Môžem mať bolesť v pravej časti pod rebrom kvôli cievkovaniu?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý deň,

som 9 dní po sekcií a mám bolesti na pravej strane pod rebrom. Mám obavu, že sa jedná o obličku. Snažím sa piť dostatok tekutín. V pôrodnici som si dala vyšetriť moč. Mala som tam bielkovinu v moči na jeden pásik, mala som to aj pred pôrodom. Raz som to mala a raz nie. Doktori povedali, že ak to nebude prechádzať po šestonedelí, tak to mám riešiť s obvodným a na urológii.

Je to kvôli cievkovaniu?

Po pôrode močím prúdom bez ohľadu na to, či vypijem málo alebo veľa. Stále jeden prúd.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyšetrenie “papierikom” je len orientačné.

Ak máte aj iné symptómy ako napríklad teploty,štípanie alebo rezanie pri močení bolo by vhodné vyšetriť moč kultivačne.

Po cievkovaní môžete krátkodobo pociťovať diskomfort.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová