Čo spôsobuje žltú stolicu sprevádzanú bolesťami brucha?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

už vyše mesiaca mám žltú stolicu sprevádzanú bolesťami brucha v strede a po oboch stranách pod rebrom. Niekedy cítim bolesť aj medzi lopatkami a po jedle mám tvrdé brucho na ľavej strane v oblasti čriev. Stolica sa u mňa strieda, buď riedka kašovitého tvaru alebo veľmi tvrdá, ako keby som mal zápchu.

Bol som viackrát na sono, no nezistili nič. Pred troma týždňami som absolvoval aj hadicu do žalúdka, ale nič vážne mi nezistili. Teda iba ľahký zápal pažeráka. Predpísali mi Pantoprazol na tlmenie kyseliny. Z výsledkov krvi som mal mierne zvýšené pečeňové testy, ale podľa lekára je to v poriadku.

Na koho by som sa mohol ešte so svojím problémom obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem vyššie spomenutých vyšetrení by bolo vhodné doplniť mikrobiologické vyšetrenie stolice a kolonoskopické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková