Rýchly pulz ráno

31. aug 2021

Ahojte, máte niekto problém s rýchlym pulzom hlavne ráno ? Vždy po zobudení mávam okolo 130 pulz a cítim sa veľmi zle. EKG, ECHO, ergometria, 24hod. holter aj hormóny štítnej žľazy mám v poriadku. Ale je to strašne, je mi na odpadnutie a vzdy sa veľmi zľaknem.

irusa
31. aug 2021

Mám to tiež vraj tetania. Tlak máš v poriadku ? Pulz pravidelný ?

autor
31. aug 2021

@irusa áno tlak mám ok a na holteri som mala záver sínusová tachykardia bez arytmii, len občas mávam extrasystoly inak mám pravidený. A ako to riešiš?

h2
31. aug 2021

Ja mám vysoký pulz stále. Síce nie až tak, ako Ty, ale stabilne mávam okolo 90, niekedy aj vyše 100. Po zdravotnej stránke som OK, nedávno som mala preventívku, EKG aj štítnu žľazu mám v poriadku. Raz dávno, snáď 15 rokov dozadu to chcela Dr. riešiť, dala mi nejaké lieky (už neviem, ako sa volali). Tep mi klesol, ale aj tlak, ktorý mám aj ináč skôr nižší. Bolo mi z toho na odpadnutie, tak som ich prestala užívať. Niekedy cítim tep až v krku, alebo v ušiach, ale ináč s tým nejaké problémy nemám, tak neriešim.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
31. aug 2021

@h2 myslíš betablokator

irusa
31. aug 2021

Megnazium, 1/2 concor ale mi zníži aj tlak a necítim sa dobre. Ale je to hrozné viem ako sa cítiš

autor
31. aug 2021

@h2 ja som tiež brala metoprolol asi 2 mesiace a tiež mi to veľmi znižovalo tlak tak som vysadila.

h2
31. aug 2021

@irusa Sorry, ale fakt neviem. Je to možné, ale, bohužiaľ, medicína nie je moja parketa.

autor
31. aug 2021

@irusa ja mám magnosolv z ktorého mi je vôbec dobre. Tak beriem magnerot ale vôbec nepomáha

h2
31. aug 2021

@zahrajzlato Vraj skracuje. Nuž, čo narobím? Ale radšej zomriem v 70-tke na infarkt, než v 90-tke s Alzheimerom, preležaninami, plienkami a hadičkami trčiacimi zo všetkých možných telesných otvorov. Teda, ak by som mala možnosť si vybrať. 🤷🏻‍♀️

irusa
31. aug 2021

Skús neurologické vyšetrenie test na tetaniu

iwesska
31. aug 2021

Ved metoprolol sa da pekne natitrovat podla potreby. Treba skusat tolerancnu davku. Ja mam tiez tlak tak medzi 95-110/60 a uzivam metoprolol pravidelne uz roky. Telo si na ten tlak zvyklo. Pulzy som mavala v noci take,ze som sa na to budila,na Holteri zachytenych 180/min. Odkedy beriem vasocardin rano a vecer,tak to nemavam.

autor
31. aug 2021

@iwesska mala som brať 1 tabletku 25mg ráno a večer. To mi znížilo tlak aj na 80/50. Brala som potom jednu ráno a tlak stále nizky, točenie hlavy, únava. Lekárka mi poradila vysadiť a nahradiť magnosolvom.

iwesska
31. aug 2021

Vidis a ja si davam 12,5mg rano a 12,5mg vecer. Spolu 25mg a staci. Naraz keby som dala 25, tak odpadnem. Sa cudujem,ze ti dala magnosolv,lebo to je este horsie na tlak. Ja mam horsi tlak z Mg,ako z betablokatoru.

autor
31. aug 2021

@iwesska no nemôžem ani ten magnosolv.. :( takže vôbec neviem čo s tým

irusa
31. aug 2021

To máš každé ráno ?

autor
31. aug 2021

@irusa áno

irusa
31. aug 2021

Fuuha....tak potom jedine katetrova ablacia,ak lieky nemôžeš. Ja som bola na tom zákroku,len ja som mala tep 250 a vyššie. Prišlo to náhle,nie každý deň. Proste v srdci sú miesta, ktoré spúšťajú arytmiu. Ja som mala supraventikularnu tachykardiu

iwesska
31. aug 2021

@irusa Ablacia sa na sinus.tachy nepouziva. Na to ina liecba ako betablokatory resp.sport nie je.

iwesska
31. aug 2021

Skus Ivabradin pytat. Je to liecba nie priamo na to urcena,ale je pre ludi,co nemozu betablokatory a znizuje len pulz,nie tlak. Mne ho dali ale z inych dovodov som ho brat nemohla.

irusa
31. aug 2021

@iwesska prečo si nemohla brať ivabradin ak sa smiem spýtať ?

mijo53
31. aug 2021

ja som mala asi 3 týždne dozadu nízky tlak a tep 91 a vôbec som nemohla namerať tlak - toto som namerala až poobede, jedna lekárka hovorila, že treba ísť na pohotovosť, lebo hrozí porážka a kardiolog hovoril, že som malo vody pila

iwesska
31. aug 2021

@irusa Lebo ja som mala masivny kozny vysyp v tom case a nevedelo sa ci z toho,ked to bol novy liek. Tak som to vysadila hned a dali mi Vasocardin.

irusa
31. aug 2021

@iwesska mne tiež dala primárka ivabradin,no nebrala som ho, nakoľko mimo tetanickeho ataku mám tep 60-80

autor
31. aug 2021

@irusa ja síce mám aj cez deň vyšší tep ale tak do 90. Len ráno je to katastrofa. Plus mám slabú kondičku teraz takze mi zaťaží samozrejme vyskočí aj na 150. Na holteri som mala max 179/min. pravidelný. Len to ranné búšenie je neskutočne

rastikovalucka
18. máj 2023

Moze to byt kludne aj panicky strach. Ten vyhodi tep do vysky. Strach ztoho ze to zas pride tie stavy a telo zacne podvedome pumpovat adrenalin. Skuste to predychat. Nadych, zadrzat dych na 10 sekund, vydych. Mne to pomaha na vysoky tep. Tiez sa mi zo stava, vysledky vsetko ok.

bullovabronislava
10. feb 2024

@iwesska prosím vás po akej dobe asi vám zabral metoprolol? Ja ho užívam asi týždeň a necítim dáke veľké zmeny

iwesska
10. feb 2024

@bullovabronislava Chvilu trva,kym si telo navykne na davku,aj 2t, ale prakticky hned som citila rozdiel.

autor
13. feb 2024

@rastikovalucka no uz to nemavam, beriem AD. Lieky na pulz som skúsila ale nepomohli až konečne sadli antidepresíva a je to 100x lepšie 😊