Môžem užívať Warfarin počas tehotenstva?

julka97646
27. feb 2020

Ahojte baby chcem sa opýtať vás ktoré ste brali warfarin a otehotneli ste. Včera som sa dozvedela ze budem mama 🥰 . A beriem warfarin podľa doktorov warfarin musím brať ale bojím sa že nebude s dieťaťom niečo dobré. Mám mitralnu chlopňu keby som podľa doktorov nebrala ten warfarin mohla by som dostať trombozu . Ako ste boli vy na tom ? Do akého týždňa ste brali warfarin? Ďakujem za odpovede.

majoranka24
27. feb 2020

@julka97646 Mne sa zda, ze som citala, ze ak chce zena otehotniet, davaju injekcie, napr. Clexane. A ze ak neplanuje otehotniet, moze si dat warfarin. Skoc pre istotu co najskor k lekarke.

veronicka88
27. feb 2020

Ja mam aortu umelu a dve deti(citaj moj clanok) v orvom trimetri by di mala prrjst na clexan/fraxip v druhom opat warf a v tretom opat injekcie. Ty si sa vobec o tehotwnstve neradila na kardiologii?

sasanka605
27. feb 2020

No mne hemato dala injekcie clexane a warfarin ze nie ani vessel due a ine. Ale ja mam len s krvou problem.

veronicka88
27. feb 2020

Ja som. Otehotnela planovane takze ja som pichala injekcie uz akor, do 6.tt musis vysadit warf inak sa neodporuca dietatko si wnchat moze mat extremne vyvojove vady(prepac ale jw to realita) ak by si sa informovala popredu vedela by si ze s warfarinom neamies otehotniet. Ja som v tehotenstbe dostala CMP

veronicka88
27. feb 2020

A ked chces pis ip kazdopadne ak sinchces doeta nechat musis ihned vysadit warf

katty2012
27. feb 2020

@julka97646 ihned vysadit, je nebezpecny, dostanes injekcie miniheparinove na cele tehotenstvo

julka97646
autor
2. mar 2020

No baby ahojte dnes som bola za mojim kardiologom a povedal mi ze musím brať ten warfarin ze musím brať menej ako 5mg a že to plodu neublíži no mam strach je sa niečo zvrtne a bude dieta niejak poškodene. POVEDALA som mu že chcem užívať fraxiparin ale že to nemôžem lebo môžem dostať trombozu chlopne. Tak sa bojím teraz že sa to neskončí dobre 😥

susinka1007
18. jún 2020

Žienky neviete ako je to s tým K vitamínom koľko môžem denne ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre