Čo vám pomáhalo na nevoľnosti v prvom trimestri?

luckalucka13
12. nov 2021

Ahojte. Čo vám pomáhalo na nevoľnosti v prvom trimestri? Zázvor ani citrón, ani horčica, ani jesť malé porcie nepomáha 😓 drží sa ma to od rána do rána, v noci sa len prehodím na druhú stranu a polhodinu sa zase ustáluje žalúdok ako mi zostane zle. Je to príšerné 😓

anjelicek26
12. nov 2021

Myslim, ze takto sme na tom kazda... zazvor v tehotenstve asi fakt nie, ako si prisla na horcicu? Ovocna vyziva, slane tycinky, piskoty, cola, banany, teply caj po duskoch... nenechat nikdy zaludok uplne prazdny, potom ked sa narazovo najes, uz je zle...

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@anjelicek26 horčicu mi radili baby, ktorým pomohla. Kvapku horčice na lyžičku. A myslím, že zázvor v sáčkovaných čajoch neublíži. Veď to tam je ho minimum. Nemyslím čerstvý. Ale napr aj zázvorové lízatká existujú pre ženy v tehotenstve.. a ani tie nepomáhajú.
Ja nedokážem fungovať absolútne a mám doma ešte 2,5 ročnú. Pri nej som toto nezažila. Akože zvracala som ale to sa vždy uľavilo. Teraz vracanie nepomôže

1angelika
12. nov 2021

@luckalucka13 niekomu nepomôže nič, len to pretrpieť...držím palce nech úľava príde čoskoro 😘, tieto nevolnosti to je dačo hrozné ☹

jana_eyre_2
12. nov 2021

Mne v prvom trimestri nepomohlo nikdy nič.. pri poslednom tehotenstve mi však bolo.zle do 7dmeho mesiaca a vtedy som skúsila vincentku a čerstvú vodu priamo z kokosového orecha.. to mi tak zabralo, že som takmer na ničom inom nežila.. vincentku samozrejme len pohár denne, ale kokos mi zachránil život vtedy 😅 ale to je tak - čo jednému pomôže, druhému nemusí..

kvetinka75
12. nov 2021

zmena prostredia. Mne to poradil lekár. Najskôr som išla na infúzky do nemocnice. Tam ma to záhadne prešlo. Len čo som prišla domov, začalo to od znova. TAk mi poradil, zmenu prostredia. Znie to čudne ale pomáhalo to. No keďže som nemohla celý čas byť niekde inde, tak som aspoň občas zmenila prostredie a nebolo mi tak zle.

gabu_lienka
12. nov 2021

@luckalucka13 mne obcas pomoze napit sa coca coly. Taka chvilkova ulava, ale aspon daco. Tiez mi je hrozne zle 24 hodin denne, najhorsie je to vecer. V noci ked sa zobudim, nemozem zaspat lebo mi je zle. Neviem, co mam jest, ked mi je na vracanie nemam na nic chut, ked sa najem je mi zle kompletne zo vsetkeho, najviac zo sladkeho, to nemozem absolutne. Napina ma aj z vody, mineralky, caju. Cize neviem ani co mam pit. Vcera som ledva liter do seba po duskoch dostala. Toto neviem ako prezijem a vydrzim, ak to bude ako pri 1. - az do porodu. Len vtedy som bola sama a nic som nemusela, teraz mi tu beha ani nie 2-rocny drobec. Taham stvrty tyzden a ked si predstavim ze este 34 😭 rano sa zobudim a ledva cakam, kedy vecer zaspim nech neviem, ze mi je zle.

jaskolka
12. nov 2021

Pomarančový džús, cottage, biely jogurt. A mne tiež pomohlo Granko s teplým mliekom.

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@gabu_lienka bože chudátko 😓 to je hrozne čítať.. Ale budem pevne veriť že tentokrát to nebude do konca 🙏 veď to že aj ja mám už dcéru a neni to bohviečo celé dni toto prežívať

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@jaskolka fuuu mlieko nemôžem ani vidieť 🤢 neviem prečo. Mliečna polievka mi nevadí ale mlieko samotné vôbec. Ale to ani pred tehotenstvom nie. No Granko moooožno.. skúsim, ďakujem 🙂

1angelika
12. nov 2021

@gabu_lienka to ťa obdivujem, že si sa dala na druhé tehotenstvo tak skoro, ja som to odkladala lebo kto by sa mi pri takýchto stavoch staral o malú? ja som to mala presne tak isto ako ty , nakoniec som skončila v nemocnici na infúziách :(

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@1angelika no práve som chcela že nech to mám za sebou už obe lebo ďalšie už neexistuje 😊 teraz mám skoro 2 týždne doma muža čo mi je zle lebo sme aj s koronou doma takže ešte on pomôže len žiaľ od stredy budúcej už neni karantena tak príde peklo 😓

1angelika
12. nov 2021

@luckalucka13 ale to som pisala gabulienke, nie tebe...ty keď si nemala také hrozné prvé tehu tak si asi nepočítala s týmto čo prežívaš teraz...

tafita
12. nov 2021

@luckalucka13 odpoveď,, nič", asi nechceš čítať. Ale keď už, tak trošku pomohli golden jablká.

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@1angelika jaaj som si nevšimla, prepáč . Ja som už mimo úplne

zuzkapap
12. nov 2021

Úprimne? ...nič, len dúfat ze to čím skôr prejde 😅 mňa to držalo do 16tt a potom to postupne odznelo... Ráno keď som si dala colu, tak bola aspoň malá šanca udržať raňajky 😅 plus u mňa to bolo také, že skôr som.sa pozvracala zo suchárov ako napríklad z mastných hranoliek 😂 treba skúšať

mirka7890
12. nov 2021

@luckalucka13 skus fatru.... mne pomohla...jasne len jeden pohar.... a pila som a aj teraz pijem zazvorovy organicky redbull.... a su take male orgsnic napoje v Lidli... coca cola... ale mne pomahali tie lizatka zazvorove...

renab
12. nov 2021

@luckalucka13 ja som prevracala vsetky tri tehotenstva od zaciatku po koniec a jedine, co mi trosku pomohlo bola zmrzlina.

pinaofina
12. nov 2021

@luckalucka13 ahoj, v lekarni dostat take akupresurne naramky na zapastia, je to aj pri cestovnej aj rannej nevolnosti, vraj by to malo pomahat

1angelika
12. nov 2021

@luckalucka13 neboj prejde to, je to hrozné ja to viem ale nebude to trvať večne. Drž sa

petka_3
12. nov 2021

Mne ešte niekedy na chvíľu pomohol hlt coly a paradoxne chipsy}stačili 2-3). 🙂

sasesoe
12. nov 2021

@luckalucka13 artezka voda. Mne nosili od Lucenca

gabu_lienka
12. nov 2021

@1angelika uz som stara 🤣 inak by som pockala aspon 5-6 rokov. A k prvemu sme sa dopracovali po 5.rokoch, absolutne sme neratali ze by druhe vyslo na prvy sup 😅

1angelika
12. nov 2021

@gabu_lienka no presne môj prípad...keď sa konečne podarilo a potom tieto nevolnosti tak som sa pýtala, že či toto som tak veľmi chcela... a teraz neviem či budem mať niekedy druhé, nedarí sa a ja si myslím, že pracuje podvedomie..lebo dieťa chcem ale to tehu keď si predstavím..a je mi ťažko keď tu čítam, že niektoré ženy to majú rovnako ťažké pri oboch alebo dokonca troch tehotenstvách..

kkovacovak
12. nov 2021

@luckalucka13 absolútne nič. Len pretrpieť. A to som skúšala všelijaké tipy, triky, babské rady. Do 14tt som strašne trpela a jesť relatívne normálne som mohla až okolo 24tt

luckalucka13
autor
12. nov 2021

Ďakujem babulky za rady. No nieco poskusam a uz len vydržať. Volala som lekárke. dala som si predpísať lieky. Tak dufam zaberu 🙏

1angelika
12. nov 2021

@luckalucka13 a čo ti predpísala ak sa smiem opýtať? Torecan čípky?

veronika65
12. nov 2021

Mne pomáhala zemiaková kaša, kyslejšie nanuky a pepsi bez bubliniek 😀 všetko pomaly, po trošku

luckalucka13
autor
12. nov 2021

@1angelika Degan som dostala v tabletkách 🙏

1angelika
12. nov 2021

@luckalucka13 aha , degan som to mala vo forme infúzie. To by ti malo pomôcť , držím palce 🥰

luckalucka13
autor
13. nov 2021

@1angelika ďakujem 🙏 veru aj zaberá tuším 🙏🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre