Dohoda o brigádnickej práci študenta. Vzťahujú sa na ňu aj príplatky za prácu cez víkend?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

je podpísaná Dohoda o brigádnickej práci študenta.

Vzťahujú sa na ňu aj príplatky za prácu cez víkend a príplatky za prácu cez sviatok?

Alebo, keď je v zmluve uvedená len mzda 4 eura/hodina, tak sa príplatky nevyplácajú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

síce pri dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru prináleží menej nárokov a právnej ochrany ako pri pracovnom pomere, mzdové zvýhodnenie za prácu cez víkend a sviatok je nutné vyplatiť.

Za prácu vo sviatok dostane brigádnik odmenu navýšenú minimálne o minimálnu hodinovú mzdu platnú pre 1. stupeň náročnosti práce pre 40-hodinový týždenný pracovný čas.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources