Akú cystu môžem mať na štítnej žľaze?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

mám malú cystu na štítnej žľaze a môj pán doktor povedal, že to len zatiaľ bude sledovať každé tri mesiace. Žiadnu liečbu mi nedal. Zatiaľ mi cysta problémy nerobí. Mám 31 rokov.

O akú cystu na štítnej žľaze môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

cysta je nezhubný útvar, ktorý sa môže objaviť na ktoromkoľvek orgáne.

Pokiaľ máte hormóny štítnej žľazy v poriadku a cysta nie je veľká, tak sa takýto nález pravidelne sleduje. Ak by sa cysta zväčšovala alebo by pribúdali ďalšie, tak je zvyčajne indikovaná liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková