Čo môžem preventívne dávať štvormesačnému synovi, aby sa mu neopakovali baktérie v moči?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

môj 9 mesačný syn má od narodenia problémy s obličkami. Presnú diagnózu mu zatiaľ neurčili, zatiaľ po každom ultrazvuku tvrdili niečo iné. Vieme určite, že má jednu obličku hypoplastickú.

Od 4. mesiacov má pravidelne baktérie v moči, občas aj zvýšené leukocyty. Teraz berie štvrtýkrát antibiotiká. Zápal močových ciest a ani obličky nemal potvrdený ani raz.

Je mi jasné, že musí absolvovať ďalšie vyšetrenia, aby mu zistili príčinu opakovania týchto baktérií.

Existuje niečo, čo by som mu mohla preventívne dávať, aby sa to neopakovalo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako prevencia je vhodný pitný režim, primerané obliekanie, zvýšená hygiena,pokiaľ nemá dieťa alergiu brusnicový džús alebo čaj.

Samozrejme všetko závisí od konečnej diagnózy.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová