Hnisavá angína a stále červené hrdlo

lenka2814
12. aug 2021

Dobrý deň,
približne pred mesiacom som mala hnisavú angínu, doktorka mi dala antibiotiká a bolesť odznela do troch dní.
Len tak zbežne som si dnes kontrolovala hrdlo a všimla som si, že hrdlo je stále začervenané a mandle síce nemajú na seba hnis ale stále nie sú úplne v poriadku (mám tam také menšie hrbolčeky). Hrdlo ma nebolí, nekašlem ani nič také.
Neviete za aký čas sa mandle dajú doporiadku? Prípadne či mám ísť znova za lekárkou😕 angínu som mala prvý krát v živote a moc o zotavovaní z nej neviem.
Ďakujem za každú reakciu.

ella_price
12. aug 2021

Ja mávam angíny od detstva a ak bola hnisavá, hrdlo bolo ešte vždy dlho po tom podráždené. Ak som sa ale cítila dobre, pomohli pastilky alebo som si kúpila dorithricin 🙂

lenka2814
autor
12. aug 2021

@ella_price ďakujem veľmi pekne 🙂 skúsim si v lekárni kúpiť niečo, začali ma akurát pobolievať uzliny teraz inak žiadne bolesti, tak hádam to prejde. Ešte raz pekne ďakujem

ella_price
12. aug 2021

@lenka2814 Dúfam, že pomôže a vôbec nie je zač. Ja som inak tiež velmi citlivá na uzliny. Akonáhle začne fúkať vietor a to stačí len trochu chladný, hneď ma bolí za ušami 😕 Prajem čoskoré uzdravenie hlavne 🙂