Bolesti pŕs v 10. týždni tehotenstva

ni_pe
31. okt 2011

ahojte baby, som v 10 tt, este na dva dni mam Duphaston, potom ho uz vraj brat nemusim, lebo maternica vyzera byt OK. Ale mne sa vcera zasa vratili bolesti, ale iba take mierne, ziadne silne, je to normalne, mat este aj v 10tt bolesti v maternici a na trieslach? Taktiez som hned od zaciatku mala bolestive, plne, tvrde prsia, teraz ale pozorujem, ze prsia mi zmäkli, uz niesu take napäte a aj bolesti ustupuju. Mate s tym skusenosti? je to normalne? Bojim sa, aby som neprisla o babatko, neviem, co normalne je a co nie.... Dakujem.

nikolet_89
31. okt 2011

ahoj co sa prs tyka ti neodpoviem, lebo ja na nich nepocitujem ziadne zmeny a to som uz v 24tt, ale co sa tyka bolesti maternice, triesla a podbruska by to malo byt normalne a neboj budu aj vacsie aj mensie su to podobne bolesti ako pri a pred menstruaciou, ale samozrejme kazda to pocituje inak, je to preto lebo sa ti roztahuje maternica a cele vnutro sa pripravuje na vacsie babatko a nasledny porod 🙂

tinki
31. okt 2011

Čo sa týka prsníkov, mala som to isté pri oboch dievčatách. Po čase bolesť ustúpila úplne. Nestresuj sa, mysli pozitívne. 😉

ni_pe
autor
1. nov 2011

dakujem dievcence 🙂

nini1988
2. nov 2011

ahoj bolest prs patri medzi prve symptomy tehotenstva ja som podla toho zistila ze som tehotna bola som iba v 3tt .je to normalne a za daky cas aj zaujimave lebo ta bolest a citlivost na bradavkach ustupe zvycajne po prvych 3mesiacov potom sa iba zvatcuju prsia .
co sa tyka bolesti maternice atd je naozaj normalne .ked budes 12tt tak z ,,embria je dieta,, potom budes vidiet cele telo svojho dietata a doktor ti bude moct odpovedat na otazky atd .chod na you tube a jukni na videa pomoze ti to
vela stastia

adka_pajerska
18. nov 2011

Ahoj zienky,

chcem sa Vas opytat, neviem co uz mam urobit viete mi niektora poradit??Uz asi 3 den mam strasne bolesti v prsiach,no skor ma strasne bolia bradavky,bolia ma tak strasne ze ked sa mi oprie pyzamo o ne je mi z toho az do placu,viete mi poradit nejaku fintu na to aby som tomu zabranila,za kolko myslite ze tieto bolesti prestanu???Dnes som v 32DC a mrcha nikde,ale podla jednej kamaratky a mojho grafu mi zevraj ma ms prist coskoro.Vcera vecer,podotikam ze vecer neviem preco som urobila taku blbost,som si urobila tehu test,prvych 5 min tam bola jedna ciarka,no tak som si myslela a tak zase nic,ale ked som asi po pol hodke isla znovu wc bola tam taka slabulinka 2ciarka.Neviem co si mam teraz mysliet :(

janine6623
18. nov 2011

Ahoj, ja som mala takú bolesť prs, resp. bradaviek, keď som ostala tehotná. Ale niekedy bolia bradavky aj ked mešká menštruácia na základe hormónov. Závisí aj od toho, či máš aj iné sprievodné príznaky.

mona333
18. nov 2011

ahoj, asi bude niečo vo vzduchu :D,lebo mňa dnes strašne bolia prsia ... nemávam bolesti prs pri MS, teda veľmi výnimočne mám ale oveľa slabšie. No dnes to bolo strašné, ale mňa nebolia bradavky ale celé prsia akoby mi ich chcel niekto rozpučiť.

makmitka33
19. nov 2011

@ni_pe mne dali magne B6 a pomohlo 🙂

ni_pe
autor
19. nov 2011

@adka_pajerska ahoj, no ja som na uplnom zaciatku tehu mala tiez citlive bradavky, tak ist, ked sa obtrelo pyzamo, alebo som nemala podprsenku doma, tak som skoro umrela, musela som nosit podprdu 🙂 Ale casom to prestalo a prsia ma ale boli stale, prve tri mesiace to bola silna bolest, teraz uz len taka, ze ked si ich potlacim tak bolia, ale uz menej. No co sa tyka testu, takto natom bola kamaratka, tiez si urobila test, cakala 10 min. a nic, hodila teda test do kosa, cela smutna, ze zasa nic,. Po hodine jej to nedalo, tak isla do toho kosa sa opät presvedcit, ci s nahodou nevidela zle a predstav si, bola tam aj druha ciarka a teraz? No presne na vianoce sa ma narodit babatko 🙂

zuzanqa123
20. nov 2011

Ahojte. Ja som tiež na začiatku tehu. Vo štvrtok som si robila prvý testík. Hlavne na základe toho, ze mi meškala manstruacia 8 dni a zväčšili sa mi prsia. Tiez ma teraz pobolievajú ale skôr na dotyk a nie iba bradavky. Ale nie je to nič strašné. Myslím, ze to kazda z nas preziva inak. Keby som vsak mala také bolesti, ze by mi bolo do placu isto by som to spomenula doktorovi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre