena stat v praci. Rovnako som v 6tt.

koran
18. júl 2011

Dobre ďakujem za radu, vyskúšam

baramborka
11. nov 2011

ahojte kočky, ja som tiež v 6.tt a mam bruško akoby som bola v 4 mes. 🙂 je to krasne, až si občas myslim či pod srdiečkom nenosim dvojčatka 😀 ale ono to je asi aj tym ,že som vždy bola chuda a v pase som mala 60 cm , tak je jasne že to vidiet ,takže to neutajim 😀 prajem každej z váas krásne tehulkovanie 🙂

beruska113
11. nov 2011

Ja som mala pri oboch detoch brucho velke od uplneho začiatku. A narodili sa ako obrikovia.

majinka1981
21. nov 2011

Já jsem těhotná cca 8 týdnů a břiško se mi hezky vypoulilo. Dřív jsem měla ploché břicho. Takže si toho manžel trošku všiml. jsem mu odvětila, že jsem jen přejedená. Tak to schazuji na to, že je zima, že se obaluji tukem. Doufám, že to utajím do vánoc jako vánoční dáreček pro manžela a rodinu. 😀

skajana
21. nov 2011

@majinka1981 Takhle zezačátku jsem byla taky nějaká "nafouknutá", ale přijde mi, že to za nějakých 14dní splasklo a pomalu zase začalo vylézat až kolem 18týdne (teda u druhého, u prvního ještě později 🙂). Jinak držím palce ať to zvládneš utajit, touhle dobou na mě přišly takový nevolnosti, že se to opravdu zakecat nedalo 🙂

majinka1981
21. nov 2011

@skajana Mě bylo špatně prvních 14 dní. Jinak segra ani máma v těhotenství žádné velké problémy neměly. Je mi jen divně po ránu,ale to zajím sušenkou a je to dobrý. Tak snad to utajím. Jen jsem zjistila, že mi nedělá dobře kafe a mastné jídlo, že mám z toho zamotaná střeva...na to si musím dát asi pozor.

skajana
21. nov 2011

@majinka1981 Tak to se máš 🙂 to by ti mohlo překvápko vyjít...ještě než jsem otěhotněla, tak jsem si taky říkala jak to oznámím při nějaké takové příležitosti - a ani jednou mi to nevyšlo :D první jsem měla takovou radost, že jsem to manželovi vyslepičila hned po "dvou čárkách" a u druhého mě vypekla tchýně - ta ženská má nějaký radary či co, ale dva dny poté, co jsem si dělala test začala manžela bombardovat zprávama, že určitě čekáme miminko a nechceme jí to říct...ještě nám teda prorokuje chlapečka, tak doufám, že aspoň tohle jí nevyjde 🙂

tina7729
21. nov 2011

ja som v 14 týždni a tiež mam brusko už riadne velké 🙂 pred tehu som brusko nemala,uz pomaly nic nezapnem 😀

tina7729
21. nov 2011

ozaj je normalne pribrat 3kg ked som len zaciatok 4 mesiaca? viem ze niektoré pisete ze este ste nic nepribrali a ja uz hej. a to zas sa neprejedam,trosku viac papam ako predtým ale ziadna katasrofa 🙂

briana
21. nov 2011

aj ja som zhrubla v pase ja som mala tenučky pas, 59 cm, 49 kil som mala tak teraz sa pekne gulatim a vecer mam nafuknute brucho uplne 🙂 ale rano ho mam zase ploche. len nohavice sa mi horsie zapinaju 🙂

@tina7729 ja som len v 12tt a urcite som uz 2 kila pribrala lebo ja som stale hladna tak podla mna to je individualne 🙂

tina7729
21. nov 2011

@briana ja ho mam nafuknuté aj ráno ked vstanem 🙂

briana
21. nov 2011

@tina7729 a travenie mas v pohode? mne vobec netravi uplne citim ze mi stoja čreva 😒

lucifereeek
21. nov 2011

já cítila, že mi roste břicho až tak kolem 11tt, a teď v 14tt to je už i malinko vidět. 🙂 ale mám pořád o kilo míň než před těhu 😉

tina7729
21. nov 2011

@briana no aj to je moj problém 😒 mozem mat aj pre toto nafuknute a vacsie brusko. s tým mam uz problem dlho,este pred tehotenstvom ☹

alfice
21. nov 2011

Já jsem si šla v 6.tt koupit první těhu kalhoty 🙂 , vše mi bylo malé a škrtilo, příbrala jsem celkově 9kg za celé těhu, ale to břicho, to bylo již od začátku 🙂

lucka1989
21. nov 2011

to je uplne v pohode.pri prvom tehotenstve mi tiez bolo asi po 2 mesiacoch vidiet brusko a za cele tehotenstvo som pribrala 20 kil 🙂

denysek
21. nov 2011

Ahoj holky, já jsem ve 14 tt a v práci to ví zatím jen má nadřízená🙂 Bříško už mám, ale zatím stále stačí to, že nějak tloustnu (mám sedavé zaměstnání🙂) a volnější trička, ale tak už budu muset s pravdou ven🙂)) Už mám nahoře 2 kila, jsem zvědavá, kolik přiberu celkem.... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre