Mám po pocitoch nevoľnosti a nutkania na zvracanie zmeniť dávkovanie?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

niekoľko dní mám problémy s hemoroidmi, ktoré síce nie sú sprevádzané vonkajšími uzlíkmi, ale skôr zápchou, a tým aj podráždenou oblasťou konečníka. Niekedy sa objaví aj krv.

Používala som Proctoglyvenol a aj sedací kúpeľ v dubovej kôre. V noci som mala veľké bolesti, tak som ráno išla do lekárne. Lekárnička mi dala DioMax s účinnou látkou Diosminum 450 mg, Hesperidium 50 mg, Aescinum 30 mg, Rutinum 20 mg. V príbalovom letáku je uvedená 1 tableta denne, ale predpokladám, že to je udržiavacia dávka, skôr na prevenciu. Avšak lekárnička mi naordinovala 1. až 3. deň - 2 tablety ráno, 2 tablety na obed, 2 večer. Ďalšie 3 dni mám vylúčiť obednú dávku a nechať 2 ráno, 2 večer a nasledujúce dni 1 ráno a 1 večer. A potom dobrať celú 60 tabletovú krabičku. Ide o to, že mám za sebou prvé 4 tabletky a mala by som zobrať ešte ďalšie 2 večer. Avšak po 4 hodinách po podaní obedných liekov mám nevoľnosti a pocity na zvracanie.

Môže to byť prebytkom vitamínu?

Mám znížiť dávku, alebo mám pokračovať v tomto dávkovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri akútnom stave hemoroidálneho ochorenia sa odporúčajú 2 tablety 3x denne (následne dávku znižovať podľa rozpisu).

Dávkovanie bolo teda určené správne.

Nejde teda o príznaky predávkovania ale skôr nežiadúci účinok DioMaxu.
Tablety užívajte po jedle. V prípade ptretrvávania nauzey dávkovanie môžete znížiť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut