Môžu opakované infekcie močových ciest spôsobiť tuberkulózu močového mechúra?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

už skoro 5 rokov mám infekciu močových ciest. Antibiotiká nezaberajú. Po ich doužívaní do dvoch týždňov je vždy kultiváciou potvrdená E.coli.

Môžu opakované infekcie močových ciest spôsobiť tuberkulózu močového mechúra?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tuberkulóza močového mechúra je spôsobená baktériou Mycobacterium tuberculosis z primárneho ložiska,najčastejšie z pľúc. E.Coli nespôsobuje tuberkulózu MM.

Pri opakovaných infektoch Vám doporučujem zvýšiť imunitu mechúra brusnicovými preparátmi, dostatočným pitným režimom, prevenciou prechladnutia.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová