Na základe akého zákona a paragrafu je zamestnávateľ povinný vyhovieť v úprave pracovného času?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom povinnosti upraviť pracovný čas.

Na základe akého zákona a paragrafu je zamestnávateľ povinný vyhovieť v úprave pracovného času?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto možnosť nájdete v Zákonníku práce, par. 164.

Z pohľadu zákona máte právo požiadať o kratší pracovný čas, alebo úpravu určeného pracovného času. Zamestnávateľ je povinný Vašej žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources