Aký je rozdiel medzi Femibion a Mamavit?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

som v 8. týždni a zatiaľ neužívam žiadne vitamíny. Pri prvej dcérke som brala Prenatal multivitamín pre tehotné. Okolie mi hovorí, že si mám kúpiť Femibion alebo Mamavit.

Aký je rozdiel medzi týmito vitamínmi?

Môžem si kúpiť ten Prenatal?

Ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne mám názor, že v tehotenstve sa to skôr preháňa s užívaním vitamínov. Vhodné je vybrať si jeden preparát určený pre tehotné a nekombinovať viaceré preparáty.

Multivitamínové zmesi určené pre tehotné v jednotlivých trimestroch obsahujú všetky dôležité vitamíny a stopové prvky v dostatočnom množstve. Voľba preparátu je na Vás. Samozrejmý je dostatočný pitný režim a vyvážená strava s dostatočným prísunom ovocia a zeleniny.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič