Malo by byť vidieť vak v 5. týždni?

anile12
26. máj 2020

Ahojte chcem sa opýtať, dnes som bola u lekára a poved že na ultrazvuku nič nevidí. Tehotná podľa všetkého som lebo mam všetky príznaky, aj testy pozitívne a digitálny test mi ukazov 2-3 čiže 5.tyzden a chcem sa teda opýtať či by tam nemal vidieť aspoň ten vak?

dida712
26. máj 2020

@anile12 Ja som na tom bola podobne 🙂 aj testy a aj po pár dňoch návšteva dr. ... na ultrazvuku síce niečo dr. videla (u niektorých žien ešte v takom rannom štádiu vraj nie je nič vidno) ... no objednala ma o 2týždne, to by už malo byť niečo viac vidieť 🙂 idem tam piatok a dúfam, že už niečo uvidí(m) 🙂 ... inak mne dr. povedala, že som prišla veeeľmi skoro ... že stačí 2týždne po meškaní MS :D ... čiže vôbec sa neľakaj .. 5tt = zrnko maku 🙂 ... držím palce .. pekný večer.

helcanw
26. máj 2020

Ja som bola na prvom sone v 6tt a bábätko malo vtedy 0.5cm a srdiečko už bolo vidno. Ale lekár povedal, že keby som prišla deň/dva dni skôr ešte to nemusel vidieť.

anile12
autor
26. máj 2020

Och ďakujem, potešili ste ma.

ckatka
26. máj 2020

@anile12 ja som bola na prvom Sone 4-5 dní po vynechanej menštruácii a bolo vidno malinký fliacik ale hcg som mala 615. Potom som.bola na konci siedmeho týždňa a bolo vidno srdiečko a plod mal.7mm. Lekár napísal.do papierov 6+4 alebo 6+2 už neviem, tak nejak. Máš čas.

pmoricova
26. máj 2020

@anile12 U mňa v 5 tt bol slabý náznak niečoho....slečna má 1,5 roka. V 6 tt bolo vidno vak a naznak malinkej navrchu vaku. Chodila som častejšie kôli spineniu u oboch deti. U syna bolo vidno v 5 tt vak. Ale pri ňom bola posunutá ovulka . Držím palce

jaskolka
27. máj 2020

Ja som šla pár dní po vynechani menzesu, a pozitívnych testoch, lebo prvé bolo MA, tak doktorka vravela hneď prísť, ako vyjdu //. Na usg dačo malilinke videla,dala, Duphaston, brala krv na Hcg, a podľa toho skonštatovala tehotenstvo, lebo stúpalo, aj z opakovaného odberu o dva dni. Potom už asi 9 dní po vynechani menzesu bol už viditeľny vacik na usg. No a teraz už 23 týždeň 😃

mata122
27. máj 2020

ja som mala v 4+6tt gestačný aj žĺtkovy .. 🙂 na tehu sa mi prišlo pri preventivke 😁😁 a samozrejme meškaní ms..

jelka21
27. máj 2020

@anile12 ahoj, ja som bola na utz teraz v pondelok 5+0 a nebolo vidieť nič, objednal ma o tyždeň. Tak som zvedava 🙂

kessy25
27. máj 2020

Ahojte ja som bola u lekara podla ms 4+1ale nevidela nic.. Testy pozitivne aj digi najorv 2-3 a o tyzden uz 3+ teraz cakam do pondelku lebo nas objednala az na vtedy to by som mala byt 6+1tak dufam ze nieco tam uz bude vidiet 😊

veronika1234512345
28. máj 2020

Zbytočne tak skoro chodíte za gyn potom sa len stresujete.
Ja som bola v 8tt na potvrdení. Kde už jasne videl všetko, čo mal.

kessy25
28. máj 2020

@veronika1234512345 no kedze predtym som mala problemi isla som si hlavne aj pre lieky na podporu

veronika1234512345
28. máj 2020

@kessy25 chápem a nemyslím to v zlom, ale každá žena je iná. A keď ti 50 žien povie, že je to v pohode a 60,ze nie tak stále nevieš do akej kategórie budeš spadať ty.
V každom prípade držím silno palce.

kessy25
28. máj 2020

@veronika1234512345 ja viem 😊 ale tak v tomto by sa mala kazda riadit podla seba 😊😊

kessy25
28. máj 2020

@veronika1234512345 to je moj nazor 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre