Extrémna únava počas 1. trimestra

19. okt 2022

Ahojte,
som stvrtykrat tehotna, cca v 10tt, z toho mesiac chora a citim sa fakt EXTREMNE unavena. Deti su male, dokoncujeme dom, je toho dost, ale aj pocas predchadzajucich tehotenstiev som sa nenudila a takto extremne unavena som hadam este nikdy nebola. Najradsej by som prespala cely den, tazko sa mi robia zakladne veci ako varenie, vesanie pradla atd, pricom bezne som ako "vrtula", 18 hodin denne na nohach, pomaly v behu, vsetko stiham tahat. Teraz som ako paralyzovana, ako by som to nebola ja a je mi z toho do placu, lebo nemam dost energie na deti (som na ne nevrla), na domacnost, na nic.
Mali ste to niektora podobne? Ako ste si pomohli? Bude to lepsie v 2.trimestri?

petronellla87
19. okt 2022

Ahoj ja som mala pocit ze okrem tehotenstva mam aj spavu nemoc absolutne bez energie som bola😆v druhom trimestri sa to zlepsilo ale teraz v tretom sa to vracia🙈 obdivujem tehotne zeny co sa musia starat o male deti

lauriik
19. okt 2022

Ja som to mala v druhom tehotenstve. Cele leto som prelezala na gauci, ani von som nechodila lebo sa mi chcelo len spat a spat 🙄 A mne to teda moc nepreslo. Az ked som porodila. Asi ma malo to dieta spomalit lebo tiez normalne fungujem ako keby som mala vrtulu v zadku 😅

thereisabear
19. okt 2022

Tiež som to mala, našťastie len pri prvom. Neviem si predstaviť tak fungovať s deťmi. Zapnúť práčku mi trvalo 3 hodiny... Prešlo to nejak pred koncom prvého trimestra.

vojtasova
19. okt 2022

Ja mam dve deti 3 roky bude mať v marci chlapec , 9 mesačného chlapca tiež a čakáme tretie a tiež dokončujeme dom máme ešte veľa práce , a som na tom podobne na deti sama. Keďže muž pracuje v Zahraničí 🥵😊 takže sa aj zapotím, aj slabé chvíľky prídu lenže to tak byva. Prijmite to ake to je ❤️‍🔥 myslím si že čím viac s tým budete bojovať tým horsie bude , tiež som unavená , neskutočne ma boli celý človek .. a to som 12tt len 🙄

dievca_z_hor
19. okt 2022

Ja som to mala hlavne uplne na zaciatku, ajked som este nevedela ze som tehu az cca do 9.tt. Potom to polavilo a zacala som mat spat nie 100% energie, ale tak 70%...a teraz v 11tt ma to kus chytilo znovu, citila som sa previnilo, tak som nasilu par veci urobila, ale dnes... Dnes som stravila CELY DEN v posteli. A poviem ti - je to super. Vytvaras vnutri seba cloveka, jasne ze to berie kopec energie! Ak mas co i len na chvilku moznost poprosit kamaratku alebo niekoho z rodiny, aby sa o vsetko postaral, nevylez aspon jeden cely den z postele. Uvidis, tvoje telo a mysel, babatko v brusku aj vsetci z tvojho okolia to v konecnom dosledku veeelmi ocenia!

ailiba
19. okt 2022

Ja som toto mala pri prvom dietati... Nastastie nie pri druhom. Do prace a potom uz len gaucing. Ale potesim ta, druhy semester to uplne opadlo. Bolo to tak do 13.tt max 14.tt. Pri druhom uplne ine. Kezde tehu moze byt ine.

autor
19. okt 2022

@lauriik
@thereisabear
@ailiba ahojte, kazda z vas pise, ze ste to mali pri jednom z tehotenstiev - ak sa smiem spytat, cakali ste vtedy ine pohlavie ako pocas tehotenstva, kedy ste unavu necitili? Lebo trebars kamaratka ma 3 chlapcov a 3 dievcata a pri jednom z pohlavi mala tehotensku cukrovku a pri druhom nie, tak mi to napadlo, ci to moze suvisiet s inymi hormonmi alebo vobec nie

thereisabear
19. okt 2022

Rovnaké pohlavie.

tiika
19. okt 2022

Áno, mala som. Poriadna zmena pre mna, ja činoroda, v kondícii, aktívna, športujúca a vtedy extremna unava, neschopná hocičo robiť, len by som spala..Je to v poriadku a dokonca žiadané. Aj keď ti to možno nevyhovuje, teda určite, ver svojmu telu, vie čo robí. Potrebuješ spomaliť, stvorenie je krehké, musí byt v klude, aby sa mohlo vyvíjať tak ako ma a preto mas i menej energie.
V 2. trimestri to prešlo.

54tinka54
19. okt 2022

Áno mala som v prvom trimestri extrémnu únavu. V druhom som už ale bola plná energie 😀

ailiba
19. okt 2022

Ja tiez rovnake pohlavie. Dve uplne ine tehotenstva a dvaja chalani😁

lauriik
20. okt 2022

Rovnake pohlavie. Dve dievcata 😅 Ale jedna je aktivna ako som bola v prvom tehotenstve (4 dni pred terminom som isla este na turistiku) a druha je uplny kludas 😉

lenkadenisa
20. okt 2022

Ja takto s tretím. Čakám chalana po dvoch babach. A tiež v prvom trimestri by som len spala, nevládala som nič, ráno vstať, fungovať, nieto ešte upratať alebo ísť von s deckami. Druhý trimester fajn a teraz tretí by som znova len spala, aspoň poobede musím hodinku, inak by som asi umrela

elisabethka
20. okt 2022

Ja som vo 8 tt a tu unavu mam tiež. Pridem z prace a len gauč alebo postel. Naštastie muž rád vari, tak vždy chysta večeru a ja mozem oddychovat. No vravim si, že ak to takto pojde dalej ani do prace nebudem vladat ist :/

krissstiina8
20. okt 2022

Akurát som chcela založiť tuto tému , extremne som unavená , mám malého syna a nevladzem mat otvorené oči počas dňa . A znova v noci nemôžem spat. Nemáte nejaký recept čo pomôže ? Nejaký čaj alebo čo 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre