Prečo mám problém s ranným močením?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

v septembri 2017 som mala zhubný nález na krčku maternice, ktorý sa podaril odstrániť konizáciou kvôli zachovaniu fertility.

Odvtedy chodím na onko kontroly, kde mi robia pravidelne cytológiu, odoberajú onkomarkery. Dvakrát som bola na PET/CT vyšetrení. Všetko vyzerá byť v poriadku.

Posledný rok mám však problém s ranným močením. Keď idem ráno močiť, tak mám úplne plný močový mechúr. I napriek tomu mi ide úplne slabý prúd moču a ani sa celkom nevymočím.

Potom celý deň už nemám problém. Ide mi silný prúd moču a už mám pocit vymočenia do úplna. Problém mám len ráno.

Ukázalo by sa pre rokom na PET/CT ak by som mala niečo na močovom mechúry?

Aký problém môžem mať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý večer,

obdobné obtiaže bývajú pri preplnenom močovom mechúri. Skúste sa počas noci ísť vymočiť a obmedzte príjem tekutín 2 hodiny pred predpokladaným spánkom.

Ak budú pretrvávať obtiaže doporučujem Vám odborné vyšetrenie na urologickej ambulancií.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová