Ide o angínu alebo zápal hrdla?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

už pár dní mám silnú bolesť na pravej strane hrdla a trochu zväčšené uzliny.

Môže to byť angína?

Nemám žiadnu obvodnú lekárku a detská má pred rokom vyradila vraj niekde do archívu.

Koho môžem požiadať o lieky ak by bolo treba antibiotiká?

Existuje nejaká linka pomoci?

Teraz v čase korony ma telefonicky odbili 8 lekári, že neberú nových pacientov.

Ďakujem za

Dobrý deň,

podľa fotografie nejde o angínu. Ak máte problém nájsť si všeobecného lekára, tak kontaktuje príslušnú VÚC a oni Vám pridelia lekára.

Zo zákona musí mať každý človek praktického lekára. Ak máte zdravotné ťažkosti, tak Vás vyšetria na pohotovosti APS.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková