Bol môj test na HIV robený skoro?

Zodpovedané
8. mar 2020

Dobrý deň,

v roku 2018 som mala nechránený styk s cudzincom ,o ktorom som sa až v neskoršej dobe dozvedela, že bol bisexuál. Mala som s ním len jeden styk 17.2.2018. V tej dobe som sa akurát rozišla s bývalým priateľom ,takže som bola dosť psychicky rozhádzaná. Potom som začala mávať nočné potenie asi týždeň a to trvalo každú noc.

Bola som celé dni hrozne unavená a mala som pocit malátnosti a strašne som zabúdala. Nevedela som sa na nič sústrediť. Boleli ma strašne svaly v stehnách a bedrové kĺby.

1. júna 2018, čiže 3,5 mesiaca od toho styku som si dala spraviť test na HIV. Pretože som kvôli tomu nemohla ani spávať. Test vyšiel negatívne. Našla som si nového priateľa a mesiac po začiatku nášho vzťahu dostal angínu a ja vlastne on neho tiež. Ale ja som nikdy pred tým angínu nemala a spravil sa mi aj herpes na ústach, ktorý som tiež dovtedy nemala. Mala som aj malý vred na genitáliach, hrozne bolel, ale zmizol do týždňa. Asi pol cm. A vlastne po pol roku nášho vzťahu som začala som zase panikáriť. Tak si aj priateľ dal spraviť test na HIV. Bol negatívny. Ale ja sa doteraz bojím, či ja som nemala robený test ešte veľmi skoro. A či by sa mohol on za pol roka nakaziť a už by mal pozitívne výsledky.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

test na HIV sa odporúča realizovať tri mesiace po nechránenom styku. Ak si chcete byť istá, tak krvné testy si môžete zopakovať.

V každom laboratóriu majú cenník, na základe ktorého si môžete pozrieť cenu uvedeného vyšetrenia a môžete si ho uhradiť sama ako samoplatca, ak nechcete ísť k lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková