Absolvovali ste Trisomy test?

soni111
26. apr 2020

Ahojte absolvoval niekto vyšetrenie z krvi ten trisomy test ktorý si hradime samé?

nickpick
26. apr 2020

@soni111 ano, vo vyssom veku sa odporuca, ja som si ho dala urobit a poznam vela zien ktore tiez...je tu inak ohladom tejto temy kopec prispevkov...

denden77
26. apr 2020

@soni111 ano 😎

iluviel
26. apr 2020

@nickpick co je vyssi vek? Mam 34 a som tehotna s druhym babom.... je to pre mna uz relevantne?

bazalka1
26. apr 2020

@soni111 ja ano, prve tehu nam nevyslo tak som pre istotu ze je vsetko ok absolvovala.

denden77
26. apr 2020

@iluviel davaju si ho robit aj mladsie baby 😉 ci uz preventivne alebo z dovodu horsich vysledkov 😊

nickpick
26. apr 2020

@iluviel myslim ze lekari odporucaju od 35, zavisi aj od vysledkov prenatalneho screeningu, sestra ma 34 a dala si ho urobit preventivne....

iluviel
26. apr 2020

@denden77 hm. moje prve vysledky boli ukazkove, tak to asi necham tak.... uvidime na morfo ultrazvuku keby nieco, snad 🙂

denden77
26. apr 2020

@iluviel nech je to tak aj nadalej 😊

monika6162
26. apr 2020

To je individuálne, ja mam 28 a dávali sme si ho robiť nakoľko sme otehotneli formou IVF tak mi to doktorka odporučila. Ale dala by som si ho spraviť v každom prípade, či by som mala 20 alebo 40 a ci by sa podarilo prirodzene alebo inou formou. Je fajn vedieť, že je všetko ok 🙂

kiki68
26. apr 2020

Ja som dala nifty, vek 34, bez podozrenia zo screeningu

katkaba1
26. apr 2020

My sme dávali robiť Nifty lebo čakáme dvojičky tak pre istotu. Vek 30 rokov. Pri jednom by som bez indikácie asi nedávala robiť.

veronykacs
26. apr 2020

ja mám 25 a dávala som si "pre istotu", stálo mi to za pokojný spánok 🙂

soni111
autor
26. apr 2020

@veronykacs a ako to prebiehalo v ktorom týždni si bola ja mám tiež 25 a pre pokoj ho chcem lebo som o bábo už prišla

denden77
26. apr 2020

@soni111 ja som bola na jednom v 16tt (33r), dopadlo to zle a teraz pre istotu v 11tt (34r).. len ti zoberu krv, to je cele a pockas na vysledky 😊

yanni
26. apr 2020

@iluviel ja som mala takmer 37 a nedala som si robit. First trimester screening bol ado z ucebnice. Pri poslednom dietati, rodila som persen mesiac pred 41vymi narodeninami, som si dala robit, ale len koli tomu, ze screening na downa nebol dobry. V prenatalnej ambulansie mi ale bolo povedane, ze konecny vysledok zhjorsil len vek. Samostatne "polozky" boli uplne v norme. Test vysiel super. Mala ma zajtra 16 mesiacov a je uplne zdrava.

soni111
autor
26. apr 2020

@denden77 ako zle ??

denden77
26. apr 2020

@soni111 mala som zle tripple testy a trisomy ich potvrdili - pozitivne na DS.. preto som teraz sla "preventivne/pre istotu".. cize ja ich len odporucam 😊

aviska
27. apr 2020

@denden77 aj da narodilo babo s DS?

denden77
27. apr 2020

@aviska myslis, ci testy neklamali?? potvrdila ich aj amniocenteza.. a nie, neklamali..

kimberley1
27. apr 2020

Chcem sa spytat, ze preco ste si to davali robit? Keby boli vysledky zle, date si vyvolat potrat alebo nechapem? Ja mam 33 ale doktor mi nic take nespominal, ze by som mala ist. Ale ako tak citam tu na konikovi si to uz dava robit kazda...aky je teda dovod a co by ste potom z tych vysledkov vyvodili? Ved ziadny test nie je 100 percentny...pytam sa len zo zvedavosti.

denden77
27. apr 2020

@kimberley1 ano, clovek ma moznost volby a moze absolvovat ukoncenie tehotenstva.. pripadne sa moze cca. pripravit na to, co ho caka, ak si babo necha..

kiki68
27. apr 2020

@kimberley1 u nas bol dovod 2 potraty, ale s inym partnerom. Moj chlap robi vo vyskume rakoviny a pre neho su veci iba cierne a biele v tomto smere. Cize chceli sme vediet na com sme. Hlavne on to chcel vediet. A mat v 12tt klud na dusi, ze ok aspon tie syndromy mame z krku je na nezaplatenie. Takze u nas to bolo jasne.

soni111
autor
28. apr 2020

@kiki68 áno ja som mala tiež predchadzajuce zle , tak preto som si ho dala urobiť .....

jullietka
28. apr 2020

@kimberley1 ja som si ich nedavala robit pri 1 dietati a zatial nedavam ani pri 2...nemala som dovod a na ultrazvuku bolo vsetko v poriadku,a aj teraz je zatial vsetko ok,uvidim ked bude morfologia,a z krvi mam vysledky dobre.

katka2505
28. apr 2020

Aj ja som si pred 2 rokmi dávala

soni111
autor
30. apr 2020

Za koľko dni vám prišli výsledky ?? Ja som bola utorok aj mi prišla sms že už to majú tam okolo pol 3 pol poobede, ale zajtra je sviatok tak asi ten deň neratam...pise ze do 5 dní

denden77
30. apr 2020

@soni111 v pondelok vzali krv, obdrzali platbu, potvrdili cez sms.. na dalsi tyzden v stredu dosla sms, ze ukoncili analyzu a k Dr. sa vysledky dostali az v piatok.. u mna to bolo nekonecne 🤦‍♀️

soni111
autor
30. apr 2020

@denden77 trochu dlho to trvalo

denden77
30. apr 2020

@soni111 ani nevrav 🤦‍♀️ ale vela bab ich malo uz na 5ty den 😉

soni111
autor
30. apr 2020

@denden77 tak uvidíme snáď do utorka prídu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre