Po rozchode už nechcem deti. Je to normálne a ostane ten pocit vo mne navždy?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

v minulosti som chcela deti. Od 18tky zbožňujem deti a do 30tky som chcela mať dve deti. Mala som 6-ročný vzťah, kde som síce ja chcela, ale druhá strana nechcela. Rozišli sme sa. Teraz sa to vo mne tým rozchodom zlomilo a už nechcem deti. Bojím sa, že som na to stará, že to nezvládnem, nebudem mať nervy, či budem môcť ešte otehotnieť, aj keď zatiaľ nemám žiadne problémy. Len odpor k chlapom. Viem, že im neverím. Vo mne sa to bije a v kútiku duše by som aj chcela, ale je tam XY otázok, že som stará...

Je to normálne a ostane to vo mne navždy?

Je to chvíľkové obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

po dlhodobom vzťahu, do ktorého sme vkladali nádeje na budúcnosť a rodinu a skončil akýmkoľvek traumatickým rozchodom, je úplne normálne obdobie zvažovania a neistoty.

Rozchod je strata aj v tom prípade, keď sme sa rozísť chceli. Je veľmi potrebné prejsť všetkými fázami vyrovnávania sa a emóciami, ktoré prídu a cítime ich.

Neviem takto na diaľku rozoznať aké veľké dôsledky vo Vás ublíženie zanechalo. Verím však, že je to obdobie. Je dôležité, aby ste svoje myšlienky a pocity vnímali a aj sa o nich s blízkymi rozprávali. Čas, kedy sa posuniete ďalej príde a rovnako s tým súvisí aj téma detí.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”