Koľko ste pribrali do 10. týždňa?

8adriana8
4. sep 2015

Ahojte 🙂 chcem len informatívne vedieť koľko ste pribrali do 10 tt... ja som síce pribrala cca 3kg (z 59 na 62) ale neviem ci to je tehotenstvom alebo tým že som prestala fajciť hned ako som sa dozvedela že som tehotná....a prve dva týždne to bolo iba papanie samých dobrot :D.... potom ked som sa zmierila s nefajčením tak som bola v kuse hladna a ked som sa nenajedla tak mi bolo zle...stale som bola nafuknuta ze som vizerala ako v 4-5 mesiaci :D...teraz uz v pohode ani chute nemam a ani nafuknuta som neni...papam konecne normalne ako pred tehotenstvom, resp. ked som este fajcila a schudla som 1kg. preto ma zaujima ci som na tom az tak zle alebo je to este znesitelne 🙂. Dakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂

bonaqa2013
4. sep 2015

@8adriana8 Za 10 tt? NIČ. Priberá sa na konci. Hlavne.
Pri 1 tehu za 6 mesiacov 1kg. Pri ostatných zas inak....

leamax
4. sep 2015

@8adriana8 nic🙂schudla som 5kg, lebo som vracala 5x denne 😝 za cele tehotenstvo som tak pribrala len 7kg 🙂
hlavne nedrz nejake diety!priberanie v tehotenstve je individualne. jedz ako ti chuti, ako potrebujes

zuzkavladko
4. sep 2015

v 10tt nic. Ja som zacala pomalicky priberat az v 16tt.

8adriana8
autor
4. sep 2015

@leamax och nie... ziadnu dietu urcite nemam v plane 🙂 zatial ani neviem poriadne co to dieta je :D aj minuly rok ked som prestala na dlhsiu dobu s cigaretami tak som pribrala behom prvého mesiaca 4 kg :D ale potom to islo same dole....tak snad to bude aj teraz tak 🙂 mne nastastie nie je zle a ani nevraciam 🙂....ja vlastne uz ani poriadne neviem ze som tehotna 🙂...prve tyzdne som bola taka slabsia a ospala...potom chvilku hladna ale vsetko to uz preslo 🙂

mia997
4. sep 2015

Nič,len som mala vypuknuté brucho. Do 16 týždňa asi 3 kilá, do 24 týždňa 12 kilov, čo som bola šťastná,že som tak málo pribrala a do konca som mala 17-18 kilov,ten posledný mesiac som pribrala 6 kíl. Ja som sa ale napchávala celé tehotenstvo. Dva chleby a puding so šľahačkou na večeru nebol problém.
S pôrodom odišlo 10 kilov, ďalších 6 behom 3 mesiacov. Ale už si dávam pozor, neprejedám sa a kojím,takže to ide extrémne rýchlo dole 😀

sense
4. sep 2015

Nic do 20tt som mala mozno 3 kila do plusu a rodila som +14

8adriana8
autor
4. sep 2015

@mia997 fuu ten rozdiel medzi 16 tt a 24 je doost 🙂 ale kto by sa pozeral v tom obdobi na kila ked je dolezitejsie ako sa citime :D

katka1981
4. sep 2015

@8adriana8, do 15. tyzdna ani gram. To bude tym, ze si nahradzas fajcenie sladkostami alebo inou stravou. Skus sa viac tesit na babatko a endorfiny si nahanat myslienkou na to ako budes kocikovat. ja som vdaka tomu pocitu naplnenenia vacsinou po 19. hodine uz nejedla, hoci som cez den jedla ozaj uplne vsetko aj co by som nemala (neratam alkohol, cigarety, ......) ale som si povedala, ze vecer nebudem zrat lebo by som strasne pribrala a podarilo sa mi pribrat len 11 kg. Ja sa cpem sladkostami, ked mam blbu naladu a potrebujem si ju zlepsit, je to sprosty zlozvyk. Skus si kupit nejaku malickost pre babo a vzdy ked ta chytia chute, hlavne vecer, tak si tu vecicku vezmi do ruky a pohraj sa s nou. Mozno ti to pomoze, drzim palce.

zenulkaaa
4. sep 2015

Ja som do 13tt nič nepribrala,, až potom to začalo. Tiež mi bolo zle, ked som sa nenajedla. No po čase aj to prešlo. Každá žena inak priberá, takže by so sa na tvojom mieste tým netrápila.

8adriana8
autor
4. sep 2015

@sense dufam ze aj ja si udrzim +2kg aspon do toho 15- 16tt :D

pahu
4. sep 2015

Som v 11tt, a schudla som cca 3 kilá 😀 Ale je mi stále zle 😉

brckava36
4. sep 2015

pri prvom tehu som bola chuducka,do 10tt som pribrala 6kg a za cele tehu 25kg. Ostalo mi 10kg,a teraz mam + 1,8kg.

katarinamarkova
4. sep 2015

@8adriana8 do 10tyzdna som vzdy niekolko kg schudla 🙂

dai
4. sep 2015

podla mna do 10tt nie je absolutne dovod priberat - vaecsina zien skor chudne co teda ja poznam... ved babo je este strasne malicke, voda sa nema preco zadrzovat, jest sa tiez nema preco viac...

kimina7
4. sep 2015

12 kg, dokopy som pribrala asi 20 kg, po potode to zmizlo vsetko do poltoka 😊 a zisdns poprssksna koza, nejedla dom vitaminy ani som sy nenatiersla a ziadne jazvy 😊 vela ovocia som jedla x prve tehotenstvo som musela kazdy vecer nealko pivo, s druhym som sy na to sni pozret nemohla 😉 aj ja som prestala fajcit a bola som vypisana kvoli prsc.prostrediu...

mirka17
4. sep 2015

@8adriana8 väčšina žien v prvom trimestri schudne, lebo je im blbo a všetko vyvrátia, ale ja som bola na tom presne ako ty, z 58 na 61 kg, ale ja som čakala dvojičky, a nebolo mi vôbec zle, nič som negrcala, normálne som jedla ako vždy, aj sladké mi prestalo chutiť, a priberala som cca 800 g týždenne, normálne som nechápala, ale na moje prekvapenie doktor povedal že to je dobré, že dvojčatá sa rodia skôr, tak nech priberú a pekné rastú v prvých mesiacoch, nech majú dostatočnú váhu keby sa náhodou narodili skôr. čím bližšie som mala k pôrodu tým menej som priberala, presne naopak ako iné baby, ktoré priberajú ku koncu tehotenstva. čiže nestresuj. a baby ktoré povedia že v 5 mesiaci pribrali 2 kilá nie je pravda, lebo zabudli pripočítať tých 5 kg ktoré schudli počas prvého trimestra. 🙂

honey2312
4. sep 2015

@8adriana8 ja som na tom podobne ako ty (tiež 10tt) 🙂 nevraciam, práve naopak mám "vlčí hlad" a keď sa nenajem, tak vtedy mi je zle - takže som tiež pribrala a mám už aj vypuklé bruško (ale ja mám takú postavu, nikdy som nemala brucho ploché) - môžeme byť rady, že nevraciame a nie sme tým obmedzované 🙂 aj keď jem teraz častejšie, snažím sa jesť malé porcie, ovocie a tak, ale aj napriek tomu sa to na mňa už lepí, tak som zvedavá ako to bude pokračovať a dúfam, že sa nebudem za chvíľu gúlať :D

dai
4. sep 2015

@mirka17 suhlasim ze clovek niekedy zabudne odpocitat to schudnute na zaciatku... ale napr. pri mojom prvom tehotenstve som celkovo pribrala 8kg - prve kilo az v 7mom mesiaci - dovtedy ani nikdo komu som nepovedala netusil ze som tehotna...
v druhom tehotenstve to uz bola ina rozpravka😀

8adriana8
autor
4. sep 2015

@honey2312 ja som bola este pred 2 tyzdnami nafuknuta ako mala gulicka :D ale teraz uz v pohode....aj brusko mam ploche ako predtým a dokonca som 1kg schudla za tie dva tyzdne.....vlci hlad prestal tak to islo same dole ked som sa stravovala normalne ako vzdy. ale kila mi hlavu nerobia..ved kedy inokedy mam priberat ak nie teraz...jasne ze nezbuchnem vsetko co uvidim a na co dostanem chut, ale po troske sa to da zniest :D nech sa lepi kolko chce :D

honey2312
4. sep 2015

@8adriana8 veď aj ja sa snažím nezjesť všetko, čo vidím :D ale s nafukovaním mám stále problém, hlavne večer, ale dúfam, že sa mi to tiež upraví... a tiež dúfam, že sa tie kilá potom budú dať zhodiť 🙂 keď si telo pýta jesť, nebudem predsa hladovať 🙂

mirka17
4. sep 2015

@honey2312 ten vlčí hlad poznám,to bola otázka minúty, nič nič, a zrazu to prišlo, ako keby som týžden nejedla, tak ma bolelo brucho od hladu, proste taký hnusný pocit, ani do reči mi nebolo kým som sa nenajedla, samozrejme tak normálne, žiadna žranica, ale musela som niečo dať do žalúdku, lebo normálne pokazený deň 🙂 ale to sa naštastie koncom 3 mesiaca vytratilo a išlo to do normálu.

8adriana8
autor
4. sep 2015

Asi som zle zadala názov diskusie nakolko mna by skorej zaujimali odpovede zien ktoré pred tehu boli aktivne FAJCIARKY a potom prestali.....je mi jasne ze babo skoro nic nevazi v tomto tt....teda ze by sa to nemalo prejavit az tak na vahe....ide tu hlavne o to odvykanie od cigariet a nasledne priberanie.... zena kt. NIE JE tehotna a prestane fajcit tak v priebehu roka priberie 10kg.... a urcite je vela takých ktore kvôli tehu prestali s cagaretami a pribrali uz aj v 10tt.

8adriana8
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
upam
4. sep 2015

tak ja v prvom tehotenstve nic a teraz 2kg do 10tt a brucho mam uz od 8 tyzdna take ako som mala predtym v 5 mesiaci :D takze nemas sancu porovnavat s cudzimi ja sa ani so sebou neviem porovnat :D uvidis na konci ak nepriberies celkovo 20kg tak si ok...

adka_pajerska
4. sep 2015

Ja som schudla 6kg a teraz som v 23tt a pribrala som cca.tych 6kg naspat pomaly🙂

honey2312
4. sep 2015

@mirka17 to som rada, že nie som jediná 🙂 ja normálne v kabelke nosím piškóty v prípade núdze :D tak dúfam, že aj mne to čoskoro vymizne, lebo ten ten pocit hladu je fakt nepríjemný 🙂

danielahamar
4. sep 2015

-10 kg pri oboch tehu 😅 a potom späť tuším pri prvom 8 pri druhom 10, takže vôbec nevyzeralo, že som tehu

wiganer
1. okt 2015

8adriana8 - akoby si pisala o mne.... Prestala som fajcit a jedla vsetko take chute MA chytali 😉 do 8tt som pribrala 4 kg (zo 46kg na 50kg) a za dalsie 2 tyzdne mi to spadlo dole na 48kg... A teraz MA chyta nechutenstvo k tomu poslednych par dni.... Tak uvidim co a ako.... Ale brusko mam poriadne.... Dnes na kontrole mi s usmevom povedali ze na utz mi pozru Aj ci su neni dve nahodou bo Aj hcg je vysoke....

tomasko27
1. okt 2015

Ja som 13tt a nic som nepribrala,mam dni ked mi vobec nechuti jest a potom zase dni ked jem ale normalne.nemusim sladke ale skor maso a take veci z masa a to som pred tehotenstvom vobec nemusela jest.

dellitta123
1. okt 2015

Ahoj, ja som v 14tt a schudla som na zaciatku 3 kg, aj ked som nezvracala a este som ich nepribrala nazad, jem viac ale mensie porcie, citim sa dobre. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre