Čo znamenajú zvláštne pocity spojené s močovým mechúrom?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pri chôdzi a pri státi cítim tlak akoby mi tlačil mechúr na panvové dno. Tlak sa zosilňuje a prichádza pocit znecitlivenia a nutkania na močenie. Bolesť mi prechádza do krížov. Mám pocit oslabeného panvového dna.

U gynekológa a ani ortopéda mi žiaden problém nenašli.

Môže to byť niečo iné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na posilnenie oslabeného panvového dna je vhodné precvičovať Kegelove cviky.

Ak Vám sa obtiaže nezmiernia, doporučujem Vám vyšetrenie na neurologickej ambulancii.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová