Môžem užívať železo spolu s Vlasovým hnojivom?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

mám anémiu z nedostatku železa a železo aj užívam. Bola som na hematológii, našťastie žiadny problém sa nenašiel. Užívam aj vitamíny na vlasy Vlasové hnojivo.

Môže nedostatok železa súvisieť s Vlasovým hnojivom a môžem ho užívať spolu so železom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedostatok železa nesúvisí s užívaním prípravku Vlasové hnojivo.

Preparáty kombinovať môžete. Užívajte ich v minimálne 2-hodinovom rozostupe. Vlasové hnojivo obsahuje zinok, ktorý by pri súbežnom podaní so železom mohol znížiť jeho vstrebávanie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut