Môžu byť pri hydronefróze obličky z týždňa na týždeň v norme?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

môjmu trojmesačnému synovi bola po pôrode diagnostikovaná hydronefróza a megaureter. Minulý týždeň sme boli vyšetreniach a ureter bude treba operovať. Tento týždeň sme sa dostali na urgent a v rámci príjmu mu robili sono bruška.

Radiológ napísal do správy, že obličky sú primerane veľké.

Je možné, že z týždňa na týždeň môžu byť obličky v norme?

Majú aj RTG snímky z minulého týždňa a tie sú vraj presnejšie ako sono.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ťažko sa mi vyjadruje k Vašej otázke, kedže som nevidela Vášho synčeka. Ale takýto rozdiel vo výsledku je zvláštny.

Odporúčam Vám ísť na kontrolu k Vášmu urológovi, ktorý doporučil operáciu aj s dokumentáciou z UP a to čo najskôr.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová