Ako sa zbaviť syndrómu bieleho plášťa?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

mám vysoký krvný tlak, ale len u lekára. Tam mi vyskočí na 180/100 a pulz na 130. Mala som už tlakový Holter, rôzne vyšetrenia, echo, EKG, rôzne odbery krvi. Všetko je v poriadku. Momentálne som v 13. týždni tehotenstva.

Keď moja doktorka videla ten tlak, tak bola zhrozená. Hneď mi predpísala Dopegyt, ale ja ho neužívam.

Doma si zapisujem tlak ráno a večer a moje hodnoty sú: 120/80, 130/80. Dávam si len Magnerot. Vždy, keď idem k nejakému lekárovi, tak mám z toho akýsi vnútorný nepokoj, strach. Cítim ako mi hneď tlak už v čakárni ide hore.

Čo si o tom myslíte?

Môže taký chvíľkovy vysoký tlak a tep uškodiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokial máte syndróm bieleho plášťa, ktorý je potvrdený aj na základe TK Holtra, tak nie je potrebné to riešiť,.

Chvíľkový vyšší krvný tlak by nemal uškodiť bábätku. Dôležité je kontrolovať si tlak v domácom prostredí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková