Mám nárok na MD, ak budem celé tehotenstvo na rizikovom?

natalindaaaaa
20. nov 2019

Ahojte, počas školy som pracovala na HPP polovičný uvazok (02.18-04.19), chviločku som bola na urade práce a od 6.2019 som zamestnana na HPP. Som tehotná, avsak lekárka mi povedala, že pri mojich zdrav problemoch možno pôjdem ihned na rizikove. Chcem sa spýtať, ak by som bola celé tehotenstvo na rizikovom. Vznika mi nárok na matersku?

zalka
20. nov 2019

@natalindaaaaa áno vzniká

zuzkapap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
20. nov 2019

@zuzkapap tak sa nehádaj,
ak PP trvá tak dni na PN počas trvania PP sa rátajú do podmienky 270 dní
ak PP netrvá tak dni na PN sa nerátajú do podmienky 270 dní
len na vysvetlenie

zuzkapap
20. nov 2019

@zalka dakujem za info, potom som sa docitala zle 🙂 aj som sa pomylila ze treba spocitat ci 270dni vychadza lebo som myslela ze 18 a 19 su dni v mesiaci nie roky 🙂 preto som zmazala komentar

natalindaaaaa
autor
20. nov 2019

@zuzkapap
@zalka Dakujem baby a potom materska sa bude rátať z príjmu, ktorý budem mať ked budem na PN však?

zalka
20. nov 2019

@natalindaaaaa MD sa ti vyráta z platov, zo zdaniteľnej mzdy. Pn nie je plat, z PN sa ti MD rátať nebude to sa neboj.

natalindaaaaa
autor
20. nov 2019

@zalka dakujem velmi pekne, moc sa tomu nerozumiem ale dakujem za vysvetlenie

bubiko1985
17. feb 2022

@zalka Dobrý deň, rada by som sa Vas spýtala na moju situáciu. Zamestnaná som od r. 2012 u jedného zamestnávateľa (od 6.6.2015 som bola na MD a RD 3 roky, následne som opäť nastúpila do práce). Od 22.2.2021 som bola PN. V lete som otehotnela, TP je 21.3.2022. Žiaľ, do nástupu na MD som ostala PN. Aktuálne som od 7.2. na MD (ešte mi neprišla žiadna info zo SP).

Mzdu som teda dostala za mesiac január a február 2021, počas PN som prijala od môjho zamestnávateľa ešte 3 rôzne príspevky, ktoré boli zdanene. V decembri mi prišiel ešte 13ty plat.

Zaujíma ma, ci mi bude materské vypočítane za dni, ktoré som odrobila v r 2021 (vychádza to 51 dní) a budú tam započítané mzdy za mesiace 01/2021 a 02/2021 + mzdy/odmeny, ktoré mi boli od zamestnávateľa vyplatene počas PN. Alebo sa materské vypočíta z predpokladaného vymeriavacieho základu?

Ďakujem, ak si nájdete priestor na odpoveď.

zalka
17. feb 2022

@bubiko1985 do VZ na výpočet md sa ti nebudú brať príjmy čo si dosiahla počas PN, lebo z týchto príjmov sa neplatili odvody do SP

bubiko1985
17. feb 2022

@zalka och 🤦🏻‍♀️, tak to je des 🥴...

zalka
17. feb 2022

@bubiko1985 no neovplyvníš

bubiko1985
17. feb 2022

@zalka No jasne, nič s tým už neurobím. Čiže sa mi bude počítať len mzda za január a február 2021?

zalka
17. feb 2022

@bubiko1985 áno ...

bubiko1985
17. feb 2022

@zalka ďakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre