Vonkajší hemoroid u dieťaťa. Ako sa o to starať?

talinka
16. apr 2010

Ahojte, dnes zistili u mojho 16 mesacneho syna vonkajsi hemoroid 😖 Mate s tym niektora skusenosti alebo ste poculi o tom? Lebo u deti je to velmi zriedkave ako povedal doktor sme vynimocny pripad,ale uz sa s tym stretol...Ako sa o to starate? Liecite? Mastite?
Mame davat zabaly z dubovej kory alebo kupele v dubovej kore, dal nam mas Preparation H ,ale ani sam nevedel, ci to je vhodne vobec pre deti, na letaku pisu, ze skor nie...tak neviem ci to davat alebo nie..dakujem za vsetky postrehy, rady a skusenosti aj osobne s hemoroidmi u dospelych ...

domka1
16. apr 2010

Ahoj,můj 3,5 letý syn to měl asi před 2 měsíci. U konečníku měl takovou bulku,tmavě fialovou jako modřina. Nechtěl vůbbec kakat,hrozně ho to bolelo. Mazala jsem mu to gelem z dubové kůry asi co 2 hodiny. U doktory jsme nebyli,zmizlo to asi za 4 dny. Od té doby máme klid. CHudáček malý,hlavně ať se to brzy zlepší. Držíme Palce.

talinka
autor
16. apr 2010

domka, no presne je to taka bulka tmavomodrofialova...ale nastastie u nas to zatial nebolo bolestive 😅 Takze ty si mazala, no nam to nedoporucili,asi je este na to maly...tak snad sa vam uz nevrati, drzim palce a dakujem 😉 My sme to mavali sem tam,ale teraz uz od nedele nezmizol, preto sme sli na chirurgiu...a ked to uz ma, bude to mat vzdy,len to moze alebo nemusi byt zavazne 😝

pammy
31. máj 2011

ahojte aj ja som objavila malemu taku gulicku hned pri zvieraci. ma priemer asi 3mm, tiez je to take podkozne fialove cosi 😕 tak som si dala vyhladat ci je hemeroid u deti vobec bezny a naslo mi tuto temu... ako ste na tom teraz? zmizlo vam to @talinka, co ste s tym nakoniec robili, ako to riesili ? dakujem.

pammy
31. máj 2011

este mozno dodam, ze sa mu to objavi a pochvilke aj strati, alebo neobjavi vzdy.

talinka
autor
31. máj 2011

@pammy tak to ide pravdepodobne tiez o hemeroid 😖 no malemu to zmizlo a odvtedy nebol zatial..klop klop nech to nezarieknem...a akurat som mu robievala vtedy kupel v dubovej kore to je vsetko..ale ked uz raz bol..tak tam aj je a viem, ze v buducnosti dufam, ze dalekej sa to bude musiet bohuzial riesit asi nejak operacne..lebo ako som pocula hemeroidy su dost bolestiva zalezitost ☹ odporucila by som ti ist k doktorke, nech vas vyslu s tym...

pammy
31. máj 2011

@talinka, dakujem, zajdeme k doktorke a tiez budem macat v kore.... my s manzelom obaja na to trpime, tak to bude asi predispozicia ☹

talinka
autor
1. jún 2011

@pammy no asi moze byt dedicne..aj moj partner to ma, aj ked zatial neliecene lekarom.. 😝 ja nie...co uz..snad bude tvoj malicky v pohode ako je aj nas...aspon nateraz..drzim palce...a ta dubova kora, je zda sa super vec..aj ked pokial vy dvaja mate skusenosti viete o tom ovela viac ako ja 😉

pammy
18. aug 2011

@talinka prosim ta kde si bola s tym u doktora? na kramaroch na chirurgii? a ako casto si mu robievala tie kupele? dakujem.

talinka
autor
24. aug 2011

@pammy boli sme u nas na Strecnianskej v Petrzalke , kupele denne

pammy
25. aug 2011

@talinka dakujem a ako asi dlho, kolko dni/tyzdnov?

talinka
autor
25. aug 2011

@pammy to uz nepamatam, kym nezmizol...ale netrvalo to dlho,par dni myslim 🙂

opica89
14. nov 2012

neviem ci je este aktualna tato tema ale pridavam sa bohuzial aj ja. moj maly ide mat 3 roky a nechce tlacit proste zadrziava a potom ma hovienko tvrde. uz asi pred dvoma týždnami sa mu spravili tie hrce nad ritkou tmavomodrej az fialovej farby. kakal po troch 3 dnoch a hrozne krvacal a nakoniec mu este okrem hovienka vyslo nieco von ale ked prestal tlacit zmizlo to dnu. teraz zase nechce kakat kazdy den ho trapim na wc. v nedelhu sa mu zase podarilo kakat po 3dnoch take makke hovienko a zase mu vyslo aj to zvnutra ritky, a krvacal, potom ho este v nedelu prehnalo taktiez krvacal, v pondelok nekakal, vcera tlacil snazil sa vysli mu malicke hovienka ale ozaj take mini a stale mu z ritky vychadza to volaco neviem ako to nazvat. velmi sa bojim dnes idem s nim k doktorke tak som zvedava co nam povie. Lebo už asi 4razy som jej vravela a kazala len stravu upravit. nemate niekto podobný problem aby ste nam poradili, už som nestastna a zufala z toho

janoko
13. dec 2012

Dobrý deň. Tak moja 3,5 ročná dcéra má hemoroid vonkajší už asi rok, vytlačí sa jej aj pri mäkkej stolici, zatiaľ nebolí, len jej to jemne zatlačím naspäť, alebo sa jej to samo stiahne, keď už nesedí na nočníku / toalete. Zápchu nikdy nemala, občas má tvrdé bobky, ale pije dosť, aj má veľa zeleniny, ovocia, jogurty denne, ľanové semienka, aj sušené slivky... Boli sme s tým na detskej chirurgii, po vyšetrení povedal doktor, že sú to len vonkajšie, že vnútri nič nenahmatal. Ale mne sa to nepáči, vyzerá to hrozivo, má to čoraz väčšie, operatívne to riešiť doktor nechce, len úpravou stravy - ale ja som nemala čo upravovať, keďže všetky odporúčania na jedálniček sú mimo mňa, keďže sa bežne stravuje s dostatkom vlákniny a tekutín. Začalo ju to aj svrbieť, tak natieram gelom z dubovej kôry. Vôbec sa mi to ale nepáči a trápi ma to...

s1m.one
13. okt 2013

@opica89 ahoj,ako ste dopadli? Pomohla uprava stravy? Alebo ste boli u chirurga? Ako to riesil?

opica89
14. okt 2013

@s1m.one ahoj vies co neriesili sme to nijak maly jednoducho nechcel kakat tak som ho nedavala vykakal sa raz za 4 dni. teraz som si kupila taky pripravok pre neho no vlastne sirup a to pije kazde rano a vecer a so stolicou nemame problemy uz a je to dobre na vela veci co sa tyka travenia a hemoroidou je to take sirokospektralne. Ako ma to ked sa kaka tak mu to kus trci ale sa mu to nezvacsuje ani nic ani ho to neboli potom sa mu to po stolici stiahne.

s1m.one
14. okt 2013

@opica89 dakujem za odpoved, nas ma asi vnutorni, chodi kakat kazdy den, ale vela papa, tak je potom ta stolica objemnejsia na jeho malu ritku a ked jeden den nejde, tak potom to prve kako je tvrde a to mu tu ritku asi natrhne, tej krvicky bolo viacej ako len trolilinku, mame upravit stravovanie, zaradit ovsene vlocky, teraz bol doma tyzden so soplom a kaslom, tak nemal moc pohybu a malo pil, neviem preco zacal menej pit, ale dost som z toho na nervy..myslim si, ze sa stravujeme dobre, no minule mal pizzu a to je biela muka, potom mal maso nie kuracie aj to by nemal podla mna a este som robila cez tyzden aj vyprazane jedlo, tak to v nedelu potom tak dopadlo, ze mal tvrdsie kako... sladkosti nepapa, to su fakt vynimky, kazdy den ma aspon 4 jablka, no proste je to asi dedicne, tak to takto je, dnes som mu spravila kasu z pohankovych a ovsenych vlociek a isiel do skolky, nepaci sa mi, ze v skolke vsetko zahustuju mukou - bielej sa dlho vyhybame plus na desiatu a olovrant maju chleba a urcite biely..aky sirup si kupila malehu? neviem ci mam sirup zaradit alebo vydrzim, zatial problem mal vzdy raz za tyzden, inokedy nie, neviem cim to je.. asi tym, ze ked jeden den nejde na wc, tak potom je ta stolica tuhsia..a este mi povedal, ze v skolke nechce kakavat, tak neviem ci je to pravda alebo nie..

s1m.one
14. okt 2013

@opica89 *vnutorny

opica89
14. okt 2013

@s1m.one ono cim viac ta stolica stoji a ked ju zadrziava tak je tvrdsia... nech papa vsetko tak ako do teraz a mas velke plus že papa ovocie a vlocky nas o tom nechce ani pocut aj ked aspon jablcko a hrusku zje obcas aj banan. a to mu vychadza nieco z ritky ked kaka ale nie?
vsak on nemusi mat hemoroidy ako si na to prisla že by mohol mat? mali ste nejaky problem alebo ako?

s1m.one
14. okt 2013

@opica89 tak moze to mat natrhnute,nemusi to byt hemoroid,no od narodenia sa mi zda,rz ma take mozno to je iba kozicka okolo ritky,no raz po kakani mal tosicku fialove vonku,no nie dlho

opica89
15. okt 2013

@s1m.one no tak neboj sa urcite to nebude nic vazne... nas mal strasne s tou stolicou raz mal take tvrde tak mu tiekla velmi krv uplne bola voda vo wc cervena co sa mu tak rita roztrhla :/

jankasimik
12. jan 2014

Ahojte.Mam 3rocneho syna.Od dvoch rokov mal v stolici pružky krvy.Lekárka nás odporučila k detskému chirurgovi.Diagnoza: vnutorny hemeroid.Doporučil nám mast Dubová kôra,Probiotika a vhodnu stravu,aby nemal tvrdu stolicu.Pri zhoršení stavu,nám odporučal operatívny zákrok pretože na svoj vek má príliš veľký hemeroid a u deti sa také niečo veľmi často nevyskytuje. ☹ Prečítala som si vaše príspevky a chcela by som sa opýtať na názov sirupu,ktorý ste si kupili.Zatiaľ veľmi pekne Ďakujem

lucinka10011
26. feb 2014

baby moja dcerka sa mi teraz postazovala ze ju boli ritka ked si sadne tak som sa pozrela a normalne som sa zhrozila co som videla presne uprostred konecnika skade ide kakanicko von ma taku ani malu ani velku kulicku mäsa co trci von z konecnika co to je ??????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

atanusa
1. mar 2014

@janoko Ahoj, chcela by som sa opýtať, či sa u malej niečo za rok zmenilo, resp, či jej lekár nejako nezmenil liečbu. Ja riešim podobný problém s 5-ročným synom (tiež vonkajší hemeroid, objaví sa aj pri mäkkej stolici, nekrváca, nebolí, ale poriadne ma znepokojuje). Na chirurgii nám odporúčali len jemne zatlačiť po stolici, máčať v odvare z dubovej kôry, resp. namastiť kalciovou mastičkou a upraviť stravu... Ale ja tiež nemám čo upravovať, malý je aj veľa vlákniny, aj veľa ovocia a zeleniny, pije dostatočne, kaká pravidelne a stolicu máva tvrdú alebo riedku naozaj zriedkavo... Jemu sa to objavilo po prvýkrát, keď mal cca jeden a pol roka, najprv ako malý uzlík, ale za tie roky sa to tiež dosť zväčšilo...

henikav
1. mar 2014

@lucinka10011 to je asi hemoroid, asi mala tazku kaku chudatko, aj moja mala babulka to raz mala pri kakani, chvalabohu sa jej to hned aj vtiahlo dnu. Ak tvojej malej nie, chodte do lekarne, pripadne k lekarovi, lebo je to velmi citlive a bolestive. Ale uz aj v lekarni ti daju dubovu kvoru do ktorej si mala sadne, alebo nejake kremiky

lucka654
1. mar 2014

neviem ako u detí, ale u dospelého ( vyskúšané viacerými ) popretierať alpou a na mastiť klasickým maslom.nesvrbí, nebolí a po pár dňoch sa to krásne vtiahne dovnútra.

lucinka10011
1. mar 2014

@henikav diky moja ale uz ju to neboli chvala bohu

janoko
3. mar 2014

@atanusa Ahoj. Tak u Anky sa to nezlepšilo, ani nezhoršilo... Akurát, že ju to už nesvrbí. Ak je nejaký problém, namastím jej to gelom z dubovej kôry. Lekár nám ani nedal žiadnu liečbu, len tú stravu upraviť a ani som tam nebola odvtedy...

atanusa
3. mar 2014

@janoko Ďakujem pekne za odpoveď. Ja mám inak tiež pocit, že tie kontroly u chirurga k ničomu nevedú, pretože hemoroid nie je za normálnych okolností viditeľný, len bezprostredne po stolici... Tak akurát ukážem foto a to je všetko...

laskamoja123
6. mar 2014

kresne polieci aloe koncentrat, krásne výsledky poradim kazdej a popisem viac, kto ma záujem

lubka2901
5. apr 2014

nase mala (14 mesiacov ) ma tiez pravdepodobne vonkajsi hemoroid. boli sme s tym uz aj pri lekarke - detska chirurgia - ale zatial nam to nepotvrdila, vraj to moze byt aj normalne poskladany konecnik. vo vnutri jej nahmatala prasklinu tak stale po stolici jej davam do konecnika mast Faktu. robime kupele z dubovej kory pri kazdom prebaleni jej prdelku natieram mastickou z dubovej kory uz vyse 2 mesiacov ale to nam vobec nezabera, tak hladam inu moznost liecenia. upravili sme stravu, dostala pripravok Forlax na riedenie stolice a pri vyprazdnovani nesmie moc tlacit. tekutin prijima dost aj ovocia a zeleniny, uplne sme vysadili banany a ryzu. v lekarni nam nic ine okrem dubovej kory nedoporucili :(