Mám podľa výsledkov tehotenskú cukrovku?

Zodpovedané
24. aug 2020

Dobrý deň,

som v 34. týždni a keď mi robili glukózový záťažový test, tak nalačno som mala 3,93 mmol/l. Po 2 hodinách 8,17mmol/l. Odoslali ma na diabetológiu s podozrením na tehotenskú cukrovku, tam mi robili krvné testy a nalačno som mala cukor 3,65mmol/l.

Mám podľa týchto výsledkov tehotenskú cukrovku?

Meriam si aj cukor a glykémie mávam v norme. Ráno mávam nižší cukor 3,6. Cez deň glykémiu neklesajú pod 4.

Môže nízky cukor bábätku nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov nemáte tehotenskú cukrovku.

Ráno máte pravdepodobne nižší cukor, pretože večera je buď skoro alebo zjete toho málo.

V tehotenstve by ste mali jesť pravidelne a nehladovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková