Ako postupovať, keď som dlhodobo na PN a nechcem odísť z práce bez odstupného?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

som Slovák žijúci 20 rokov v Anglicku. Už 20 rokov som zamestnaný v tej istej firme. Podstúpil som operáciu krčnej chrbtice a čakám na ďalšiu operáciu. Doma som skoro druhý rok.

Do práce sa už nebudem môcť vrátiť zo zdravotných problémov.

Zmluvu som ešte za tie roky nevidel. Výplatné pásky a každý rok vyúčtovanie dostanem a zárobok všetko pasuje. Aj daň.

Ako postupovať?

Z práce nechcem odísť bez finačného odstupného.

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebujete sa poradiť s niekým, kto sa vyzná v zákonnoch Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources