Je psychika dôvodom vzniku hypochondrického syndrómu?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

mám diagnostikovaný hypochondrický syndróm. Momentálne mám bolesti hlavy, cítim únavu, svrbenie očí a strach. Všade čítam, že je to rakovina.

Môže za to psychika?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, hypochondrická porucha je psychická záležitosť.

Či Vaše fyzické ťažkosti majú psychický podklad neviem určiť. Je potrebné vyšetrenie a následne odporúčam dlhodobú psychoterapiu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”