Ako sa mám stravovať pri tehotenskej cukrovke?

Zodpovedané
12. máj 2021

Dobrý deň,

dnes som bola v 26. týždni na glukózovom teste. Ráno nalačno mi glukomerom odmerali cukor a mala som 5,8. Uzavreli to, že mám tehotenskú cukrovku a mám diétu.

Po dvoch hodinách odmerali znova a mala som 4,7. Včera okolo siedmej som zjedla celú čokoládu a úplne som zabudla, že na druhý deň mám ten test. Povedali mi, že to s tým nemá súvis.

Teraz večer po jedle som mala cukor 6 a to som jedla bielu žemľu s maslom a salámou a k tomu paradajky.

Keď si budem merať každý tretí deň trikrát denne a bude v norme, tak aj tak mám cukrovku?

Viem, že glukomer je na kontrolu cukru v tele.

Keď bude všetko v norme, tak stačí vysadiť len sladkosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že pri takýchto hodnotách glukózy Vám stačí vysadiť sladkosti, sladké nápoje a biele pečivo.

Hodnoty glukózy by ste si však mali skontrolovať aspoň jedenkrát denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková