Ako u vás prebiehal skríning v prvom trimestri?

elka234
25. mar 2011

Baby prosím napíšte mi ako u vás prebiehal skríning v prvom trimestri.
Berie sa krv na papp-a a free beta hcg a malo by sa to kombinovať so sonom - meraním NT a prítomnosti nosovej kosti.
Ako vám to robili? Najprv ultrazvuk a potom krv a z toho dali robiť skríning alebo aký bol postup?
Ďakujem vopred za odpovede.

dai
25. mar 2011

ahoj elka234,
mne v nemocnici najskor spravili UTZ a potom zobrali krv - vyslovene mi lekar kazal prist najskor na utz - predpokladam ze nasledne krv beru mozno inak pokial by ti vysiel pozitivny skrining ( ale to neviem, mne to nastastie dopadlo dobre...)

elka234
autor
25. mar 2011

@dai, dakujem za odpoved..mne to urobili opačne, najprv zobrali krv - z toho mi vyšiel zlý skríning..a potom mi robil UZV a ten bol ok..ale pokaiľ viem, malo by sa to spolu hodnotiť..
Prosím ťa a aké si mala hodnoty papp a a hcg?

janka29
25. mar 2011

mne tiez najprv urobil USG merania a potom krv teda v ten den mi aj krv vzali hned po USG a vysledky som mala o par dni nastastie v poriadku

elka234
autor
25. mar 2011

@janka29 a aké si mala hodnoty papp a a hcg?

janka29
25. mar 2011

neviem presne povedat lebo to bolo minuly tyzden merania viem CRL 6,12, zodp. 12/4, NT 1,70 mm a krv som volala vravela ze staci volat ten kombinovany test povedala ze dobre vysledky z krvi tak som nesla pre nich, preto lebo este tam idem v 20tt tak mi to potom daju

dai
25. mar 2011

elka234,
no pozeram akurat co mi lekar napisal k tomu prvemu utz - mam tam len hodnoty CRL - 41.9, NB je + a NT 1.2mm... hm, nasla som este vymenny listok asi na krv, tam mam aj PAPP - 2.77 a nejake pismena - ale neviem to precitat, je to taky lekarsky skrabopis... HCG nieco tiez mam napisane ale to uz fakt neprecitam 🙂

janka29
25. mar 2011

@elka234 netrap sa urcite to budes mat dobre nemas neskor odbery AFP? co ti povedali na testy? dokonca ani AFP nie su presne ´, ja idem o 2 tyzdne na AFP dufam ze to bude ok. a potom az v 20tt na morfologicky ultrazvuk.

elka234
autor
25. mar 2011

Aj tak dakujem 🙂
Ja skúsim ten test absolvovať ešte raz ak sa bude dať a potom uvidíme..

janka29
25. mar 2011

@dai NT mas dobre to su hodnoty do 2,5 az do 3,0 v pohode a predpokladam ze nosova kosticka bola pritomna, ja mam uz nervy na tie vselijake testy co skresluju a stresuju nas.

dai
25. mar 2011

ja som to mala robene v 11/3 takze moj krpec bol mensi ako jankin 🙂

janka29
25. mar 2011

@elka234 neviem ci sa neda ten kombinovany test robit len do 14tt tzn. do 13/6 tt tu v KE je na to odbornik MUDr. Dankovcik moja gynekologicka posiela vsetky pacientky k nemu a moja kamoska co je o mesiac tehotna viac vobec na takom nebola len jej brali krv v 16tt na AFP a ma to dobre a o stres menej.

dai
25. mar 2011

ja viem janka29 - mala som skrining negativny, cize by to malo zodpovedat vtedajsiemu stavu tehotenstva... AFP mi tiez dopadlo dobre a teraz som sa prave vratila z morfologickeho velkeho utz aj s 3D videom 🙂 babo ma vsetko co ma mat take ako ma mat... takze ja som spokojna... dufam ze aj zvysok dobre dopadne 😉

janka29
25. mar 2011

@dai to je super gratulujem aj ja chcem mat uz po 20tt a ultrazvuku mne aj teraz prepla doktorka co tam bola na 3D mame foto, babatko si kludne spalo som zvedava uz nam v 20tt povedia konecne pohlavie sa tesim som zvedava ako mala ale hlavne nech je zdrave to je jasne. O necele 2 mesiace budes mat to skor za sebou ako ja. 🙂

dai
25. mar 2011

janka29,
no, je fajn pocit vediet, ze je vsetko ok - ale ty uz jedno dietatko mas, tak vies ako to je... 100% istotu ma clovek az po porode, a aj tak sa uz o svoje dieta asi nikdy neprestane obavat 😉 No, moje deti este nikdy pri UTZ nespali - ako vidim malu, tak ma stale problem so spankom... bojim sa ze toto druhe nebude ine 😅
a pohlavie uz vieme 😀

barborka878
4. júl 2012

U mna prebiehal hladko v 13 týždni som prišla k Dr.Janovskemu, ktory ma v priebehu 30 minut s podrobnym vykladom k ultrazvuku vysetril, zobrali mi krv a nasledne mi zavolali vysledok a poslali mi ho postou aj mojemu obvodnemu gynekologovi, takze som nemusela chodit od Saula k Pavlovi 🙂 . Vrelo doporucujem.

margarettt12
4. júl 2012
havefaith
5. apr 2013

Prosim Vas, zienky z Kosic, kde ste boli na ten screening a kolko Vam kde nauctovali?

daandra
16. aug 2013

@barborka878 chcela by som sa opytat, ku dr. Janovskemu vas poslal vas gynekolog? alebo ste sa rozhodli ist tam sama? Musim to najskor svojmu gynekologovi povedat, ze by som chcela na prvotrimestralny skrining k dr. Janovskemu? dakujem pekne : )

fila82
20. okt 2013

ahojte, mohli by ste mmi prosim niekto napisat ten skrining v 1 trimestri sa robi vaginalnym utz?

lulululululululu
3. nov 2022

@elka234 aký zlý skríning si mala, teda čo ti vyšlo zle, ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre